Skocz do zawartości

Zmiany konstrukcyjne, przyczepka towarowa na kempingowa


cabrio1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moje pytanie jest nastepujace, czy za pomoca zmian konstrukcyjnych mozna zmienic z przyczepki bagazowej [taki zapis w starym dowodzie] na kempingowa? Zdjete burty i na to zalozona zabudowa sypialna z kuchnia. Zabudowa teardrop czyli taka mala łezka. Dmc zostaje bez zmian tylko masa wlasna sie zmieni. Prowadze warsztat i mam pkd 45.20z . Z rzeczoznawca rozmawialem i on nie widzi problemu. Niestety jeden diagnosta wogole nie wie jak to ugrysc, zas drugi ma sie dowiedziec gdzies wyzej. Zadalem pytanie w WK ale tez nie wiedza i niby maja sie dowiedziec ale czy napewno czy oleja moje zapytanie nie wiem. I ostatnie pytanie czy sz jakies normy dla kempinowej przyczepki wzgladem minimalnych wymiarow, bo jedynie co znalazlem  to przewaznie maksymalne. Z gory dziekuje za jakiekolwiek podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, cabrio1 napisał:

czy za pomoca zmian konstrukcyjnych mozna zmienic z przyczepki bagazowej [taki zapis w starym dowodzie] na kempingowa?

Tak, można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. A czy do tego potrzebna opinia rzeczoznawcy? I czy sa jakies normy iso wzgledem wymiarow minimalnych przyczepki kempingowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia jest niepotrzebna, choć możliwa. Wymiary minimalne wychodzą same po zamontowaniu wszystkich gadżetów. Inny wymiar będzie dla przyczepki dla jednej osoby a inny dla 6 czy 9 osób. Kwestia jak wspomniałeś:

W dniu 25.07.2021 o 21:50, cabrio1 napisał:

Zdjete burty i na to zalozona zabudowa sypialna z kuchnia.

Żeby się nie okazało, że nie masz przyczepy specjalnej a ciężarową z ładunkiem, którym jest zabudowa kempingowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adam1501 napisał:

specjalnej a ciężarową z ładunkiem, którym jest zabudowa kempingowa

To tez jest jakaś dopuszczalna opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2021 o 21:50, cabrio1 napisał:

Zdjete burty i na to zalozona zabudowa sypialna z kuchnia. Zabudowa teardrop czyli taka mala łezka.

Z czego wykonana zabudowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast styropiany polecam pianką natryskową  - dodatkowo wzmacnia konstrukcję - a najlepiej wcisnąć ją między poszycie i ściankę - to też taka nowoczesna metoda docieplania strychów

Jest niskoprężna więc nie rozepchnie ścian a wypełni w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już jest styropianem wyłożona, ale dzięki za podpowiedź. Byłem dziś u kierownika WK. Opinia rzeczoznawcy, badanie techniczne  po zmianach konstrukcyjnych i oświadczenie warsztatu z pkd 45.20 z i jeśli będzie ok to zarejestruja na kempingowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna wyglada to pozytywnie. Ze wzgledu na stary i prawie pusty dowod rej, czerwone tablice, waga z atestem, opinia rzeczoznawcy, badanie techniczne po zmianach konstrukcyjnych i WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.