Skocz do zawartości

Śmieszne ceny za badania techniczne


pitermlody

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, keymil7 napisał:

już nie wracają na poprawkę tylko od razu do Reksia na drugie badanie

Nic w tym dziwnego, skoro jak ma wykonać naprawę za X zł (np za 400) to woli ją przeprowadzić za 99zł na innej skp :) U mnie normalka, na wsi 80% pojazdów ma poważne usterki i tylko ciągłe wysłuchiwanie krzyków bo przecież zapłacili. Pomyśl co będzie jak okresowe będzie kosztowało np 200 lub 300zł, reksio będzie wniebowzięty, a diagnosta bez pracy bo się wszyscy będą bali robić u niego przegląd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szkoleniu diagnostów poświęcam 4 godziny wykładu na "opracowanie cennika". Cennik główny z 2004 po tym wykładzie wygląda jak wygnieciona, pokreślona szmata. Normalnie żenada. Może przy obecnych brakach w budżecie państwa do rządzących wreszcie dotrze, że PAŃSTWO POLSKIE ma 42% udziału w każdej stacji kontroli pojazdów (23% VAT i !9 % podatek dochodowy). Do tego 100 % działalności SKP jest fiskalizowanej bo nikt nie zaryzykuje rozbieżności między bazą CEPIK a paragonami i fakturami.  Do tego należy dodać, że 90% SKP to polski najczęściej rodzinny kapitał !!!! Wniosek nasuwa się sam - Ktoś potrzebuje zagłodzić i zarżnąć branżę aby ją za grosze przejąć.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, markes30 napisał:

Ktoś potrzebuje zagłodzić i zarżnąć branżę

Na moim terenie jakoś tego głodu nie widać. Stacje się co najwyżej otwierają, a nie zamykają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 5 lat powstawało po 2 skp. rocznie w tym roku też przybyły dwie i budują się następne , do tego gratisy , losowanie nagród  , obniżanie cen za badanie ,

jaki głód ?

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby była taka wola to wprowadzenie nowego cennika pewnie potrwałoby kilka miesięcy bo tenże podejrzewam nawet nie jest na etapie opracowań i konsultacji. Do wyborów coraz mniej czasu, więc zapomnijcie o podwyżkach cen za badania techniczne. W dzisiejszym klimacie galopujących cen, rządowa decyzja o podwyżce cen odbiłaby się kilkoma procentami słupków wyborczych w dół. Pozdrawiam.

Edytowane przez lokiec3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja  właśnie przez wysyp nowych stacji a co za tym idzie czasami chorą konkurencję cenę za zwykle OBT zostawić w spokoju i nic nie dotykać. Natomiast badania typu pierwsze OBT,ZK,ADR itp powinny min.dwukrornie wzrosnąć. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, lokiec3 napisał:

rządowa decyzja o podwyżce cen odbiłaby się kilkoma procentami słupków wyborczych w dół. Pozdrawiam.

Jakoś  zaplanowane podwyżki mandatów do jakiegoś chorego poziomu nie przeszkadzają społeczeństwu, więc jeśli na rok za BT wydało by się 200 zamiast 100 to szybko ludzie by się przyzwyczaili. Polak ma mentalność chłopa pańszczyźnianego. Dołożą mu kolejny kamień na plecy to pomarudzi miesiąc a później i tak zagłosuje na partię która daje największy socjal .

Edytowane przez Rafi90
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafi90 napisał:

Jakoś  zaplanowane podwyżki mandatów do jakiegoś chorego poziomu nie przeszkadzają społeczeństwu

Społeczeństwu pewnie przeszkadzają. Jednak ile procent z mandatu idzie do skarbu państwa a ile z ceny za badanie techniczne ?

To już wiesz dlaczego ceny za mandaty rosną, tym bardziej, że większość żyje w przeświadczeniu, mnie to nie spotka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt, że u nas ograniczeń prędkości nawalonych zdupnie i bez sensu w wielu miejscach, to akurat podwyżka mandatów jak najbardziej za. Dobry przykład jak to Polacy jadą za granicę i tam jeżdżą potulni wg ograniczeń "bo mandaty wysokie", a u nas szaleństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2021 o 17:09, yogi1984 napisał:

Czy wy też w mediach  słuchacie od rana tego pierd**enia  że nie kto inny  jak  DIAGNOŚCI żądają podwyżek cen badań i nie wykluczają protestu???

Taaak,DIAGNOŚCI też pojadą protestować 😏zresztą tak naprawdę to cena BT już od dawna jest nieadekwatna do dzisiejszych realiów przecież nie była zmieniana od 17 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy czy przedsiębiorcy podnieśli by tak pensję pracownikom z dnia na dzień o 80%.  We łbach by im się poprzewracało. Większość przedsiębiorców w tej branży co kilka lat buduje kolejną stację to po takim zastrzyku to 2 jednocześnie by budowali, ale porozmawiaj z takim to powie że ledwo zipie.  

  • Piwo 1
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2021 o 17:34, danielg539 napisał:

Ja nic nie słucham i nie oglądam.

Jakiś czas temu zrezygnowałem z oglądania telewizji (przynajmniej tej pseudo informacyjnej), a teraz doszedłem do wniosku, że radia też się nie da słuchać...

Radia nie słuchasz? Nawet T.R. Toruń.

9 godzin temu, AnnaB napisał:

Taaak,DIAGNOŚCI też pojadą protestować 😏zresztą tak naprawdę to cena BT już od dawna jest nieadekwatna do dzisiejszych realiów przecież nie była zmieniana od 17 lat.

Cóż czynić, jak diagnostów jest więcej niż właścicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2021 o 11:31, Rafi90 napisał:

Jakoś  zaplanowane podwyżki mandatów do jakiegoś chorego poziomu nie przeszkadzają społeczeństwu

Nie dość, że przeszkadzają, to media robią hurr durr, że chore kwoty. A nikt nawet nie zaglądnął do projektu zmiany taryfikatora. I jeszcze jedna ciekawostka. Kwoty mandatów obowiązują od 1997 roku. To 24 lata. Jeśli wejdzie zmiana taryfikatora, to można się spodziewać zmian tabeli opłat za BT. Tak za 7 lat ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, marekmuza napisał:

Cóż czynić, jak diagnostów jest więcej niż właścicieli.

Gdzie tak jest? W Kielcach i okolicach brakuje przynajmniej kilku diagnostów. Stacje ciągną jednym po 10, 11 godz ale ile tak można, wiem bo sam zostałem, ale po m-cu tyrania 10 godz i wszystkie soboty powiedziałem dość, teraz pracuję 8-16 i bez sobót, a że spadek ilości badań 30% to nic na to nie poradzę. Pryncypał wściekły, ale mnie to wali, był czas na poszukiwania i najważniejsze mógł tych którzy byli trochę bardziej szanować, być może obecnego problemu by nie było. 

  • Super 1
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cezary napisał:

brakuje przynajmniej kilku diagnostów.

Diagnostów nie brakuje,  bo w mieście z którego pochodzę osobiście znam 4-ech diagnostów którzy po uzyskaniu uprawnień i poszukiwaniu pracy położyli je w kąt i zajmują się czym innym.  Sam dojeżdżam do pracy 40km podczas gdy w moim mieście są wolne co najmniej 3 wakaty.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, dominik_z napisał:

Diagnostów nie brakuje,  bo w mieście z którego pochodzę osobiście znam 4-ech diagnostów którzy po uzyskaniu uprawnień i poszukiwaniu pracy położyli je w kąt i zajmują się czym innym.  Sam dojeżdżam do pracy 40km podczas gdy w moim mieście są wolne co najmniej 3 wakaty.   

Aż się wierzyć nie chce, że w tym samym kraju żyjemy.. :) U nas w firmie od 5 lat trwają poszukiwania diagnosty i nadaremno. Wszystkie stacje wokół mają ten sam problem, na większości stacji w okolicy średnia wieku diagnosty to 60 lat.
Wydział komunikacji potwierdza, że w ostatnich latach wydało około 1 nowe uprawnienie na rok.
Także tych znajomych diagnostów przyślij do mnie, przy obecnych problemach z ludźmi do pracy źle mieć nie będą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, AdrianL napisał:

U nas w firmie od 5 lat trwają poszukiwania diagnosty i nadaremno.

Przy obecnych realiach płacowych diagnosta to coraz marniejszy zawód i ludzi w tym zawodzie będzie coraz mniej, więc co się dziwić, że młodzi nie robią uprawnień? 
Kierowca cieżarówki z mniejszą odpowiedzialnością(i łatwiejszymi do uzyskania uprawnieniami) na kraju zarobi więcej niż Diagnosta który ma minimalną krajową i dokładkę pod stołem na 3500 na rękę.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dominik_z napisał:

Kierowca cieżarówki z mniejszą odpowiedzialnością

Nie ma co tego porównywać

A jeśli porównujesz i chcesz być gościem w domu, to kto ci broni ? Tylko pózniej nie narzekaj, że dzieci/wnuki będą ci mówić wujku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mecher napisał:

chcesz być gościem w domu

Napisałem, że jazda po kraju.  Jeździ tak obecnie dwóch kolegów którzy rzucili uprawnienia do szafy i jak twierdzą czekają na lepsze czasy. 
Nie powiedziałbym, że są gośćmi w domu, bo obydwaj codziennie ok 16 są już w domu :)

Edytowane przez dominik_z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.