Skocz do zawartości

Egzamin teoretyczny 06.07.21r


Pablobello

Rekomendowane odpowiedzi

Opisowka bylo cos takiego napewno dokladnie nie napisze ale mniej wiecej bedzie wiadomo. Opisz warunki analizy spalin samochodu z silnikiem o zaplonie samoczynnym z data pierwszej rejstracji 2014r oraz sposob przerowadzenia analizy. 

Napewno dokladnie tak nie brzmialo. 

Teraz napisze co napisalem (tez mniej wiecej) 

Temperatura minimalna otoczenia to 5 stoni celcjusza.

Przed rozpoczeciem analizy nalezy rozgrzac silnik do temperatury oleju 70 stopni albo plynu 80 stopni nastepnie wkladamy sonde analizatora do koncowki wydechu i zwiekrzamy obroty do 2-3 tys odczytujemy lamde oraz CO max 0.2% lamda ma byc pomiedzy 0.97-1.03 nastepnie obnizamy predkosc obrotowa do obrotow biegu jalowego i czekamy na ustabilizowanie wynikow i odczytujemy wynik CO ma byc max 0.3%. Jezeli pojazd sie miesci w podanych wynikach to wynik pozytywny jesli nie to negatywny. Mozna rowniez dokonac analizy poprzez czytnik obd 2/eobd w tym przypadku jesli chocby jeden z 4 monitorow wykazywal błedy nalezy przeprowadzic analize za pomocą analizatora spalin. Jesli czytnik obd2/eobd nie wykaże zadnych błedow wynik badania mozemy uznac za pozytywny. 

 

Bede wdzieczny za wasza ocene moich wypocin. 

 

Edytowane przez Pablobello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj, mam nadzieję że strzeliłeś byka w poście bo pytanie dotyczyło silnika o zapłonie samoczynnym czyli potoczny diesel, a opisujesz analizę iskrowego - benzyny.

Do diesla dymomierz, do benzyny analizator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe też pisałem dzisiaj pierwszy raz i w opisowej części miałem o bus 100, wymagane dokementy do badania dodatkowego jakie należy przedstawić oraz opisać warunki dla przejść , wyjść i odległości siedzeń. Autobus zarejestrowany 2018 M3 kategorii III. 

Chyba o wszystkim napisałem, sam jestem ciekaw oceny.

Pozdrawiam

Było dużo pytań zamkniętych o badanie techniczne pojazdu sprowadzonego przed rejestracją. Mam wątpliwości co zrobić gdy na lawecie przywiozą pojazd sprowadzony z zagranicy bez tablic rejestracyjnych i przedstawią do badania technicznego, co diagnosta powinnien zrobić? Może ktoś podpowie w jakich paragrafach szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krotko mowiac jesli jest sprawny wystawia DIP i wynik pozytywny. 

(Tak mi sie wydaje) 

Zagranica to jedyny wyjatek ze moze byc bez tablic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pablobello napisał:

Zagranica to jedyny wyjatek ze moze byc bez tablic

Ale tylko okresowe, każde dodatkowe już tablice muszą być. Kolega nie sprecyzował, bo napisał ogólnie o badaniu technicznym. Jak w pytaniu też tak było, to należało by opisać przypadek badania okresowego i dodatkowego w odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opisówki to było auto z 2014r z LPG i jak się przeprowadza analizę spali dla takiego pojazdu i jakie warunki trzeba wcześniej spełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o pojeździe z zagranicy było zamknięte. Było ogólna informacja że auto zostało przywiezione na badanie techniczne okresowe. Do wyboru było, a) odmawiamy wykonania i zapraszamy jak będą tablice, b) jeżeli stan ok to pozytyw i wystawiamy zaświadczenie, c) negatyw bo nie ma tablic i zaświadczenie wystawiamy.

Ogólnie słyszałem o takim "wyjątku" ale jednak poproszę podstawę prawną, nie mogę takiej odnaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, MOgraszko napisał:

poproszę podstawę prawną

Dz.U.776:

§ 2. 1. 1) b) sprawdzenie prawidłowości oznaczeń i stanu tablic rejestracyjnych pojazdu; sprawdzenie nie dotyczy badania, o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, z wyjątkiem pojazdów zarejestrowanych czasowo na podstawie art. 74 ust. 2 pkt 2 lit. c ustawy,

Ustawa:

Art. 81. 3. Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy jest przeprowadzane przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 6.07.2021 o 21:37, MOgraszko napisał:

Ciekawe też pisałem dzisiaj pierwszy raz i w opisowej części miałem o bus 100, wymagane dokementy do badania dodatkowego jakie należy przedstawić oraz opisać warunki dla przejść , wyjść i odległości siedzeń. Autobus zarejestrowany 2018 M3 kategorii III. 

Chyba o wszystkim napisałem, sam jestem ciekaw oceny.

Pozdrawiam

Było dużo pytań zamkniętych o badanie techniczne pojazdu sprowadzonego przed rejestracją. Mam wątpliwości co zrobić gdy na lawecie przywiozą pojazd sprowadzony z zagranicy bez tablic rejestracyjnych i przedstawią do badania technicznego, co diagnosta powinnien zrobić? Może ktoś podpowie w jakich paragrafach szukać?

Możesz mi podpowiedzieć w którym miejscu jest opis jakie dokumenty potrzeba dla poszczególnych przeglądów aut? Np autobus tempo 100, adr, auto z lpg itp. 
sam miałem to samo i w sumie zdałem wszystko poza 4 częścią i opisowka a szkoda bo opisowka była tak naprawdę banalna, tylko ze No właśnie nie wiedziałem gdzie szukać tych dokumentów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Dz. U. z 2015r., poz. 776 z późn. zm.)

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ1)
z dnia 26 czerwca 2012 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2021 o 10:04, grzegorz70 napisał:

(Dz. U. z 2015r., poz. 776 z późn. zm.)

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ1)
z dnia 26 czerwca 2012 r.

W którym miejscu bo nadal nie widze, jest tylko zaświadczenie po przeprowadzeniu badania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty to czytasz czy przeglądasz ?

Podpowiedż dla 

W dniu 23.07.2021 o 13:41, Rekey napisał:

autobus tempo 100,

Cytat

 13) autobusu, którego dopuszczalna prędkość na autostradzie i drodze ekspresowej wynosi 100 km/h, co do zgodności z dodatkowymi warunkami technicznymi – obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych, w sposób określony w pkt 0, 9.1–9.5 i 9.7–9.9 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia oraz w pkt 8 działu I załącznika nr 2 do rozporządzenia;

Cytat z tego co podał ci kolega @grzegorz70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dz.U 2016 poz2022 Załącznik 7A - wymiary siedzeń , drzwi , przejść i wyjść awaryjnych. 

                                Rozdział 6 $23.1 Warunki dodatkowe dla T100

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.