Skocz do zawartości

Kamper zabytkowy


veg

Rekomendowane odpowiedzi

Był u mnie klient z zapytaniem, robiłem już dla niego parę mercedesów ale osobowych co do zgodności. Pierwszy raz jednak trafi mi się kamper, auto z 1990 roku. Jest biała księga, jest wpis do rejestru zabytków jest dowód Francuski (poprosiłem o tłumaczenie dowodu,  chciałem się dowiedzieć czy ciężarowy czy osobowy). Czy są jakieś przeciwwskazania?. Przyznam, że jestem dość świeży w pracy na OSKP i badaniach co do zgodności.

Edytowane przez veg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. W Klasyfikacji Pojazdów (Dz.U. poz. 2130) stoi jednak, że kod 07 samochód specjalny może mieć kategorię homologacyjną M1 do 3 i N1 do 3.

Myślę jednak że taką kategorię miewa takie auto przed drugim etapem homologacji, zabudową, która tworzy pojazd specjalny - kempingowy. Pole J wtedy może nie być wogóle wypełnione. Czytaj co jest w pozycjach D i na odwrocie DR w uwgach. Tak mi się wydaje, bo z Francji to ja kampera nie miałem 😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem niedawno francuski DR specjalnego i tłumaczyłem w google tłumacz, nigdzie nie było że to samochód specjalny było tylko przeznaczenie. Z dokumentów wynikało że pogrzebowy a faktycznie ciężarowy, pojechali obrażeni że chcę im robić ZK. Robiłem kiedyś zabytkowego kampera ale był bez DR, miał wpis do rejestru opinię rzeczoznawcy no i wniosek. Przy rejestracji okazało się potem że ten samochód jest gdzieś w PL zarejestrowany jako ciężarowy i jest nie duża różnica w roku prod. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie. Pojazd, opinia wniosek i wpis do rejestru zabytków zgodne, co w DR to nie jestem w stanie ustalić jeżeli klient twierdzi że go nie posiada. Kolejna sprawa to od badania do rejestracji minęło blisko rok może wtedy WK dopiero wprowadził. W CEPie wiesz pewnie jak się szuka starych pojazdów z krótkim nr. Wywali kilkanaście szt. i dopasuj sobie. Kiedyś wysłałem zgłoszenie na Ursusa bo znalazłem 2 Ursusy o takim samym nr (jak to możliwe?) ale żaden mi nie  pasował, inne modele i roczniki więc wysłałem na 3, po 2 latach wrócił na badanie nadal w CEPie go brak. Dawno temu kiedy wydziały były w gminach pisali co im tam przyszło do głowy, obiegu informacji żadnego to i nieuczciwi interesanci łatwiej mieli przepchnąć pewne tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem osobówkę Citroen C3 5HP TREFLE z 1925 roku i ciężarówkę Citroen AC4 Pickup z 1928, nawet nie szukałem w CEP bo ich tam nie ma. Napisałem w opisie to, co napisał rzeczoznawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.