Skocz do zawartości

Śmieszne ceny za badania techniczne


pitermlody

Rekomendowane odpowiedzi

  

12 godzin temu, sad_madman napisał:

i w dziale statystyki jest napisane, że w 2020 do cepiku informacje przesłało 5379 stacji i było 18 471 495 wyników pozytywnych. Przy założeniu, że stacja pracuje 5 dni w tygodniu to wychodzi średnio 13 pozytywnych "przeglądów" dziennie.

Jest zakonnica (lub jakakolwiek inna kobieta) i prostytutka. Ta druga daje za pieniądze 10 razy dziennie (by zarobić).Średnio każda robi to 5 razy dziennie ( by zarobić), ot cała filozofia średniej. Można uśredniać, podstawiać pod wzory, tylko jak to ma się do realnego życia ?

Identycznie jak w wojsku (kto był ten wie), że nie można było wyruchać tam sprzątaczki. A kto nie był ten się dowie, że trzeba było być gejem by to zrobić (życie).

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Karabinieri napisał:

Że jak Cezary zrezygnuje z nadgodzin to wynik spadnie do około 50%? :D i wyjdzie na to samo :)

Jechanie nadgodzin zmniejszyło nieproporcjonalnie ilość wykonywanych badań. Zobaczymy jaki będzie efekt jak Cezary będzie robił normalną miesięczną liczbę godzin, bo w nieskończoność tak się nie da...

Napisał, że pracuje 40h tygodniowo i z tego powodu spadła liczba badań...

4 godziny temu, Mecher napisał:

 Jest zakonnica (lub jakakolwiek inna kobieta) i prostytutka. Ta druga daje za pieniądze 10 razy dziennie (by zarobić).Średnio każda robi to 5 razy dziennie ( by zarobić), ot cała filozofia średniej. Można uśredniać, podstawiać pod wzory, tylko jak to ma się do realnego życia ?

Mógłbyś przeczytać całą moją wypowiedź ? Dobrze, że nie wyskoczyłem z tekstem "Ja mam 2 nogi, mój pies ma 4 nogi więc średnio mamy 3". Podałem średnią arytmetyczną jako punkt wyjścia. W mojej wypowiedzi były takie słowa:

Wychodzi z tego dobry pieniądz. Przy takim każdy właściciel stacji diagnostycznej biłby się o pracownika. Jeżeli jednak stacja borykała się z wcześniejszymi problemami (czyli klientów mało) to nie ma popytu na pracowników bo po co utrzymywać mało dochodowy biznes ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, sad_madman napisał:

Mógłbyś przeczytać całą moją wypowiedź ?

Przeczytałem. I co z tego ?

Jakbyś miał jakieś pojęcie, wiedziałbyś, że ma zatrudnić diagnostów nie diagnostę, w końcu czytasz to forum już długo 

25 minut temu, sad_madman napisał:

Podałem średnią arytmetyczną jako punkt wyjścia

I jak ma się ten punkt wyjścia, ta średnia arytmetyczna do realnego problemu ?

Wedle twojej średniej, nie ma problemu o jakim @cezary pisze.

34 minuty temu, sad_madman napisał:

po co utrzymywać mało dochodowy biznes ?

A to pytanie, to chyba nie do diagnosty(ów), no chyba, że @cezary jest też właścicielem takowej. 

 

39 minut temu, sad_madman napisał:

właściciel stacji diagnostycznej biłby się o pracownika

I pewnie się bije o pracownika, ale o takiego na których ty zawsze narzekasz, czyli nie diagnostę a diagnostyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mecher napisał:

no chyba, że @cezary jest też właścicielem takowej.

No nie jest, powiem więcej, jakbym miał tyle kasy żeby móc być właścicielem skp to już dawno olałbym robotę i z radością jeździł sobie powędkować kiedy by mi pasowało, i miał na to ochotę, a nie jak teraz, jak się uda jakiś wolny dzionek wyrwać, niby sobotę i niedzielę wolne mam od pracy najemnej, ale też czasami trzeba w chałupie  podłubać, dla obopólnego zadowolenia rodzinnego. :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2021 o 21:43, sad_madman napisał:

które utrzymywały się wyłącznie z badań ?

dopowiem : z tego co wiem był warsztat mechanika, blacharstwo i pokusiło o więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym może być, znam tez firmę gdzie budowa stacji  i późniejszy brak

6 minut temu, adam1501 napisał:

dziesięciu w kolejce

pogrążyła pożądny warsztat...  Stacja najpierw została zamknięta , sprzęt ponoć zdemontowany i zmiana właściciela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Protest

Znaleźliśmy się w takim miejscu, że pojawiła się realna szansa na zmiany, na oczekiwaną od tak dawna waloryzację. Musimy tylko razem, całe środowisko badań technicznych, się o to postarać. Musimy zamanifestować, że już dłużej na waloryzację czekać nie możemy! Może być po prostu za późno.

Planujemy zorganizować manifestację 18 listopada 2021 roku w Warszawie.

Zbiórka o godz. 11.00 na parkingu przy Hali Torwar. Start protestu o godz. 12.00. O dalszych szczegółach będziemy Państwa informować. Liczymy na Wasze wsparcie i Waszą obecność!!

https://piskp.pl/waloryzacja-oplat-za-btp-18-11-2021-planowany-protest/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W patologicznym systemie płac ktoś chce być sprytniejszy... przedsiębiorca udaje, że uzależnia wzrost płac od sytuacji na rynku, kolejny raz przedstawia diagnostę w roli tego który "chce wzrostu opłat za badania" korzystając ze złej sytuacji gospodarczej, wzrostu cen i opłat, inflacji, a gdzie był przez tyle lat kiedy to jego dochód rósł z roku na rok i nigdy nie przełożyło się to na wzrost płac diagnosty (lub w niewielu przypadkach) ? Czemu wówczas nie korzystał z tego narzędzia premiowania dobrej pracy? Stworzono narzędzie do diagnostyki, taki rodzaj dziwnego tworu fachowca- które żeby działać potrzebuje państwowego uprawnienia, ale żeby zarabiać musi dostosować przepisowe kryteria oceny do wymagań i oczekiwań prywatnego pracodawcy - jak to ma działać prawidłowo? Umowy na papierze, kasa pod stołem.. to ten system mam popierać - to wszystko co się dzieje w relacji pracodawca - pracownik trzeba wywrócić i zmienić od podstaw, nauczyć się szacunku do wykonywanego zawodu i pracownika, ułożyć prawo pracy tak by nie dawało furtek dla tego burdelu, który widzimy po otwarciu  drzwi kolejnego zakładu pracy, pracodawca musi nauczyć się cierpliwości w oczekiwaniu i budowaniu sukcesu firmy,  sukces musi przekładać się na wzrost zamożności pracownika, a państwowy nadzór powinien o to dbać- to obecnie utopia, ale tak się właśnie dzieje w tych krajach, do których uciekają młodzi ludzie bo tam nie są okradani z marzeń, własnej wartości i pieniędzy. U nas czas się zatrzymał w średniowieczu tworząc  społeczeństwo na prawach chłopa pańszczyźnianego  bez  większego wpływu na własną przyszłość.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest się za czy przeciw, to i tak trzeba popierać podwyżkę ceny badań. Takie moje skromne zdanie.

W dzisiejszych realiach kwota 98,- brutto + 1 zł CEPIK to "trochę" za mało. Tym bardziej że większość klientów przyjeżdżając na stację i tak myśli że badania są droższe, bo przecież podwyżka już była *tak mówili w telewizji*

Edytowane przez mojoraisen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.