Skocz do zawartości

Liczba miejsc we francuskim DR


AnnaB

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś na BT okresowe przyjechało auto z Francji w Dr 2miejsca faktycznie 5.WK twierdzi że z homologacji wynika 5.To już kolejny taki pojazd z tą samą niewiadomą,wszystkie z Francji i po 2016roku.WK twierdzi żeby pisać BT z wynikiem pozytywnym i dopiskiem że siedzenia i punkty kotwiczenia pasów fabryczne.Co Wy w takiej sytuacji robicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, AnnaB napisał:

Co Wy w takiej sytuacji robicie? 

No  jak już bym taka sytuację miał,to poprosiłbym  WK by wpisał te przykładowe 5 miejsc do PC(skoro z homo tak wynika) i je wydał w celu wykonania BT.  Na pewno nie zrobiłbym BT z wynikiem pozytywnym mając w ręku ZDR z inną liczbą miejsc.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony  :e) Oczywiste omyłki, niezgodności w dowodzie rejestracyjnym związane z
danymi technicznymi pojazdu ,
w zasadzie może wystarczyć bo danych przecież w CEP jeszcze nie ma.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, yogi1984 napisał:

No  jak już bym taka sytuację miał,to poprosiłbym  WK by wpisał te przykładowe 5 miejsc do PC(skoro z homo tak wynika) i je wydał w celu wykonania BT.  Na pewno nie zrobiłbym BT z wynikiem pozytywnym mając w ręku ZDR z inną liczbą miejsc.

Jeśli możesz wyślij mi wyciąg z ustawy PoRD dotyczący tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, AnnaB napisał:

Co Wy w takiej sytuacji robicie? 

Proponuje klientowi badanie po zmianach konstrukcyjnych, napisz jaki rodzaj pojazdu bo nie wiem o czym dyskutujemy.

 

2 godziny temu, Rafi90 napisał:

Oczywiste omyłki

Czyli każde zmiany konstrukcyjne. Ja trochę inaczej interpretuję oczywiste omyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to przypadkiem societe 2-osobowe a klient zamontował 2-gi rząd siedzeń i jest 5

Francuzi też omijają podatki😀

To że jest homo na 5 nie oznacza iż nie było zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wojteczek napisał:

 

 

Czyli każde zmiany konstrukcyjne. Ja trochę inaczej interpretuję oczywiste omyłki.

No nie do końca. Nie ma natomiast wprost przeciwwskazań. Gdyby trzeba było fotele fizycznie dokładać to bym bez ZK nie poszedł dalej, ale jesli tu jest full fabryka i jeszcze homo , plus to że WK nie widzi problemu... Jeśli pojazd byłby w CEP to już inna gadka ale przy 1 OBT można czasem się poratować 0.2e . Oczywiście nie traktuje tego jako 100% rozwiązania ale taki mamy klimat że czasem pewne rzeczy robi się po "dogadaniu" stron, bez jakichś krętactw oczywiście

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, AnnaB napisał:

To już kolejny taki pojazd z tą samą niewiadomą,wszystkie z Francji

Dlatego włączył bym komplikator - w jednym rejonie pojawiają się pojazdy z podobnymi problemami - śmierdzi na kilometr 

Życzliwy diagnosta + takie somo WK - można wiele zdziałać  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, AnnaB napisał:

Dr 2miejsca faktycznie 5.WK twierdzi że z homologacji wynika 5.

Być może z pierwotnej homologacji tego pojazdu wynika 5.
Później nastąpiły Zmiany konstrukcyjne we francji ( demontaż kanapy)  i zrobiło nam się auto ciężarowe 2 miejscowe.
Teraz trzeba znowu zrobić ZK na podstawie obowiązujących przepisów. 
Ot cały temat. 
 

 

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dominik_z napisał:

zrobiło nam się auto ciężarowe 2 miejscowe

Societe - ma kategorię M1 nie N1 i jest 2-miejscowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojteczek napisał:

Proponuje klientowi badanie po zmianach konstrukcyjnych, napisz jaki rodzaj pojazdu bo nie wiem o czym dyskutujemy.

 

Czyli każde zmiany konstrukcyjne. Ja trochę inaczej interpretuję oczywiste omyłki.

Zwykła osobówka M1

21 minut temu, IVVO napisał:

Societe - ma kategorię M1 nie N1 i jest 2-miejscowe

A co to jest societe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, IVVO napisał:

Societe - ma kategorię M1

To jeszcze prostsza sprawa bo nie ma problemów z dołożeniem siedzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AnnaB napisał:

Jeśli możesz wyślij mi wyciąg z ustawy PoRD dotyczący tej kwestii.

Wyciąg z ustawy, a na co?  Na normalny tok rozumowania?
 Tak poza tym to zachodzi zmiana danych w DR więc potrzebne są zmiany konstrukcyjne, to tyle  z "wyciągu z ustawy" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AnnaB napisał:

A co to jest societe

Francuski samochód osobowy 2-miejscowy - ucieczka od podatku i ubezpieczenia dla pojazdów 2-rzędowych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez potwierdzenia producenta o pojeździe - nie ruszam - 2 to 2 a nie 5 - a jak błąd w ZDR to do poprawki u Francuza - ewentualnie poszukałbym TZ 2-etap ale mogli ją zerwać - oczywiste omyłki to możemy sobie wpisywać przy naszych pojazdach - nie z zagranicy - gdyż w kraju mogę to zweryfikować 

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dominik_z napisał:

Wyciąg z ustawy, a na co?  Na normalny tok rozumowania?
 Tak poza tym to zachodzi zmiana danych w DR więc potrzebne są zmiany konstrukcyjne, to tyle  z "wyciągu z ustawy" 

Może dla ciebie to normalny tok rozumowania ale nie dla WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AnnaB
 

Cytat

§ 3. 1. Zakres dodatkowego badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 ustawy:....
...
5) w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym, z zastrzeżeniem art. 66 ust. 4 pkt 5 i 6 ustawy, z wyłączeniem montażu instalacji do zasilania gazem

Jak dla mnie  temat wyczerpany. 
Albo badanie na S.1= 2, albo ZK na podstawie obowiązujących przepisów. 
A jak WK chce robić na podstawie wyciu z homologacji, to tak jak zapodał @yogi1984, niech wydadzą PC z S.1=5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam wykonuję takie badanie z UD, zaznaczam 0.2.e, w uwagach wpisuję faktyczną ilość miejsc siedzących, oczywiście musi być spełniony warunek oryginalności i kompletności siedzeń, pasów. Jako skp podstawowa ZK robić nie mogę, mam odmawiać takiego badania, niby dlaczego ? Mam możliwość  takiej interpretacji i z tego korzystam, a jak w dalszym procesie wynikną problemy to na pewno nie dla mnie. :wink: 

 

  • Haha 1
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dominik_z napisał:

@AnnaB
 

Jak dla mnie  temat wyczerpany. 
Albo badanie na S.1= 2, albo ZK na podstawie obowiązujących przepisów. 
A jak WK chce robić na podstawie wyciu z homologacji, to tak jak zapodał @yogi1984, niech wydadzą PC z S.1=5

Dzięki.

7 minut temu, cezary napisał:

A ja tam wykonuję takie badanie z UD, zaznaczam 0.2.e, w uwagach wpisuję faktyczną ilość miejsc siedzących, oczywiście musi być spełniony warunek oryginalności i kompletności siedzeń, pasów. Jako skp podstawowa ZK robić nie mogę, mam odmawiać takiego badania, niby dlaczego ? Mam możliwość  takiej interpretacji i z tego korzystam, a jak w dalszym procesie wynikną problemy to na pewno nie dla mnie. :wink: 

 

Dzięki za opinię 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezary A jak postępujesz jak się dmc nie zgadza zagraniczny dowód <- > tabliczka/homologacja pojazdu? 

Miałem np opla z niemiec gdzie w dowodzie było dmc 2050, a na tabliczce znamionowej jak i po numerze homologacji było 2070 i zero info w dowodzie skąd taka różnica. 

Zrobiłem 2070 jak mówiła wklejka i homologacja pojazdu, opisałem to w uwagach i wk zarejestrował, ale czy tak powinno być?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cezary napisał:

Mam możliwość  takiej interpretacji i z tego korzystam,

Tak tylko z ciekawości zapytam,ile takich pojazdów zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cezary napisał:

I jakoś żyję i miewam się dobrze.

To ja widzę😜. Pytanie było bardziej z ciekawości o częstotliwość występowania takich pojazdów. Bo u mnie może raz na rok ktoś tylko zapyta (i usłyszy to czego nie oczekuje 😄) i jakoś temat że tak powiem"umiera śmiercią naturalną". Teraz od jakiegoś czasu to już nawet nikt nie pyta 😕

Edytowane przez yogi1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.