Skocz do zawartości

Niezgodności w DR ze stanem faktycznym.


JacquesP

Rekomendowane odpowiedzi



Jak J5 to raczej Peugeot, pewnie jak był 2 TZ to zabudowę wykonali w pojeździe nowym wcześniej nie rejestrowanym

Oczywiście, że chodzi o Peugeot. I tak, zabudowa powstała na nowym pojeździe.


Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A w tej Hondzie jaka zrobić masy przyczep? wcześniej była ciężarówką teraz osobowy, na podstawie której tabliczki? Klient założył hak, i jakie badanie zrobić po kolei ?Ustalenie danych i później hak czy na badaniu HAK wpisać w uwagach?

honda 3.jpg

honda 4.jpg

 

honda1.jpg

honda2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, michal_k napisał:

Prawdopodobnie nie może ciągnąć przyczep.

Czyli,że pozamiatane i niepotrzebnie zainwestował w hak? Czyli jako osobowy mógł ciągnąc 1500kg a jako ciężarowy nie może wcale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mecher napisał:

 dlaczego 1500

No dobra tak na szybko na  tabliczkę spojrzałem nie zagłębiałem się jeszcze w temat. teoretycznie ok 1500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby producent pojazdu stwierdził, że przywrócono pojazd do stanu pierwotnego i potwierdził możliwość ciągnięcia przyczepy to była by to podstawa do zmiany danych, ale uzyskanie takiego pisma z Hondy nie będzie łatwe. Tak to co najwyżej pozostaje możliwość montażu bagażnika rowerowego.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, smaug napisał:

 

 

Godzinę temu, smaug napisał:

Dane z drugiego etapu homologacji wykluczają przyczepę 

 

Ciekawe dlaczego? Jakieś chore przepisy? za********e mieć auto w firmie,które nie może ciągnąć przyczepy. Temu pewnie nie było wcześniej to potrzebne,ale niejeden pewnie się zdziwił. Ten klient kupił je używane nie świadom co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marcinek44 napisał:

Ciekawe dlaczego?

Nastąpiło zwiększenie MMC (czyli również ładowności) kosztem obciążenia tylnej osi naciskiem na kulę. Np. w Seicento było tak samo - ciężarowe miały większe DMC i nacisk osi, ale brak możliwości ciągnięcia przyczepy.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, marcinek44 napisał:

Ten klient kupił je używane nie świadom co jest nie tak.

To niech odzyska świadomość i zwróci się do producenta o "przehomologowanie" pojazdu do pierwszego etapu. Nie pierwszy i nie ostatni przepis, który nie pasuje klientom. Mi też na czerwonym nie wolno przechodzić przez drogę.

Zmieniając osobowy na ciężarowy Honda Poland zapłaciła niezłą kasę za taką homologację. A zmieniając ciężarowy na osobowy dokonano tylko zmiany rodzaju pojazdu i pewnie zdemontowano kratę nie ruszając parametrów technicznych pojazdu, więc nadal obowiązują go masy, ciężary, naciski takie, jak był autem ciężarowym!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Paprock napisał:

 Mi też na czerwonym nie wolno przechodzić przez drogę.

 

To tylko zalecenia 😉

Kiedyś rodzice mieli Astrę ciężarową i miało to hak, ciekawe czy legalnie czy diagnostyk podbił a nie powinien 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2021 o 11:43, marcinek44 napisał:

diagnostyk podbił

Wszystko zależy od tego, co masz na TZ oryginalnej, czy z drugiego etapu, zawsze powtarzam wszystkim, że trzeba sprawdzać numery identyfikacyjne i TZ, a potem kupować.

Edytowane przez Slawex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2021 o 11:23, marcinek44 napisał:

Ten klient kupił je używane nie świadom co jest nie tak.

To niech odda sprzedawcy z powodu wady ukrytej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2021 o 11:23, marcinek44 napisał:

Ten klient kupił je używane nie świadom co jest nie tak.

Albo kupił po okazyjnej cenie, więc nie patrzył co i jak, a teraz HALO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, leski66 napisał:

Gdzie, jak " mu wbili " ?

no gdzie... na poczcie... nie wiem jakie mu tam badanie zrobili na tan hak, ale ja mu robiłem okresowe 26 czerwca 2021, a teraz widzę,że ma do 2 sierpnia 2022 wiec okresowe mu tez zrobili, wiem bo mi się chwalił,że już ma na hak zrobione. Można? można! 🤣 jak kraść to miliony oni tam rocznie powyżej 2 000 000 nabijają na PSKP 😉  ciekaw jestem czy WK przyklepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w ręku DR samochodu ciężarowego w wpisem VAT-1a. Z CEP podrodzaj: skrzynia. W naturze, faktycznie skrzynia z plandeką. Odnoszę wrażenie, że WK nie mają żadnych refleksji czy swoich przemyśleń w czasie wpisów informacji do pola "Uwagi:" w DR. Piszą to, co mają na Zaświadczeniu z SKP.

Więc kwestia chronologii zdarzeń nie wzbudzi, zapewne, żadnych niepokojów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2021 o 09:44, wrc69 napisał:

Piszą to, co mają na Zaświadczeniu z SKP

No nie do końca bym się z tym zgodził, osobiście miałem taki przypadek że przyjeżdża na okresowe Renault Master plandeka w dowodzie wpis Vat - 1a, patrzę a w naszym rejestrze wykonane badanie parę miesięcy wcześniej Vat - 2, czyli po prostu błąd WK przy wpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, BOY96 napisał:

w dowodzie wpis Vat - 1a,

 

31 minut temu, BOY96 napisał:

wykonane badanie parę miesięcy wcześniej Vat - 2

To jeszcze gorzej, to dowód bezmyślności, klepią pierwszy z brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.