Skocz do zawartości

Przekreślony nr VIN i pod spodem napisany ten sam


Iothin

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, cezary napisał:

Może się do tego zastosował i wpisał usterkę ręcznie. Poza tym mamy info tylko z jednej strony więc trudno jednoznacznie ocenić, a na pewno rady typu - donos są nie na miejscu. :evil:

Doskonale znam takich sobie równych podstarzałych i przemądrzałych pierników. Także skarga/donos jak najbardziej słuszny w przypadku przekroczenia uprawnień. Tak, coby trochę ochłonął przed emeryturą i odnalazł miejsce w szeregu, bo jak widać smród tylko robi. I wcale mi nie zależy na wyjaśnieniach z jego strony. Jak sami nie potrafimy wyplenić ogródka, to każda okazja jest dobra by wykorzystać choćby klienta i wyrwać chwasta.

3 minuty temu, CHESUS12 napisał:

jest inna czcionka i odstępy między literami i cyframi to na pewno ten sam producent umieścił?

No i z tego powodu numer wyżej w pole się nie zmieścił. Ale można snuć teorie spiskowe, że ten skreślony to nabity w szopie, a ten niżej został poprawiony na taśmie montażowej. ;D

11 minut temu, Iothin napisał:

Dzwoniłem i maila do opla już pisałem (ze zdjęciem) więc czekać teraz tylko na odzew z ich strony - mam wrażenie, że największy może być taki, że auto jest z 2006 roku

Uważaj, bo w takie upały mogą odpowiedzieć, że to był import indywidualny i oni do tego auta łap nie przykładali. W sensie, że Opel Polska może mieć to w nosie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, nesiasps napisał:

wyraźnie sfałszowany lub nie zgadza się z dokumentami pojazdu... można to tak potraktować - za dużo cyferek w dwurzędowym numerze:))

Serio? Wyraźnie sfałszowany? Gdzie tam fałsz jest widoczny?  Co ma Opel poprawiać? Skąd wiedza, że nie zrobił tego właśnie Opel? 

3 minuty temu, Iothin napisał:

ah, jeżeli Opel Polska może mieć to w nosie to co w takim wypadku? Do którego Opla mam się wtedy zgłaszać? 

Zobacz sobie na portalu historiapojazdu.gov.pl na której stacji przechodził pozytywne badania techniczne i tam podjedź z tym zaświadczeniem, pokaż o co chodzi i niech Ci nowe badanie zrobi. Stówę będziesz w plecy, ale przynajmniej dowód odbierzesz i kłopotu się pozbędziesz. No chyba, że odległość od tamtej stacji jakaś masakryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, nesiasps napisał:

 wyraźnie sfałszowany lub nie zgadza się z dokumentami pojazdu... można to tak potraktować - za dużo cyferek w dwurzędowym numerze:))

no nie, policja widziała ten numer i nikt tu nie mówił nic o sfałszowaniu. 

co do odpowiedzi wyżej - no jest bardzo daleko stacja ode mnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Paprock napisał:

lub nie zgadza się z dokumentami pojazdu

jest jak jest - co tu gdybać - nikt nie chce źle i ten diagnosta raczej również nie ma wrogich zamiarów - trzeba wyjaśnić temat problemu a zapewne taka firma jak Opel wie co z tym zrobić - na to są określone procedury i trzeba je zastosować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Paprock napisał:

W jakich stronach teraz przebywa ten Opel?

Warszawa, dokładniej Bielany 

 

1 minutę temu, nesiasps napisał:

nikt nie chce źle i ten diagnosta raczej również nie ma wrogich zamiarów

nie no, mimo wszystko bardzo mi to tłumaczył, jak działać i co robić, lecz mówił, że to pierwszy raz w jego karierze taki przypadek 

2 minuty temu, nesiasps napisał:

trzeba wyjaśnić temat problemu a zapewne taka firma jak Opel wie co z tym zrobić - na to są określone procedury i trzeba je zastosować 

mam nadzieje, że nie będę mieli tego w nosie, jak Paprock napisał kilka postów wyżej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie powiedz, co Ci się nie zgadza?

4 minuty temu, nesiasps napisał:

jest jak jest - co tu gdybać - nikt nie chce źle i ten diagnosta raczej również nie ma wrogich zamiarów - trzeba wyjaśnić temat problemu a zapewne taka firma jak Opel wie co z tym zrobić - na to są określone procedury i trzeba je zastosować 

Konkretnie, co się nie zgadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mi się zgadza.... ale nie wszystkim może to się zgadzać - jeżeli Opel ma taką procedurę że kreskuje niepoprawny nr to OK jeżeli stawia X to nie Ok - starczy spytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Iothin napisał:

mam nadzieje, że nie będę mieli tego w nosie, jak Paprock napisał kilka postów wyżej 

Też trzymam kciuki, że czegoś takiego nie wywleką. Chociaż... spotkałem się z taką postawą, nie tyle generalnego przedstawiciela, co dealerów pomniejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem Nexie - fajna była 1.8 sedan z gazem za 90gr i zbiornikiem 60 l - jak sprzedawałem to mi się wykładzina odkleiła i tam był zaiksowany nr - w daewoo potwierdzili że tak może być i jak sprzedawałem to kupiłem lepszy klej żeby kolejny kupujący nie miał nocnych koszmarów:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra g bertone cabrio robiłem taką,tyle że vin był wyiksowany i poniżej był drugi fabrycznie nabity i klient miał papier z opla na to,robiłem też jakąś bmw alpinę z podobnym tematem.A tak poza tematem to widziały gały co brały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Iothin napisał:

Warszawa, dokładniej Bielany 

Może jest tu jakiś forumowicz z tej okolicy i się odezwie. A teraz pytanie za 100 punktów: @lothin, gdzie jest dowód rejestracyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się wyjaśni, Opel na pewno ma gdzieś to odnotowane, tylko to potrwa. Sprawę utrudnia fakt ze pojazd był sprowadzony. Przerabiałem taki temat z Fordem ale krajowym, klient dostał ładne pismo na tę okoliczność. Przecież to może dotyczyć nie jednego egzemplarza a np kilkudziesięciu, nie wycofają ich tylko walą nowy Vin i na magazyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Paprock napisał:

A teraz pytanie za 100 punktów: @lothin, gdzie jest dowód rejestracyjny?

diagnosta ma :) ja mam tylko xero 

Edytowane przez Iothin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którego dnia (data) było przeprowadzone badanie? Jak to "diagnosta ma"? Nie odesłał dokumentu do WK? Ile u niego "niezwłocznie" trwa?

Post zapodany w piątek, to wizyta na stacji odbyła się w czwartek, dobrze kumam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, sprawa z czwartku. 

Dokumentu nie odesłał jeszcze ale dostałem właśnie odpowiedź od opla, że wystawią mi zaświadczenie, że wszystko jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij pochwalić się oplowskim dokumentem. Wklej go tu, tak na przyszłość, dla nauki, dla wszystkich. A nuż będzie jakieś wyjaśnienie dlaczego tak w tym egzemplarzu z VIN'em się stało. Chociaż widać gołym okiem, że dobrali przerośnięte deko znaki, które wymknęły się poza pole numerowe. Dane osobowe, dane identyfikacyjne możesz zamazać trochę.

Na razie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że w tego typu sytuacjach powinna być zamieszczona adnotacja w DR i po sprawie.  Nikt by nie musiał ganiać po jakieś zaświadczenia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.