Skocz do zawartości

Śmieszne ceny za badania techniczne


pitermlody

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Solaris napisał:

Nie od 7 do 15. Stacje otwarte w ramach tych godzin które właściciel zgłosił w Urzędzie, także soboty

Już dawno o tym pisałem. Zawsze można by skonsultować się z WK w przypadku pojawienia się jakichkolwiek nieścisłości czy  niezgodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście Starosta przypisuje danego diagnostę do 5 czy 10 stacji w ramach tego obszaru nad którym Starosta sprawuje nadzór i miejsca zamieszkania diagnosty, żeby nikomu nie robić celowo pod górkę. A diagnosta jako człowiek mam nadzieje ogarnięty życiowo, potrafi dotrzeć do pracy w różnych lokalizacjach na danym terenie

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Solaris napisał:

potrafi dotrzeć do pracy w różnych lokalizacjach na danym terenie

Do trzeć jak dotrzeć ale jak wrócić po obfitym dniu... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Solaris napisał:

dopisany do co najmniej 10 stacji i losowo jest wyznaczany do pracy miesiąc na jednej

😳ej tego to mi nie rób, mam do pracy 1,5 km, dopiero co kupiłem hulajnoge na dojazdy do pracy

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, bertone122 napisał:

mam do pracy 1,5 km, dopiero co kupiłem hulajnoge na dojazdy do pracy

Twoje serce przypomina - piechotą zdrowiej :icon_mrgreen:

  • Polub 1
  • Piwo 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Solaris napisał:

No i oczywiście Starosta przypisuje danego diagnostę do 5 czy 10 stacji w ramach tego obszaru nad którym Starosta sprawuje nadzór i miejsca zamieszkania diagnosty, żeby nikomu nie robić celowo pod górkę. 

Ma to sens i nawet takie rozwiązanie funkcjonuje w podobnej branży, gdy zachodzi potrzeba zastępstwa ( sytuacje chorobowe,urlopowe ). Konkretnie jest tak na poczcie 😏

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla diagnosty taka rotacja mogła by być na korzyść, że nie siedzi tylko na stacji podstawowej ale popracuje też na okręgówce z ciężkimi pojazdami. Nie będzie ograniczony do samochodów osobowych. Złapie praktykę przy innych pojazdach a także zmianach konstrukcyjnych których nie ma na podstawowej

Edytowane przez Solaris
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam te wasze życzenia, z resztą niektóre sensowne. Panowie dawno po Gwiazdce to raz. Po drugie to nawet Święty Mikołaj nie da rady. Pozdrawiam.

Edytowane przez lokiec3
ort
  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaostrzyć kontrole, badania podnieść na te 184 zł i nie trzeba delegowania po całym powiecie. Tyle, że do wyborów nikt tego nie zrobi bo biedny naród by zubożał, a Polakowi trzeba dawać a nie zabierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Rafi90 napisał:

a Polakowi trzeba dawać a nie zabierać.

Tak, tak. Tylko ciekawe kto w to wierzy ? Chyba tylko elektorat pis

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednorazowy skok na 184zł byłby szokiem dla kierowców i kolejną falą krytyki obecnego rządu a pisowcy nie mogą sobie na to pozwolić. Ale gdyby ponieść o 20-30 zł na początek z ustaleniem minimalnego czasu poszczególnych rodzajów badań? Nie byłoby wtedy takiej dużej róznicy w ilości badan miedzy stacjami. Ja we wtorek miałem 3 badania a na sąsiedniej okręgowej robią co najmniej 15 dziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak najwyższy mandat skoczył z 500 na 2500 to baranki nie doznały szoku? Władza ich tak dyma przez te 4 lata, że tych 80 zł to nawet nie poczują. Pinokio obieca 700 zamiast 500 i wszyscy ładnie pobiegną do zagrody. Ten naród jest tak prosty do sterowania że to jest dopiero szok. Po 17 latach skok o 80zł to minimum

  • Polub 1
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Arton napisał:

jednorazowy skok na 184zł byłby szokiem [...]

I z tego powodu diagnosta ma zarabiać dwa pięćset? Z powodu szoku? A ilu przeżywa szok przynajmniej raz w miesiącu spogladając na przelew od pracodawcy? Przez PiS, wybory, szok w narodzie  nie da rady poprawić etyki w zawodzie?

A może zacząć od własnego ego i kręgosłupa moralnego!

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, przecież teraz nawet kierowca autobusu komunikacji miejskiej w małej miejscowości zarabia okolice 4tys netto i to legalnie na konto że wszystkimi składkami itp., jak porobi nadgodziny to więcej a wszem i wobec się trąbi o tym że to kiepsko płatny zawód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DURP napisał:

j a wszem i wobec się trąbi o tym że to kiepsko płatny zawód.
 

Bo powiedzmy szczerze, dziś 4 k na rękę to jest nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i widzę że niektórzy diagności są naiwni jak dzieci. Myślicie że jak cena badania wzrośnie o100% to i wasza pensja wzrośnie tyle?  Dalej będziecie zarabiać te 4 tyś Dostaniecie może 200zł na otarcie łez a Wasz pracodawca będzie budował kolejną stację, albo inwestował w coś innego. 15 lat temu cena badania był przecież taka sama to proszę się pochwalić który z zarabiał wtedy 4tyś.

  • Polub 1
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Rafi90 napisał:

Tyle, że do wyborów nikt tego nie zrobi

Po wyborach też nikt tego nie zrobi, przynajmniej przez rok... Będzie pewnie ponad 2 lata czekania na łaskę od "dobroczyńców" narodu. 

 Odpuściłem, wychodzę z tego dziadowania, złożyłem 3-cie wypowiedzenie w ciągu 2lat i teraz już postanowiłem że to koniec. Nic mnie nie przekona że na stacjach będzie lepiej.

 Robię szkolenie w innej branży (funduje pracodawca) i spadam z tego durnego kraju... Nawet miło będzie popatrzeć jak szukają sobie kolejnego łosia na moje stanowisko🤣

  Pozdrawiam serdecznie przez kupę kamieni wszystkich wałkarzy, co przepisy mają za papier do d**y, którzy klepią bez pojazdów na stacji i każdemu robią dobrze za drobne klepaki. Życzę wam drodzy klepacze dalszych sukcesów w badaniach pojazdów bez pojazdów, sprowadzonych z USA, pomyślnych legalizacji przyczep specjalnych bez dokumentów, dobrej współpracy z środowiskiem rolników dowożących DR. Jednym zdaniem- życzę wam huk pracy i dobrego zarobku.  Drodzy "diagności" wałkarze od klejenia baboli, mam cichą nadzieje że dobijecie ostatni gwóźdź w trumnie diagnostów samochodowych.

 To był ostatni wpis EOT 

 Miłej pracy

  • Polub 1
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wojteczek napisał:

o100% to i wasza pensja wzrośnie tyle?

Ja już nie mam żadnych złudzeń. Jestem po rozmowie z bossem. Chciałem żeby coś dołożył do dojazdu. Niestety nie ma z czego (jak zwykle od 20 lat). Po odliczeniu tylko paliwa miesięcznie zostaje 2750 na ręke (minimalna płaca 2700), więc będziemy się żegnali. .....Rozejrzałem się na szybko i na miejscu bez dojazdu w "zieleni miejskiej" dają 2800 i właściwie za nic nie odpowiadam. ........I gdzie jest prestiż tego zawodu?

  • Polub 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.