Skocz do zawartości

Śmieszne ceny za badania techniczne


pitermlody

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Rafi90 napisał:

Południe u nas nie jest najgorsze

Panie kolego... Gdzie tak jest? W Tarnowie i najblizych są stacje, gdzie klepiąc wszystko jak leci widzisz 2 z przodu. A w jednym ASO to nawet jeszcze proponowali jazde na akord... Także do nie najgorzej to trochę dużo powiedziane.

13 godzin temu, sad_madman napisał:

Nie ukrywajmy ale pensja zależy w głównej mierze od zapotrzebowania na danego pracownika.

Kilka osób wcześniej pisało, że w ich okolicy diagnostów jest znaczny niedobór, dlaczego zatem na różnych portalach ogłoszeniowych jak polska długa i szeroka ciężko znaleźć ofertę pracy na SKP, gdzie wynagrodzenie wykracza ponad 5000 brutto?

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafi90 napisał:

Szczerze mówiąc to koszt zrobienia uprawnień na diagnostę jest śmiesznie niski.

Bo i sam kurs jest śmieszny, gdyż w większości ośrodków szkolących polega na "publicznym" przeczytaniu 2 dzienników ustaw z okazjonalnym dodaniem coś od siebie. Głównym czynnikiem ceny kursu jest część praktyczna, która w przypadku kursu diagnosty praktycznie nie generuje żadnych kosztów, bo wystarczy pójść na SKP i popatrzeć jak wykonuje się OBT. Gdy ja poprosiłem ośrodek szkolący o pokazanie mi cysterny ADR to zapadła dziwna konsternacja i niby mi obiecano ale rakiem się z tego wycofano. Słowem jaki kurs taka jego cena....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Czolgista napisał:

Panie kolego... Gdzie tak jest? W Tarnowie i najblizych są stacje, gdzie klepiąc wszystko jak leci widzisz 2 z przodu.

W Nowym Sączu jak dobrze trafisz masz szansę na 22-24zł . Zależy od przerobu. W Jaśle na OSKP proponowali 24zł ale ogłoszenie zniknęło. Wiadomo że czym wyższa stawka tym bardziej musisz być elastyczny... Ja wiem że dziś te pieniądze to śmiech i ktoś kto pracuje w dużym mieście to do głowy puka , ale u nas 6 z przodu to nie zobaczysz, chyba że doliczając to pod stałem za "elastyczność" co jest normą niemal wszędzie.

5 minut temu, danielg539 napisał:

Bo i sam kurs jest śmieszny

Masz rację, choć ja po kursie nie miałem problemu zdać za 1 razem, z tym że praktyczne zajęcia sobie poszerzyłem o wizytę na znajomej OSKP. No i kolejna sprawa że przyłożyłem się do nauki solidnie, a nie na zasadzie uda się albo nie. Jak na praktycznym egz na ponad 20 osób zdało 7 to zastanawiało mnie skąd taka ostra selekcja, później się okazało że większość "a nie miałem się czasu uczyć bo robota"  "a tam w końcu się uda...". To samo jest później na drodze zawodowej już. Nas na tym choćby forum łączy to że każdy chce się bezustannie uczyć i zdobywać wiedzę, nie obrażając nikogo ale 70% diagnostów który spotykam gdzieś w okolicy albo na szkoleniach, pracuje na zasadzie "tak się robiło dawniej" albo " a no nie wiem bo nie zagłębiałem tematu". Wiedzę zdobywam dla siebie, bo liczę że przyda mi się ona kiedyś w innej, lepszej pracy,a i w codziennej pracy na SKP wiedza dużo daję. Zdarzało się nam że Panie albo sam wódz z WK dzwonili coby się poradzić jakiejś dziwnej sytuacji. Mnie takie coś osobiście buduje i motywuje.

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, danielg539 napisał:

Tylko to za elastyczność to pasowało by odkładać na jakąś kupkę

Mamy takiego w okolicy. Dobry warsztat sobie wybudował, oczywiście nie jest jego więc mu go nie zabiorą. Mało tego, już 3 sprawy w sądzie, skończyło się na grzywnie. Powiem tak, szefostwo dba żeby krzywda się mu nie stała bo przy 11 tyś BT rocznie, sumka dla firmy jest delikatnie mówiąc spora.

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafi90 napisał:

Wiadomo że czym wyższa stawka tym bardziej musisz być elastyczny...

To akurat średnio nie prawda. Pracowałem na skp z takim pijaczkiem co to niczego się nie bał i wszystko podbijał.  On i ja dostawaliśmy tyle samo,  czyli niewiele. Różnica była jednak taka, że to ja miałem ciasne kołki na głowie, że "się przy***m o głupoty", a pijaczek był wzorem do naśladowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Czolgista napisał:

 Pracowałem na skp z takim pijaczkiem co to niczego się nie bał i wszystko podbijał.  On i ja dostawaliśmy tyle samo,  czyli niewiele.

 Mam dwa przykłady z podwórka (nie u mnie) że elastyczny dostaje poza wypłatą jeszcze porządną dole, i to nie tą od klientów ale od szefa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dominik_z napisał:

Jakim cudem ten "koleś" jeszcze pracuje? Co z nadzorem?

Jak to mówią,  wiara umiera ostatnia. Nadzór zawsze wie wszystko, ale zwłaszcza w mniejszych, powiatach ma to gdzieś ponieważ urząd od góry do dołu to znajomi i rodzina,  więc że swoimi trzeba dobrze żyć.

Edytowane przez Czolgista
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dominik_z napisał:

Dwa lata temu robiłem uprawnienia na C+E i finalnie żeby zacząć jeździć zawodowo kurs wyszedł mnie prawie 9 tys zł nie mówiąc już o zrobieniu uprawnień w mieście wojewódzkim gdzie ceny na kat C zaczynają się od 3200zł,

Podałem cenę jaką znalazłem w cenniku jednej z lokalnych szkół - dotyczy to jednak robienia wszystkiego hurtem w 40 tysięcznym mieście. 

7 godzin temu, Czolgista napisał:

Kilka osób wcześniej pisało, że w ich okolicy diagnostów jest znaczny niedobór, dlaczego zatem na różnych portalach ogłoszeniowych jak polska długa i szeroka ciężko znaleźć ofertę pracy na SKP, gdzie wynagrodzenie wykracza ponad 5000 brutto?

Niedobór oznacza, że nie ma kto robić badań i stacja diagnostyczna przez to "stoi". Czy widzieliście stacje, która zamknęła się z tego powodu ? Nie. Raczej ktoś te badania wykonuje i robi to diagnosta w nadgodzinach albo szef, który ma uprawnienia a chciałby się zająć innymi rzeczami.

 

Jak mnie denerwuje to, że po jakimś czasie nie można edytować postów...

Badania tanie ? Tutaj promocja:

https://fb.watch/8OGT0XSkWa/

Już nie wspomnę o tym, ze stacja na fejsbuku chwali się akcją "Przyjedź, zrób u nas PRZEGLĄD swojego pojazdu, a otrzymasz kartę na ZAKUPY W BIEDRONCE o wartości 20zł"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sad_madman napisał:

Czy widzieliście stacje, która zamknęła się z tego powodu ? Nie. Raczej ktoś te badania wykonuje i robi to diagnosta w nadgodzinach

Kolego nie wyrażaj sądów tak autorytatywnie ponieważ mocno się mylisz. Są zamknięte skp z powodu braku diagnostów. W Kielcach jest przynajmniej jedna o której wiem, w ok. Kielc też ostatnio jedna ma przestój - brak diagnosty. Niedużo  brakuje a skp w której pracuję też może stanąć, odszedł mój zmiennik, zostałem sam, a wieczny i niezniszczalny chyba nie jestem ( choć wszyscy wokoło tak myślą i tak na razie jest 💪. Szef uprawnień nie ma, ja na nadgodziny zgodziłem się tylko na jeden miesiąc. Po miesiącu poinformowałem pryncypała - jestem na etacie, 5 dni w tygodniu po 8 godz. i tak jest, nie miał nic do powiedzenia, chodzi tylko skwaszony i wywija go jak drugi m-c z rzędu będzie spadek ilości badań 30%.

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sad_madman napisał:

Czy widzieliście stacje, która zamknęła się z tego powodu ? Nie.

Aby była doslownie zamknięta tj. wykreślona z rejestru rzeczywiście nie, ale np. stacja z której ostatnio "odszedłem" ponownie wróciła do BT tylko w weekendy. Ten stan, z drobymi przerwami trwa tam już prawie 3 lata. Do stacji nikt się nie przyczepił tylko dlatego, że gość zawsze miał na ścianie 2 wisielców, którzy raz na jakiś czas jakieś BT robili, ale bez tego miałby spory problem. Choć w tym roku podczas kontroli inspekorzy z WK już chcieli zobaczyć czy diagności rzeczywiście sa zatrudnieni, czy tylko kartka na ścianie wisi, bo 3 rok z rzędu podczas kontroli na stacji ie było żywej duszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2021 o 07:40, leski66 napisał:

Ta wisienka jest " zmorą  od bardzo dawna " . 8/

Te dane i tak nie trafiają do DR, więc sprawny Diagnosta może je ( ustalić, przeliczyć ) w cenie " zerówki *". :evil:

* - czyli charytatywnie . :x

P.s wczoraj ( w chałupie mam " gaz pod szybą " - jako kuchenkę ) byłem zakupić gaz ( czysty propan ), jak usłyszałem cenę to..., kosztował 60 a teraz 105 PLN :shock:

Charytatywnie, zapłacić tysiaka za katalog ? Zasadniczo, kto bogatemu zabroni.

14 godzin temu, sad_madman napisał:

Podałem cenę jaką znalazłem w cenniku jednej z lokalnych szkół - dotyczy to jednak robienia wszystkiego hurtem w 40 tysięcznym mieście. 

Niedobór oznacza, że nie ma kto robić badań i stacja diagnostyczna przez to "stoi". Czy widzieliście stacje, która zamknęła się z tego powodu ? Nie. Raczej ktoś te badania wykonuje i robi to diagnosta w nadgodzinach albo szef, który ma uprawnienia a chciałby się zająć innymi rzeczami.

 

Jak mnie denerwuje to, że po jakimś czasie nie można edytować postów...

Badania tanie ? Tutaj promocja:

https://fb.watch/8OGT0XSkWa/

Już nie wspomnę o tym, ze stacja na fejsbuku chwali się akcją "Przyjedź, zrób u nas PRZEGLĄD swojego pojazdu, a otrzymasz kartę na ZAKUPY W BIEDRONCE o wartości 20zł"

Desperacka patologia. ,,Otrzymasz kartę,,

19 godzin temu, dominik_z napisał:

A może by się tak przekwalifikować 🙂

Screenshot_20211022-123313_Facebook.jpg

Jakim cudem ten "koleś" jeszcze pracuje? Co z nadzorem? 
 

Pozbawić uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, sad_madman napisał:

Przyjedź, zrób u nas PRZEGLĄD swojego pojazdu, a otrzymasz kartę na ZAKUPY W BIEDRONCE o wartości 20zł

To to jest nic :D 
Jedna ze stacji w mieście które słynie z produkcji  Opla robi konkurs w którym można wygrać stuningowanego  Golfa :D 

Screenshot_20211022-143039_Facebook.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dominik_z napisał:

można wygrać stuningowanego  Golfa :D 

A widzisz @dominik_z , tym bardziej podwyżki cen są potrzebne...

Wtedy po podwyżce do wygrania będzie Passat,a jak już podwyżka będzie duża to może nawet i Arteon 😉. A tak...bida z nędza tylko golf 😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dominik_z napisał:

To to jest nic :D 

Przecież link dałem w tamtym poście do tego golfa...

8 godzin temu, duchu napisał:

  Leszno ,podstawowa , ponoć po wizycie nadzoru , brak diagnosty

W dniu 22.10.2021 o 20:29, cezary napisał:

Kolego nie wyrażaj sądów tak autorytatywnie ponieważ mocno się mylisz. Są zamknięte skp z powodu braku diagnostów. W Kielcach jest przynajmniej jedna o której wiem, w ok. Kielc też ostatnio jedna ma przestój - brak diagnosty.

Czy były to niezależne stacje diagnostyczne, które utrzymywały się wyłącznie z badań ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sad_madman napisał:

Czy były to niezależne stacje diagnostyczne

Nie. Oprócz skp są tam warsztaty naprawy samochodów, ale co to ma do rzeczy? Inwestycja w skp jakiś tam dochód dawała, teraz generuje straty.

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ogromne znaczenie. Policzmy, że badanie średnio kosztuje 113zł (mniej więcej statystycznie mi tyle wyszło jak uwzględniłem, że badanie LPG jest droższe i mniej więcej ile aut tego wymaga.). Więc przy pensji netto pracownika wynoszącej:

2500zł - musi wykonać 36 badań aby zwrócił się sam koszt zatrudnienia

3000zł - musi wykonać 44 badań aby zwrócił się sam koszt zatrudnienia

3500zł - musi wykonać 51 badań aby zwrócił się sam koszt zatrudnienia

4000zł - musi wykonać 59 badań aby zwrócił się sam koszt zatrudnienia

Do tego dochodzą jakieś koszty "obsługi" zatrudnienia tego pracownika plus nieprzewidziane okoliczności - np. L4. Oczywiście prąd i ogrzewanie zimą. Ja wiem, że te 51 badań to nie jest dużo ale może pracodawca sobie przekalkulował, że i tak zarobku nie miał takiego dużego więc taniej po prostu mu wychodzi zamknąć stację i korzystać ze sprzętu jak akurat auto chcą sprawdzić na ścieżce a do tego diagnosty z uprawnieniami nie potrzebują. Stacja nie zwierzę - jeść nie woła. 

 

W ogóle wszedłem na stronę cepiku i w dziale statystyki jest napisane, że w 2020 do cepiku informacje przesłało 5379 stacji i było 18 471 495 wyników pozytywnych. Przy założeniu, że stacja pracuje 5 dni w tygodniu to wychodzi średnio 13 pozytywnych "przeglądów" dziennie. Wychodzi z tego dobry pieniądz. Przy takim każdy właściciel stacji diagnostycznej biłby się o pracownika. Jeżeli jednak stacja borykała się z wcześniejszymi problemami (czyli klientów mało) to nie ma popytu na pracowników bo po co utrzymywać mało dochodowy biznes ? 

W dniu 22.10.2021 o 20:29, cezary napisał:

Niedużo  brakuje a skp w której pracuję też może stanąć, odszedł mój zmiennik, zostałem sam, a wieczny i niezniszczalny chyba nie jestem ( choć wszyscy wokoło tak myślą i tak na razie jest 💪. Szef uprawnień nie ma, ja na nadgodziny zgodziłem się tylko na jeden miesiąc. Po miesiącu poinformowałem pryncypała - jestem na etacie, 5 dni w tygodniu po 8 godz. i tak jest, nie miał nic do powiedzenia, chodzi tylko skwaszony i wywija go jak drugi m-c z rzędu będzie spadek ilości badań 30%.

Nie wiem ile badań wykonujesz na tej stacji ale jeżeli obcięcie zatrudnienia o 50% spowodowało spadek dochodów o 30% a nie o 50% to też o czymś to świadczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że jak Cezary zrezygnuje z nadgodzin to wynik spadnie do około 50%? :D i wyjdzie na to samo :)

Jechanie nadgodzin zmniejszyło nieproporcjonalnie ilość wykonywanych badań. Zobaczymy jaki będzie efekt jak Cezary będzie robił normalną miesięczną liczbę godzin, bo w nieskończoność tak się nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.