Skocz do zawartości

Audi z Niemiec z założonym gazem


Kramers

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, bertone122 napisał:

auto zarejestrowane w Polsce, DR ma, dokument dozorowy polski TDT do butli ma, ale nie do tej butli która jest w aucie, w samochodzie siedzi butla niemiecka 15-letnia z innymi numerami,

To i tak dobre te fajne chłopaki, że przynajmniej dbają o to aby się "papier zgadzał"... z reszty zawsze się jakoś wykpią.

44 minuty temu, Paprock napisał:

proponuję w paragraf drugi działu piątego się wczytać!

Wczytałem się. Moim zdaniem chodzi w nim o samo badanie instalacji LPG, a nie o OBT jako takie, bo to rozpoczyna się od pobrania danych z CEP, a badanie LPG jest częścią OBT. Ale wiadomo wszystko zależy od interpretacji i każda będzie dobra.

27 minut temu, IVVO napisał:

wstępna weryfikacja wzrokowa pojazdu  przed przeglądem wpływa na ilość N w rejestrze

Jak się ma tych badań naście dziennie to można sobie na to pozwolić, w przypadku małych SKP, gdzie dziennie BT jest mniej niż palców w jednej ręce szefostwo nie dopuszcza do takiego marnotrawstwa.

Z resztą, czy dużo N w rejestrach to powód do wstydu? Chciałbym zobaczyć minę kontrolujących jak zrobią sobie wydruk z rejestru i zobaczą, że na ok. 700 BT ok. 130 zakończyło się wynikiem N. Gdzie rok temu było to raptem 6% wszystkich BT. :cool:

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Czolgista napisał:

Jak się ma tych badań naście dziennie to można sobie na to pozwolić

Tu przyznam tobie rację - mam tych przeglądów dzienne trochę i jak widzę "strzępa" to grzecznie wychodzę i kulturalnie zwracam uwagę, iż "z tymi progami to lipa" - jak uparty to czeka na N jak kumaty to szuka szczęścia gdzie indziej  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Paprock napisał:

Nie!

Czytać, co @michal_k wyraźnie napisał!! I niczego nie trzeba rozpoczynać!!!

„ZAKRES” operuje takimi terminami jak „ustalenie zakresu badania”. Dla auta zasilanego gazem przewidziano „kontrolę na świeżym powietrzu”, podczas której można rzucić okiem na decyzję i protokół. I ostatnie wymaganie, to punk 6.5. tabeli. Także ja bym znajomością „zakresu” za bardzo się nie chwalił na ogólnym forum.

 

"ZAKRES” operuje takimi terminami jak „ustalenie zakresu badania”` - nie mam pojęcia o co Ci chodzi w tym zdaniu.🤪

Nikt nie neguje kontroli szczelności instalacji na świeżym powietrzu przed wjazdem - choć często jest to kompletnie niemożliwe [zbiornik zamontowane pod pojazdem].

Kwestia interpretacji "klarownego" prawa też jest różna, nawet każdy WK ma swoje widzimisię i tego nie zmienimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, adam1501 napisał:

 macie w komputerze.

To jest najlepszy tekst. Niestety wielu się na to łapie na innych stacjach i robią na podstawie zeszłorocznego zaświadczenia z innej stacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą miałem taką klientkę...

W DR 4 pieczątki z czego 3 "u nas", proszę o kwit na zbiornik. Pani pokazuje mi paperek że STAKO, a na odwrocie tabula rasa... Nic absolutne. Powiadam do klientki, że ja na ten papierek nie mogę jej zrobić przeglądu, wtedy te padło mityczne "ale już tu przegląd był robiony, Pan to ma w komputerze"...

Najprawdopodobniej pierwszy diagnosta (reksio emeryt) wymyślił sobie nr decyzji i protokołu, a reszta matołków "miała to w komputerze" i tematu nie drążyła... Mina szefa bezcenna, a klientka wkur****a pojechała do fajnych chłopaków, którzy podbili to rok temu.

Na prawdę nie rozumiem jak "diagności" mogą tak nie szanować swoich uprawnień i odp****ć taką manianę...

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wolf napisał:

Żeby zacząć cokolwiek przeglądać należny rozpocząć BT

Nie aby zacząć badanie trzeba najpierw nieć dokumenty w ręce - czy Polskie czy zagraniczne bez różnicy z którego wynika zakres BT 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, adam1501 napisał:

Panie u was robione w zeszłym roku, macie w komputerze.

Panie ,ale komputery nam w tym roku wymienili. Działa:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przyjeżdżają do was autami bez dokumentów? U mnie to ostatnio plaga, gubią DR bo ich nie używają a na przeglądzie twierdzą że nie potrzeba ich mieć bo przecież policja nie wymaga 🧐😉 ogólnie to muszę zacząć notować teksty klientów bo są coraz lepsze, coraz bardziej wymyślne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2021 o 16:45, bertone122 napisał:

A przyjeżdżają do was autami bez dokumentów?

Zdarzają się tacy ale szybko wracają do domu po DR lub KP.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zanim władza dojdzie że trzeba będzie zmienić ustawę to mini kolejnych kilka lat i nadal KP będzie widnieć jako dokument odpowiedni do przeprowadzenia BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, danielg539 napisał:

A przyjeżdżają do was autami bez dokumentów?

Bez dokumentów się zdarza się rzadko u mnie, ale nagminnie ksero DR albo PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Michu81 napisał:

ksero DR albo PC

U mnie też się zdarza. Mina klienta nie do podrobienia jak mówię, pan chwilę poczeka skoczę zrobić ksero pieczątki.

  • Haha 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A klient

14 minut temu, wrc69 napisał:

ksero pieczątki

wycina i nakleja na

 

19 godzin temu, Michu81 napisał:

ksero DR

😀

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2021 o 16:45, bertone122 napisał:

notować teksty klientów bo są coraz lepsze, coraz bardziej wymyślne...

  Ja nagrywam czasem, mam taka perełkę wśród swoich klasyków.

 Dzwoni klient, idzie to miej więcej tak: 

 Dobry ja mam takiego jelcza, dzwonię z klubu sportowego (nazwa) dałoby radę przeglądzik podbić bez przyjechania bo ten Jelcz tylko po placu u nas jeździ...(?) 

-Przepraszam Pan pomylił numery/adresy, kłaniam się nisko, nie do usłyszenia😁

-Panie, panie ja na stację się dodzwoniłem przecież, to co nie chcecie zarobić? Ten Jelcz to ładny on mało jeździ, no zrób pan, dowód kierowca przywiezie... 

Ja na to- panie szanowny, cza kogoś mocniejszego do tej akcji poszukać, a po za tym nie dam rady bo wpadłem pod biurko ze śmiechu, do widzenia.🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to nie mają strachu ani szacunku do nas, czym się różni policjant od diagnosty? 🤔 Mundurem, przędu mundurem ludzie trochę drygają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, bertone122 napisał:

Ludzie to nie mają strachu

I dobrze, powinni za to mieć świadomość negatywnego wyniku, jeśli pojazd niesprawny podstawiają na badanie.

I pewnie dlatego, tacy właścicele już bardzo rzadko przyjeżdżają na stację, wolą do "budy reksia", czasem i bez pojazdu. Tyle, że tam terminy na tydzień czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio przyjechalo dziewcze i chciało zrobić BT na mObywatela i mi pokazuje apkę w smarkfonie, jako, że się nie dało, to 15 minut dziewcze szukało DR w aucie, ale nie znalazło. Tak więc udało się do domu i znalazło DR, a na koniec badanie zakończyło się wynikiem N. Przyznam, że sporo energii poszło w gwizdek, ale co ja mogę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia krajowa liczby przeglądów z wynikiem N wg cepik na rok 2020 wynosi 3%, moja średnia z 760 przeglądów które zrobiłem dotychczas wynosi 6%, jestem czepialski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.