Skocz do zawartości

Śmieszne ceny za badania techniczne


pitermlody

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo, że jak komuś pasuje obecna sytuacja to protestować nie będzie. A ktoś kto chce protestować to nawet postara się o to że internetu na stacji nie będzie i 26 kwietnia badań nie będzie wykonywał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, trucker napisał:

na siłę próbujesz bojkotować wszystkie pomysły

Nie sądzę, żeby taki był zamiar @Mecher, po prostu propozycja nie jest do formalnego zastosowania. Ot i wszystko. Zmiana cennika badań to zadanie właścicieli skp, nie diagnostów, których zadaniem jest rzetelne przeprowadzanie badań, na straży czego powinni stać między innymi właściciele tychże skp. A tak niestety nie jest i nie wiem czy kiedykolwiek będzie. :disagree:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, cezary napisał:

Zmiana cennika badań to zadanie właścicieli skp, nie diagnostów, których zadaniem jest rzetelne przeprowadzanie badań, na straży czego powinni stać między innymi właściciele tychże skp. A tak niestety nie jest i nie wiem czy kiedykolwiek będzie

Zgoda tylko, że brak podwyżek w pierwszej kolejności uderza w diagnostów i co gorsze w tych najlepszych...

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, trucker napisał:

bez łaski rządzących będziemy mieli podwyżkę

Proszę Cię, znam kilkanaście stacji  które badanie powypadkowe robią tylko za 94 zł a nawet kiedyś od pewnej osoby dowiedziałem się, że badanie powypadkowe pojazdu z zagranicy miał zrobione za 20zł... :)
Tak samo jak nie pobierają opłat za TAXI itp. 

Edytowane przez dominik_z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cezary napisał:

rzetelne przeprowadzanie badań,

rozszerzenie badania spowoduje rzetelniejsze przeprowadzienie BT

13 minut temu, cezary napisał:

propozycja nie jest do formalnego zastosowania

przypominam, gdy nauczyciele protestowali to zostawili dzieci bez opieki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient, który ci to powiedział po prostu cie okłamał, żeby dla siebie coś załatwić .

W obecnej sytuacji trzeba się zastanowić co się pisze. Jest takie staropolskie słowo nie policzy - nie porachuje !!

6 minut temu, dominik_z napisał:

że badanie powypadkowe pojazdu z zagranicy miał zrobione za 20zł.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, markes30 napisał:

Klient, który ci to powiedział

Gdyby to był klient to odesłałbym go na tą stację na której robią takie rzeczy- nie martw się nie jestem naiwnym 6- cio latkiem.  Sytuacja była poza SKP, a osoba która mi to powiedziała była zupełnie postronna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, dominik_z napisał:

znam kilkanaście stacji  które badanie powypadkowe robią tylko za 94 zł

A na jakiej podstawie mieliby kasować więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dominik_z napisał:

nie martw się nie jestem naiwnym 6- cio latkiem. 

Piszą o tym tu i teraz tak się zachowujesz !!!

Jest takie staropolskie słowo nie policzy - nie porachuje !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, markes30 napisał:

brak podwyżek w pierwszej kolejności uderza w diagnostów

A powinna przede wszystkim i bezwzględnie we właścicieli skp, ale cóż to jest patologia całego systemu.:faint:

14 minut temu, trucker napisał:

rozszerzenie badania spowoduje rzetelniejsze przeprowadzienie BT

I ty wierzysz w to co piszesz ? Jeżeli tak to podziwiam Cię bezgranicznie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, michal_k napisał:

A na jakiej podstawie mieliby kasować więcej?

A dlaczego nie, skoro samo Ministerstwo Infrastruktury  napisało interpretację, że opłata za badanie powypadkowe "stanowi sumę opłat za przeprowadzone badania techniczne" 
Do tego na stronie ITS widnieje taka sama tabela dotycząca sposobu naliczania opłat za BT, a także w zeszłym roku taka sama interpretacja została napisana przez PISKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dominik_z napisał:

opłata za badanie powypadkowe "stanowi sumę opłat za przeprowadzone badania techniczne"

To nie zmiany konstrukcyjne i nie wykonujesz zakresu badania okresowego.

  • Polub 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie jeden z bubli ministerstwa i instytucji które mają wpływ na zakres badań. Czasami naprawa oznacza rozłożenie pojazdu na atomy. To że pojazd "dostał" w koło nie oznacza że wymienione było tyko koło i ewentualnie kawałek zawieszenia. Zdarza się że zachodzi potrzeba demontażu układu napędowego, hamulcowego czy wymiana wiązki elektrycznej, to tylko kilka przykładów.  To tak wygląda jakby instytucje mające wpływ na przepisy nie miały pojęcia o technologi naprawy czy ogólnie o mechanice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Solaris napisał:

Zawsze przy powypadkowym dwie kwoty

 

19 godzin temu, dominik_z napisał:

Do tego na stronie ITS widnieje taka sama tabela dotycząca sposobu naliczania opłat za BT

Proszę Was nie przytaczajcie tej instytucji jako guru i nie powielajcie ich głupot.

  • Polub 1
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Solaris napisał:

Zawsze przy powypadkowym dwie kwoty, w przypadku osobowego 98 plus 94. Jak się nie podoba nie musi robić badań na tej stacji.

W sumie to interesujące. A przy okazji zapytam. Czy badanie przy okazji czynności za te dwie kwoty  przedłużamy o kolejny okres ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od klienta. Jak mu zostało 11 miesięcy ważne to po co. A jak miesiac to często chce żeby przedłużyć i drugi raz nie przyjeżdża. I wtedy dwa wpisy do rejestru badań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszony tutaj temat rozszerzonego zakresu badania ma na celu albo skasować więcej pieniędzy od klienta albo t.zw. strajk włoski:) czyli skrupulatne wykonywanie swoich czynności, przeciwko temu drugiemu nie mam nic przeciwko, to będzie z korzyścią dla wszystkich:) już nawet nie trzeba robić powypadkowego tylko uczciwie zrobić zakres badania okresowego, pierwszy raz jak miałem kontrolę w czasie badania to takie pokazowe badanie z wykazem czynności kontrolnych wykonałem i przetrzymalem klienta 2.5 godziny na stacji bo akurat taką padliną przyjechał że trzeba było wszystko dokładnie sprawdzić i tutaj dochodzimy do klu sprawy, każde auto każdy diagnosta powinien codziennie w ten sposób przeglądać i wtedy rząd nie będzie miał powodu żeby podwyżki cen nie dać:) także taka jest moja propozycja wydrukować sobie spis czynności kontrolnych i po kolei każde auto dokładnie sprawdzić, będzie to z korzyścią dla wszystkich stron 

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bertone122 napisał:

albo skasować więcej pieniędzy od klienta albo t.zw. strajk włoski:)

Nie chcesz kasować więcej od klienta, ale chcesz strajkować żeby kasować więcej od klienta?

Czy może rząd ma dopłacać do tych podwyżek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć rząd do wszystkiego dopłaca, więc do tego też może. 😆

Jeszcze nie widziałemi nie słyszałem,  by pracodawcy czy przedsiebiorcy strajkowali. Więc chciałbym to zobaczyć, tak na stare lata. 

Tylko mi bzdur typu - ja jako właściciel, pozwalam sobie jako diagnoście strajkować,  więc właściciel strajkuje 

No chyba, że to czeski film 🤓

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2023 o 13:42, Solaris napisał:

Zależy od klienta. Jak mu zostało 11 miesięcy ważne to po co. A jak miesiac to często chce żeby przedłużyć i drugi raz nie przyjeżdża.

Czyli 2 wpisy jak sam napisałeś, to i 2x płaci za okresowe, bo jak raz płaci za okresowe to jednak nie do końca pobierasz. Dla mnie wygląda to na naciąganie klienta, jak się uda.

 

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2023 o 09:41, adam1501 napisał:

nie przytaczajcie tej instytucji

A czy taka interpretacja Ministerstwa Infrastruktury Ci odpowiada, czy nadal będziesz tworzył swoje prawo? 
Skoro sam twórca przepisów raczył wydać interpretacje co miał na myśli to nie twórzcie po swojemu

image.jpeg

image.jpeg

@michal_k możesz się odnieść do tego "chcenia" które wstawiłem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.