Skocz do zawartości

Dodawanie informacji o przebiegu do CEP


jarek95

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy

Zgłosił się do mnie klient z następującym pytaniem

Zakupił w zeszłym roku korzystając z dofinansowania pojazd elektryczny. Pojazd jest nowy więc ma BT ważne do 2023 roku

Zgodnie z wymogami programu dofinansowani w pierwszym i drugim roku użytkowania musi przejechać nie mniej niż 10tyś. km (w innym wypadku musi zwrócić kwotę dofinansowania)

przebieg ten ma zostać potwierdzone zaświadczeniem z SKP oraz wpisem w CEP.

Moje pytanie brzmi jak to zrobić ?

Wykonać okresowe już teraz i wyznaczyć termin NBT już teraz ? Nic innego mi nie przychodzi do głowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, cezary napisał:

Chyba bym zrobił "dodatkowe-ustalenie danych"

bo :

26 minut temu, jarek95 napisał:

przebieg ten ma zostać potwierdzone zaświadczeniem z SKP oraz wpisem w CEP.

Czyli znajomy Policjant nie wyczerpuje tego co wyżej.

Ja osobiście przy tym DBT w uwagach wpisałbym, że odczytano stan drogomierza dla.... :smile:

Ps. jedyne sensowne wyjście z sytuacji - a tak na marginesie to " wymysł rodem z... " ehhhh  8/

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, leski66 napisał:

Czyli znajomy Policjant nie wyczerpuje tego co wyżej.

A właśnie że nie, toż to idealny sposób. Następuje kontrola, z niej wynika usterka, np. "niemanie" :faint: świateł, blokada DR, wizyta na skp i jest 

 

Godzinę temu, jarek95 napisał:

przebieg ten ma zostać potwierdzone zaświadczeniem z SKP oraz wpisem w CEP.

P.S. No @leski66 :OK: za wyprowadzenie z pata i do tego po "taniości" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK,ale :

9 minut temu, cezary napisał:

Następuje kontrola, z niej wynika usterka, np. "niemanie" :faint: świateł, blokada DR, wizyta na skp i jest

Raczej 50 PLN mandat za stan techniczny wizyta w SKP 21 PLN = skromne 71 PLN, a DBT " ustalenie danych na wniosek wł.  " = 61 PLN i jest od razu.

Patrząc na takie wymysły, to już nic nie napiszę..... " spadam " na chatę szykować się na ryby, Połamania ! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, jarek95 napisał:

Moje pytanie brzmi jak to zrobić ?

Najtaniej to chyba wykonać badanie haka (z wynikiem N, o ile nie posiada haka). Nie straci wtedy również bezsensownie terminów następnych badań okresowych.

Oczywiście zakładam, że badanie pójdzie do CEP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Patr.. to się nazywa: Inne czynności -hak, i nie pchniesz tego do CEP, i zdaje się CEP nie przyjmuje nic innego jak badania wymienione w art 81.

Ale tu padła odpowiedz

W dniu 3.07.2021 o 12:43, cezary napisał:

"dodatkowe-ustalenie danych"

W innym temacie niektórzy diagności lamentują że badania są za tanie, tu martwią się że klient zbiednieje.

 

W dniu 3.07.2021 o 12:25, jarek95 napisał:

Zakupił w zeszłym roku korzystając z dofinansowania pojazd elektryczny

Bardzo małe musiało być to dofinansowanie jak raz na rok 60 zł go wykończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wojteczek napisał:

W Patr.. to się nazywa: Inne czynności -hak, i nie pchniesz tego do CEP, i zdaje się CEP nie przyjmuje nic innego jak badania wymienione w art 81.

Ale tu padła odpowiedz

W innym temacie niektórzy diagności lamentują że badania są za tanie, tu martwią się że klient zbiednieje.

 

Bardzo małe musiało być to dofinansowanie jak raz na rok 60 zł go wykończy.

Nie chodzi o kwotę badania tylko gdybym już teraz zrobił okresowe dziwnie by to wyglądało np. przy próbie sprzedaży pojazdu to samo powypadkowe - właściciel 

hak z wynikiem N odpada bo nie idzie do cepiku 

Zostaje ustalanie danych - właściciel i tak najpewniej zrobię 

Z tego co ustaliłem w ktoś w ministerstwie się zreflektował bo przy drugiej edycji która trwa obecnie zniesiono ten wymóg.

Jak ktoś byłby ciekawy po rabacie i dofinansowaniu w kwocie 18tyś. Nissan Leaf kosztował 110tyś. brutto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jarek95 napisał:

hak z wynikiem N odpada bo nie idzie do cepiku 

No to może być TAXI z wynikiem N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie o Vat,Pit, Cit z wynikiem N można byłoby się pokusić. :smile:

w 1-wszym roku Vat

w 2 -gim roku Pit czy Cit

a w 3 -cim już OBT :silent:

Edytowane przez leski66
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie jak przyjeżdżają pojazdy żeby wykreślić jakieś TAXI, HAKA, albo jak nie mają tabliczki znamionowej i trzeba im zaświadczenie ze stacji bo nie mogą dostać decyzji na naklejenie nowej to robię badanie 5.1 za 20 złoty. Pisze tam, że poprawnie zdemontowano HAK czy ładuje negatyw za brak tabliczki. Tutaj zrobiłbym podobnie. Dodatkowe 5.1,  wynik pozytywny, koszt 21 zloty i w cepiku też się znajdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Logen napisał:

to robię badanie 5.1 za 20 złoty.

No OK, a Kolega @Logen by mógł mi ( oczywiście jak dla czterolatka ) zdradzić jaki wybrać zapis w nagłówku tego dodatkowego badania :

- chodzi mi o rodzaj badania ?

Nie ukrywam, że pomysł " w dechę " :ok

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Logen napisał:

robię badanie 5.1 za 20 złoty

Nie rozumiem Was Panowie zupełnie,  wystarczy otworzyć inny temat i lament: PODWYŻKI NIE BYŁO TYLE LAT, BADANIA SA ZA TANIE itd. a jak macie klienta to martwicie się o jego finanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem pytanie. Rodzaj badania - BADANIE DODATKOWE. 

5.1 to badanie dodatkowe - skierowane przez starostę z podejrzeniem, że nie spełnia warunków technicznych. 

Ogólnie skierowania na jakiekolwiek badanie (nie licząc pokwitowań od Policji) to zazwyczaj nie widzę, praktycznie wszystko jest na przysłowiową gębę (bo pani w wydziale mówiła żeby zrobić to i to) tak, że brak skierowania "od starosty" to raczej normalka. W przypadku wykreślenia HAKA czy GAZU jest to proste, jest podejrzenie, że nie spełnia wybranych warunków technicznych więc idzie to jako tako pod to podciągnąć i tak to robię. Trochę naciągane ale wydział komunikacji nigdy mi czegoś takiego nie odrzucił.

Tutaj sam wymóg żeby udokumentować przebieg pojazdu po roku na SKP jest po prostu dziwny... osobiście nigdy się z czymś takim nie spotkałem, ale ja bym machnął to głupie 5.1 wrzucił do cepika i o temacie zapomniał :P, przynajmniej na rok ;).

Edytowane przez Logen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Logen napisał:

Nie do końca rozumiem pytanie

Też tak się domyślałem.

W moim programie stacyjnym po rozwinięciu okienka rodzaj badania jest brak zapisu ( suchego Badania dodatkowego  ) - i stad moje pytanie. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@Logen bez skierowania na BT nie wolno ci wykonać badania, którego zakres wymaga skierowania. Co innego jak w zakresie stoi "lub na wniosek". Druga sprawa, to badanie poprawkowe dotyczy wyłącznie OBT, więc nie pobierasz opłaty z 2.X, tylko wykonujesz kolejne dodatkowe ze stosowną opłatą za nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli o takie wnioskowałby klient, to jak najbardziej :yeah:

 

Choć w tytułowym, kasa do wkładu pracy większa.

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że większość tych klientów przyjechała by "spisać licznik" , więc wniosku o OBT ja tu nie widzę :D. Do nas często wpadają ludzie na SKP nowym licznikiem w pudełku + paragon do C 330 i chcą zalegalizować wymianę licznika. Gość mi kiedyś powiedział że przyniósł licznik bo jasno i wyraźnie gdzieś tam piszę że na stacji wykonuje się zalegalizowanie nowego licznika. No takie jaja u nas :hooray:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.