Skocz do zawartości

Ciągnik rolniczy SAM brak nr nadwozia i tabliczki


BOY96

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie, nigdy jeszcze nie miałem do czynienia z takim tematem a mianowicie zgłosił się klient który chciałby przegląd okresowy w swoim Samie, ma już go kilkanaście lat ale nigdy nie robił przeglądu a że chce go też w końcu zarejestrować na siebie to przyszła i pora na przegląd, i teraz sedno sprawy jak twierdzi klient nie ma na na pojeździe ani nr nadwozia ani tabliczki znamionowej ma tylko tablice rejestracyjną i teraz takie pytanie bo wiadomo że N za ich brak ale tak się zastanawiam co w takim przypadku jeśli nie ma żadnych cech identyfikacyjnych? wystarczy tylko decyzja na nową i tyle? bo jakby nie patrząc wystarczyłoby tylko kupić papiery z tablicą i można "zalegalizować" pojazd nigdy nie rejestrowany. Wiadomo że nie moja działka dochodzić czy klient kręci czy nie ale tak z ciekawości pytam czy ktoś już kiedyś przerabiał taki temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada. Odsyłasz gościa a jak się bardzo będzie upierał to N za brak numeru i tabliczki. A co będzie później to jego zmartwienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rafi90 napisał:

jak się bardzo będzie upierał

pewnie tak będzie bo mówił że chciałby wszystko wyprostować i zostawić go synowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, BOY96 napisał:

że chciałby wszystko wyprostować

Skoro nie ma żadnej cechy identyfikacyjnej, ani TZ, to skąd pewność klienta, że papiery ma na pojazd który kupił ?

Może dłuuuugo prostować.

Niech dzwonią do WK, który wydał decyzję na nabicie numeru, powinni mieć w papierach w którym miejscu ten numer nabito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BOY96 napisał:

zgłosił się klient który chciałby przegląd okresowy

Niech się skontaktuje ze swoim WK i ustali co trzeba do decyzji o nadanie numeru i TZ, u nas wystarczy sama opinia rzeczoznawcy bez N OBT. Jak mu dadzą skierowanie na OSKP to droga wolna do  OBT i rejestracji. Tylko jak na ciągniku brak jest TZ i numeru to mam obawy że nie dostanie takiej decyzji bo niby na jakiej podstawie stwierdzić że to właśnie ten SAM od tej tablicy rejestracyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że dowód oczywiście ma.

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michal_k napisał:

numer ramy?

Jest nr ramy, stary dowód a w nim żadnych mas (wszystkie masy po 0kg), powiedziałem mu że najpierw musi jeszcze odwiedzić rzeczoznawcę.

Zobaczymy co dalej zrobi, może lepiej poszuka na ramie, albo "dziwnym sposobem" nr się znajdzie, nie wiem, na razie był się rozpytać bo kawałek do stacji ma więc nie chce parę razy jeździć :) Tak chciałem się dopytać czy ktoś miał taką sytuację i ewentualnie jak to najprościej załatwić jeśliby miał jednak przyjechać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.