Skocz do zawartości

CF MOTO 800


Logen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pomoże ktoś z danymi do rejestracji. Chodzi głównie o przyczepki.

Numer homologacji: e4*2002/24*2796*01

DMC - 615 kg

DMC ZP - 765

 

Dodatkowo jak ktoś da rade to proszę o typ/wariant/wersja. Oraz masę własną... o ile sie nie mylę to pojazdy czterokołowe inne niż lekkie nie mogą przekraczaj 400 kg 😆 dobrze myślę ??

Skanuj_2021_07_17_10_57_17_684.pdf

W załączniku skan dowodu rejestracyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne bo HAK jest zainstalowany... I co z tą masą własną 403 kg ?? To nie jest problem ??

Dobra trochę znalazłem w definicjach 2002/24/WE. 

"Pojazdy czterokołowe, inne niż te, o których mowa w lit. a), których [b]masa bez ładunku nie przekracza 400 kg[/b] (kategoria L7e)..."

Masa w stanie bez ładunku nie jest masą w stanie gotowym do jazdy. Nie obowiązuje ona m.in. napełnienia zbiornika paliwa w 90%.

Czyli w dowodzie Francuskim G - 403 kg to masa własna w stanie gotowym do jazdy, która wpisujemy do dowodu rejestracyjnego, natomiast masa G1 - 387 kg jest masą w stanie bez ładunku która nie może przekraczać tych 400 kg.

A podpowie mi ktoś, gdzie znajdę definicje ładowności i ładowności użytkowej ?? Bo to też trzeba będzie zapewne opisać ponieważ przekracza te 200 kg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rozporządzeniu pod spospoliciałym tytułem "Warunki Techniczne" są zawarte wskazówki do dyrektyw, które trącają o masach takich pojazdów. Oraz sto tysięcy tematów na tym forum rozpracowanych!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem ;). Ślepo szukałem po numerze homologacji w 2002/24/WE, natomiast opis poszczególnych parametrów jest ładniej opisany w starszym rozporządzeniu 93/93/EWG ;).

Z tego co widzę to w tym ITS Homologacje też czasami jakieś głupoty są wrzucane... może nie jest to aż taki dramat jak baza w Auto Vinie ale swoje za uszami też ma ;).

A co do opcji szukaj na tym forum to muszę przyznać, że albo ja nie potrafię z niej poprawnie korzystać albo działa tragicznie :P Czasami to nawet swoich wypowiedzi nie jestem w stanie znaleźć... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2021 o 13:31, Logen napisał:

A to dziwne bo HAK jest zainstalowan

Jesteś pewien, że to co tam widzisz jest hakiem holowniczym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

A rozszyfruje mi ktoś w tym katalogu ITS to samo tylko z drugą serią poprawek ??

Numer homologacji zamiast e4*2002/24*2796*01 to e4*2002/24*2796*02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Logen napisał:

A rozszyfruje mi ktoś w tym katalogu ITS to samo tylko z drugą serią poprawek ??

W katalogu jest " po pogrubionym numerze homo " - tylko jedno, proszę :

cf.thumb.JPG.4e9fb59c46d9e4937be7fd924ffeb65e.JPG

:smile:

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo co w przypadku pierwszej poprawki. I tutaj niespodzianka bo udało mi się dokopać do COC. I tam wyraźnie pisze, że może ciągnąć przyczepę bez hamulca 150 kg :P. Tak, że coraz mniej mi się podoba ten cały katalog ITS :P.

Dla potomnych:

COC POGLĄDOWE.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.