Skocz do zawartości

Praca dyplomowa


Gentleman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich diagnostow. Studiuje na studiach podyplomowych zwiazanych z pozyskiwaniem funduszy unijnych. Moja praca ma sie opierac na pozyskaniu pieniedzy na nowa dzialalnosc lub rozwoj starej na SKP. Pomozcie o czym moge pisac, inaczej jaka dzialalnosc moze byc jeszcze prowadzona na stacji (jakie urzadzenia mozna kupic by ja ulepszyc i rozwinac dzialalnosc) lub przy stacji (np.myjnia). Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja praca ma sie opierac na pozyskaniu pieniedzy na nowa dzialalnosc lub rozwoj starej na SKP.

Jeśli chodzi o nową działalność to ja pisałem Pracę na temat "Projekt techniczno ekonomiczny SKP " jej część w postaci Biznas planu jest pod tym linkiem

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=1581&highlight=biznes+plan

inne informacje pod tym linkiem

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=1354&highlight=biznes+plan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki Markes :) Konczylem studia ekonomiczne i Twoj biznes-plan na serio jest bardzo dobry.

Pomogles mi ale czekam dalej na pomysly innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomozcie o czym moge pisac, inaczej jaka dzialalnosc moze byc jeszcze prowadzona na stacji (jakie urzadzenia mozna kupic by ja ulepszyc i rozwinac dzialalnosc) lub przy stacji (np.myjnia)

1.Jeśli to jest podstawowa SKP to logicznym krokiem byłoby wybudowanie Okręgowej SKP masz dzięki temu już klientów z podstawowej ,drugie stanowisko do badań teoretycznie przy syst. informatycznym połączonym w sieć daje dwa razy więcej klientów na godzinę, koszty (przy budowie)co w tak dochodowej działalności jest bardzo ważne i co jest najważniejsze utrzymasz się na rynku bo jest nacisk (teoretycznie do 2010r ) na podział sztywny Okręgowe(pełny zakres badań) Podstawowe(tylko badania okresowe do3,5T no może jeszcze gaz jak wywalczą).

2.Mechanika , warsztat przy stacji (na stacji nie można wykonywać innych usług)

-ustawienia geometri

-naprawa:

- hamulców

-zawieszeń

-tłumników

-instal elektrycznej

Reasumując wszystkie drobne naprawy które pozwolą dać w rezultacie wynik pozytywny badania (zalety dodatkowe pieniądze zostają w firmie, nie masz niezadowolonych klientów z negatywami, wady dodatkowi pracownicy, dodatkowe pomieszcenia dużo mniejsza dochodowość w stosunku do nakładu na pracowników i infrastrukturę)

3.Sklep z częściami raczej jako punkt zbierania zamówień na części (teraz dowiozą z hurtowni w 1 godzinę) nie musisz mieć magazynu i wystarczy jeden pracownik.

4. Myjnia raczej jako dodatek "gratisowy" do badania niż faktyczny rozwój firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.