Skocz do zawartości

Śmieszne ceny za badania techniczne


pitermlody

Rekomendowane odpowiedzi

Nie uważacie że cennik badań technicznych robi się już śmieszny dziś wykonywałem pierwsze badanie techniczne ciągnika rolniczego za 62 zł !!! ciągnik warty pół bańki czas wykonywania pół godziny a wiem że niektórym zejdzie dłużej moim zdaniem to za tą cenę to szkoda na rolki tym kolosem wjeżdżać bo jak coś walnie w rolkach to serwis skasuje że ho ho nawet klient dopytywał się co tak mało wiem że niektóre SKP zaczęły kasować za niektóre badania większą kasę szczególnie takich ciągników jak też zatrzymanych DR bo 20złociszy to też żenada wiem że biorą od 50zł w górę a jak jest u waż.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U naż (hehe) zgodnie z cennikiem. Jakoś nie wyobrażam sobie tłumaczenia klientowi dlaczego ma zapłacić więcej skoro na ścianie cennik z innymi kwotami wisi.

Swoją drogą ciekawy pomysł żeby cena badania od wartości pojazdu zależała 😜 i weź na badanie passatem B5 przyjedź wtedy jak to najcenniejszy pojazd w tym kraju 🤣

Edytowane przez DURP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pitermlody napisał:

wiem że niektóre SKP zaczęły kasować za niektóre badania większą kasę

Może doliczają sobie 6.9.a do tego pierwszego badania, skoro DIP wypełniają ?

13 godzin temu, pitermlody napisał:

Nie uważacie że cennik badań technicznych robi się już śmieszny

Co nie przeszkadza niektórym dawać gratisy, przy tak niby śmiesznych cenach :yeah:

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2021 o 07:26, wiesław napisał:

Sprawdzenie zawieszenia AUDI A4 20 zł [8 wahaczy ] kpina !!!!!!!!

To bierz 160 (po 20 od wahacza) kto ci broni? To, rozumiem, nie wchodzi w zakres OBT, tylko "chciejstwo" właściciela pojazdu, sprawdzenie zawieszenia.

W dniu 4.08.2021 o 08:46, Mecher napisał:

Co nie przeszkadza niektórym dawać gratisy,

W samo sedno. Jeśli opłata jest wystarczająca, żeby dzielić się nią z właścicielem pojazdu, to po co ją podnosić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
20 minut temu, Peti napisał:

Można ustalenie danych doklepać - nic w tym nielegalnego.

A proszę mi ładnie powiedzieć jak na " zerówce " wszystkie dane są w ZDR to co wtedy ? :smile:

Myślę, że na " co rocznej kontroli " nie pomoże :

23 minuty temu, Peti napisał:

(...)szefa błogosławieństwo

:zzz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Peti napisał:

Można ustalenie danych doklepać - nic w tym nielegalnego. Jest szefa błogosławieństwo.

Szef pewnie, jak większość piekarzy  budujących bankomat SKP , uprawnień nie ma.

 

10. Wykonując okresowe badanie techniczne, o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, uprawniony diagnosta wystawia
dokument identyfikacyjny pojazdu, który jest załącznikiem do zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym
pojazdu.
Wzór dokumentu identyfikacyjnego pojazdu jest określony w załączniku nr 4 do rozporządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, leski66 napisał:

Myślę, że na " co rocznej kontroli " nie pomoże :

29 minut temu, Peti napisał:

(...)szefa błogosławieństwo

Znam stację gdzie już od kilku lat pobieraja przy pierwszym dodatkową kasę i coroczna kontrola łączona z TDT (która doskonale o tym wie)noc z tym nie robi. Przez chwilę nawet próbowali ale nic z tego nie wyszło...

Więc raczej jakoś się wybronili bo ciągną dalej 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, yogi1984 napisał:

Znam stację gdzie już od kilku lat

... wszyscy wiedzą naokoło że worki dowodów rejestracyjnych przewalają się przez biurko, między innymi z różnych służb i nikt z tym nic nie robi. No taka ta nasza ojczyzna Polsza jest 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, leski66 napisał:

A proszę mi ładnie powiedzieć jak na " zerówce " wszystkie dane są w ZDR to co wtedy ?

A w jakim ZDR jest rozstaw osi, kół, o rodzaju kata nie wspominając, no i wisienka na torcie - rok produkcji ?

Edytowane przez Mecher
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, yogi1984 napisał:

Czy wy też w mediach  słuchacie

Ja nic nie słucham i nie oglądam.

Jakiś czas temu zrezygnowałem z oglądania telewizji (przynajmniej tej pseudo informacyjnej), a teraz doszedłem do wniosku, że radia też się nie da słuchać...

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Peti napisał:

Za zerówki drożej albo wcale.

Klienta indywidualnego może i się naciągnie drożej ale handlarze pojadą gdzie taniej. Podobnie z hakami przy zerówce. Ani złotówki ponad 99zł bo też się obrażają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pierwsze badanie - koszt okresowego + pozycja 6.9 ( 60 zł ) za D.I.P.

Działamy już tak od półtora roku . Klienci nie narzekają , pseudo handlarzy mamy z głowy .

W okolicznych stacjach wo gule nie chcą robić .  Teren Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, yogi1984 napisał:

nie kto inny  jak  DIAGNOŚCI żądają podwyżek cen badań

No i co w tym dziwnego, jak mamy takie coś :

Godzinę temu, Bratus2000 napisał:

pierwsze badanie - koszt okresowego + pozycja 6.9 ( 60 zł ) za D.I.P.

Czy klient będzie drążył czyja to sprężyna, nie. No i w takim przypadku kto jest inicjatorem  żądania podwyżek, chyba mamy jasność. 

:evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafi90 napisał:

... wszyscy wiedzą naokoło że worki dowodów rejestracyjnych przewalają się przez biurko, między innymi z różnych służb i nikt z tym nic nie robi. No taka ta nasza ojczyzna Polsza jest 😅

a 7 lat projektów to co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cezary napisał:

No i co w tym dziwnego, jak mamy takie coś

No właśnie mamy i troszkę na postrzeganie nas wpływ ma...

Ale jeśli mam być szczery to sam coraz częściej myślę żeby dodatkowo 60pln kasować🤔. Nie z chęci zysku bo akurat w d...to mam(stała pensja i brak ciśnienia na wyniki) a zwyczajnie z lenistwa i chęci spokoju.

Nudza mnie już ciągłe walki z klientami  min.o rok.

Z  WK o masy,tablice itp.

A to wszystko za zwykle 99pln...  Ale to tylko moje takie przemyślenia..

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mecher napisał:

(...) no i wisienka na torcie - rok produkcji

Ta wisienka jest " zmorą  od bardzo dawna " . 8/

15 godzin temu, Mecher napisał:

A w jakim ZDR jest rozstaw osi, kół, o rodzaju kata nie wspominając

Te dane i tak nie trafiają do DR, więc sprawny Diagnosta może je ( ustalić, przeliczyć ) w cenie " zerówki *". :evil:

* - czyli charytatywnie . :x

P.s wczoraj ( w chałupie mam " gaz pod szybą " - jako kuchenkę ) byłem zakupić gaz ( czysty propan ), jak usłyszałem cenę to..., kosztował 60 a teraz 105 PLN :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już miałem zakładać w domu gaz do ogrzewania... Nigdy!

11 godzin temu, yogi1984 napisał:

Nudza mnie już ciągłe walki z klientami  min.o rok.

 

 

Ja każdemu mówię że jak mu nie pasuje to jest 14 innych stacji w naszym powiecie. Nie ma co się płaszczyć. Mnie bardziej wkurza jak klienci nauczeni z innych stacji pakują się na stanowisko jak do siebie, nie chcą wysiadać z samochodu "bo u kowalskiego sam wjeżdżam zawsze" albo łażą za mną po stacji. OD jakiegoś roku wypraszam klienta , pokazując mu napis nad biurkiem "zakaz przebywania na stacji osób trzecich podczas trwania badania" . Albo biuro albo spacer w koło stacji. Mam ten ból że stanowisko komputerowe mam na hali niczym nie oddzielone i niektórzy próbują doradzać podczas np pierwszego BT swoje mądrości . Dodatkowo na stronie szef napisał że klient może brać udział w BT, i nieraz jest zdziwiony jak po 5 sekundach właściciel samochodu ląduje w biurze za szybą albo na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.