Skocz do zawartości

Śmieszne ceny za badania techniczne


pitermlody

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.05.2023 o 22:54, dalkowiak napisał:

wydaję się że jesteśmy po przeciwnych stronach. Można negocjować z idiotą, który nie opłaca rachunków na czas?

Źle Ci się wydaje. Po prostu uważam, że jak ktoś ma złe warunki pracy i płacy to nie ma na co czekać  tylko zmienić miejsce pracy bądź zawód.  Ja osobiście tego problemu nie mam z szefem pomimo tego, że czasami widzę go raz na pół roku- Mi to nie przeszkadza- w robotę się nie wcina. Wszystko jest tak jak się umówiliśmy. 
Żeby nie było, że tak super trafiłem od razu... pracowałem u takiego jednego dziada w sumie 5 dni,  6  dnia rozliczyłem się z gościem i zakończyliśmy współpracę, po prostu jego wizja klepania wszystkiego co przyjedzie na SKP nie spotkała się z moją wizją wykonywania BT ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2023 o 08:34, markes30 napisał:
W dniu 15.05.2023 o 22:54, dalkowiak napisał:

polski przedsiębiorca prowadzący stację to w przeważającej większości zacierająca rączki gnida.

Czy admin zrobi porządek z trolami na tym forum. Jak się czyta wypowiedzi "nie-diagnostów" to niedobrze się robi. 

@markes30 niestety ale ta wypowiedź jest prawdziwa. Z moich doświadczeń wiem, że jak pracować na etacie diagnosty to w jakiejś SP z. O.O., która zatrudnia przynajmniej kilkadziesiąt osób. Wszystkie SKP prowadzone przez osoby prywatne na jakich pracowałem to totalne porażka...

Tak na marginesie, wprowadził bym obowiązkowy egzamin ze znajomości Kodeksu Pracy dla wszystkich jednoosobowych działalności gospodarczych zatrudniających pracowników. Może zwykłe chłopki roztropki  przestały by żerować na ludziach, których zatrudniają.

Edytowane przez danielg539
  • Polub 1
  • Piwo 3
  • Lubię 2
  • Nie lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, danielg539 napisał:

SP z. O.O., która zatrudnia przynajmniej kilkadziesiąt osób.

Takie duże firmy mają możliwość założenia związków zawodowych, mają BHPowca i t.p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie o to chodzi ale o brak właściciela, który trzyma łapę nad wszystkim i tylko myśli jak to 5 gr zabrać pracownikowi.

W dużej firmie po prostu każdy robi swoje i zwykle nikt mu się nie wcina między wódkę a zakąskę.

Edytowane przez danielg539
  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika że jeśli SKP jest dodatkiem do jakiegoś innego rodzaju usług , np są tiry/autobusy, warsztat, myjnia które funkcjonują i robią kasę, to można się na stacji dobrze ustawić, a szefo i tak jest zajęty biznesami bardziej dochodowymi więc pracuje się za względnie dobrą kasę i spokojnie. Gorzej jak dorobkiewicz nabrał kredytu na SKP , gdzie co dwie ulice jest konkurencja. Wtedy parcie na spłacenie raty powoduje że wszystkie chwyty dozwolone, po trupach...

  • Polub 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać z powyższych wypowiedzi prowadzenie SKP jest nieopłacalne. Trzeba dokładać z innych działalności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, jeśli SKP nie jest głównym źródłem dochodu to po prostu nie ma takiego ciśnienia na robienie kasy.
A jeśli prowadzenie SKP tak bardzo się nie opłaca to z jakiego powodu ich tyle powyrastało jak grzybów po deszczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DURP napisał:

to z jakiego powodu ich tyle powyrastało

Osobiście znam dokładnie 3 takich "inwestorów" co budowali SKP  z przeświadczeniem, że stawki za BT wiecznie nie będą takie niskie i za góra 2 lata od momentu rozpoczęcia budowy  stawka poszybuje do góry co najmniej 2 krotnie :) 

A teraz jak do jednego z nich idziesz na rozmowę o pracę to wprost Ci mówią, że masz klepać wszystko co podjedzie, bo jak nie to pojedzie do konkurencji 😎

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dominik_z napisał:

Osobiście znam dokładnie 3 takich "inwestorów" co budowali SKP  z przeświadczeniem, że stawki za BT wiecznie nie będą takie niskie i za góra 2 lata od momentu rozpoczęcia budowy  stawka poszybuje do góry co najmniej 2 krotnie

Marzyciele😀

Obecnie nikt o zdrowych zmysłach nie będzie otwierał SKP jako jedynego źródła zarobku. Tak jak piszecie, jako coś pomocniczego przy innej działalności to tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dominik_z napisał:

masz klepać wszystko co podjedzie

No pewnie, a ja mam jeszcze dla nich walczyć o podwyżkę 🤣 

Na takich cwaniaczków powinien być dożywotni zakaz prowadzenia jakiejkolwiek działalności. Szkoda że w tym kraju reka rękę myje i taka osoba nigdy nie poniesie konsekwencji 

  • Polub 1
  • Piwo 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Andrzej89 napisał:

Na takich cwaniaczków powinien być dożywotni zakaz prowadzenia jakiejkolwiek działalności. Szkoda że w tym kraju reka rękę myje i taka osoba nigdy nie poniesie konsekwencji 

W każdym kraju ręka rękę. Kwestia skali działania, u nas zaczyna sie to juz na poziomie powiatu, tam (prawdopodobnie) dopiero na poziomie ministerstwa. Różnica jest jednak taka, że co do zasady na zachodzie kapitalizm jest bardziej uczciwy. U nas dzięki PRLwi cwaniactwo, krętactwo i chamstwo nie są postrzegane jako pożałowania godne zachowania, a chluba i droga do sukcesu. Wyzysk drugiego człowieka to już wgl. osobny temat, bo to się ciągnie jeszcze od czasów pańszczyzna.

No i jedno z najważniejszych, zachód juz od dawna nie słucha bredni klechów, m.in.: https://noizz.pl/spoleczenstwo/biskup-tarnowski-dobrobyt-moze-prowadzic-do-zwiazkow-homoseksualnych/jj605dl.amp

...

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi - przecież nikomu nie zależy na jakości badań z wyjątkiem tu zabierających głos. Od ilu lat Cepik umożliwia organom ustalenie lokalizacji krynic z wynikami N poniżej 1%? Jest sobie stacja jedna druga lub dziesiąta gdzie po zliczeniu N wyjdzie 0,07% i coś się wokół nich dzieje? Ma chłop na stacji wyniki, będzie że z 6 tysi zadowolonych klientów to i mu kasy sypie się z każdej strony. Ludzie takich na FB chwalą i polecają jako przyjaznych diagnostów, nie to co my którzy nie o zadowolenie nie dbają. Przez to na nas skargi piszą, a jak zadasz pytanie jak często potwierdza pan/pani nieprawdę w dokumentach mając świadomość tego, że za to idzie się pierdzieć w pasiaki to w odpowiedzi w najlepszym przypadku dostajemy - coś pan zgłupiał? Nasze gadki przypominają mi słodkie pierdzenie z flaszką wina pod sklepem - wzbudzamy w sobie tylko niepotrzebnie wysoki poziom frustracji wywołany brakiem mocy sprawczej. Nie ma w żadnej na tronie zasiadającej władzy woli dokonania rewolucyjnej zmiany na miarę wprowadzenia zmniejszonych tablic - chociażby :). Tyle lat nie było można aż się jeden uparł i załatwił - pewnie dlatego, że wkur... go wziął że musiał swoje bi em wi szpecić wielką blachą z zagiętymi końcami. 

  • Polub 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tylko chciał dodać że ilość N nie jest wyznacznikiem dobrej czy złej stacji. I nie powinno się tylko tego brać pod uwagę bo zaraz będą słupki i wykresy jak w Policji. Wyglądają ładnie, a wszyscy wiemy jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem dobra czy zła skp,ale sąsiednia skp ma w maju 2023 14tyś badań i jest jednostanowiskowa,czynna 12h i pracuje na dniówce jeden diagnosta,to chyba dobra jest?Dla właściciela!Ale jak sanki ugniły w tusconie i auto prowadza to szukać do mnie bo tam twierdzą że jest ok,albo jak mercedes dostał N u mnie za angielskie reflektory a za 20 min tam pozytyw,to tam fachowcy pracują-bo pomogą każdemu klientowi.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą ilością badań to nie przesada średnio 100 badań dziennie, może nr. W nowym roku nie zaczął się od 001 

Edytowane przez smaug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, smaug napisał:

100 badań dziennie, może nr. W nowym roku

To myślałem że ja znam rekordzistów:D ale z 60ma badaniami dziennie blado wypadają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2023 o 13:14, Vercyngetoryks napisał:

poziom frustracji wywołany brakiem mocy sprawczej.

bo od tego wieloletniego gadania/pisania na forum Norcom bez "mocy sprawczej" faktycznie frustracja może doprowadzić do depresji.

Może czas zacząć pracę od podstaw (zamiast gadania/ględzenia/pisania/kwękania), aby nasze środowisko wreszcie osiągnęło tę "moc sprawczą". 

Boję się tylko, że jako "reksie" (zdaniem webera) nie bardzo wiecie jak to zrobić. Zaś tych, co wiedzą jak to zrobić, to będziecie tradycyjnie i z zawiści spostponować.

Zepsujecie wszystko, tak jak wreszcie po 10 latach zniszczono idę branżowego Stowarzyszenia. Niczym psy ogrodnika, sami nie potrafili, a drugiemu nie dali. To typowy przejaw naszego polskiego i branżowego warcholstwa.

 

dP

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, błachot napisał:

gadania/pisania na forum Norcom bez "mocy sprawczej"

świat diagnosty i właściciela to dwa różne światy - jeden chce strajkować żeby coś zmienić, drugi nie chce żeby setek nie stracić - zgadnij który jest który?? to jest normalne?

 

2 godziny temu, błachot napisał:

aby nasze środowisko wreszcie osiągnęło tę "moc sprawczą"

j.w.

PS.  koń chce pomoc żeby woźnica miał lepiej (i może mu kiedyś lepszy obrok kupił) - a ten go leje batem żeby orał mocniej  i się nie zatrzymywał - morał taki mi się nasuwa że się nie dogadają i czas żeby woźnica coś zrobił

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, nesiasps napisał:

świat diagnosty i właściciela to dwa różne światy

Próba powrotu do sytuacji sprzed lat, kiedy dominowała jedynie słuszna idea "walki klasowej" jest skazana na niepowodzenie.

Zresztą na ten aspekt sprawy otworzono nam oczy już w 2010 r., gdy rejestrując OSDS zwrócono nam uwagę, że wielu naszych Kolegów (a dziś jeszcze więcej) jest właścicielami lub współwłaścicielami naszych SKP, co wówczas mogło   uniemożliwić rejestrację naszego Stowarzyszenia. Próba dalszego podziału środowiska insp. UDS-ów jest błędem.

Nie można ukrywać, że idea "walki klasowej" w naszej branży jest prosta, łatwa i przyjemna - dla wielu z Was.

Ale obecna i trudniejsza sytuacja wymaga nieco (?) większego wysiłku oraz nieco większych umiejętności. W tym kontekście stanowi dla nas intelektualne wyzwanie na nieco (?) wyższym poziomie.

A zresztą nie o tym tu jest mowa (nie o walce klas).

Mówimy to o "skuteczności" naszych działań. Niezależnie od tego, czy dotyczą wyłącznie środowiska właścicieli (1), czy też wyłącznie środowiska insp. UDS-ów (2), czy też całego naszego środowiska skupionego wokół SKP (3). I to brak tej skuteczności od dekady jest naszą podstawową bolączką - na wszystkich trzech wymienionych polach.

I to wyłącznie nasza wina!

Nie możemy wiecznie płakać jak dzieci i tylko narzekać, że to "oni" są winni. Winny jest zawsze ten, kto przegrał. A jeszcze bardziej winny jest zawsze ten, kto zawsze przegrywa z kretesem.

To dlatego zwycięzca otrzymuje PUCHAR, a ostatnich gryzą psy.

Mam wrażenie, że wielu z nas lubi tak mazgaić się od dekady, warcholić, wyzłośliwiać się, aby potem po kątach płakać, że nic się  im w życiu nie udało.

Bo jeśli się nie potrafi grać (na przykład w szachy), to się przegrywa, prawda?

Wy tu na forum Norcom nigdy nie potrafiliście grać. Wasz jedyny wysiłek sprowadzał się do krytykowania i wyzłośliwiania.

A to za mało, aby cokolwiek zbudować. Psuje, warchoły, burzyciele nigdy niczego nie zbudowali - co do zasady. A nieliczne wyjątki potwierdzają tę regułę. Stadnina w Janowie Podlaskim nadal nie wróciła do swojej świetności, choć minęło 8 lat.

Przepraszam, że tak się rozpisałem . . . .

Pozdrawiam

dP

  • Nie lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, błachot napisał:

Wy tu na forum Norcom

a Wy to z jakiego forum?

33 minuty temu, błachot napisał:

Psuje, warchoły, burzyciele nigdy niczego nie zbudowali

to tak krzyczysz jak my tu na forum i kto Cię słyszy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, nesiasps napisał:

kto Cię słyszy? 

mnie tu nikt nie musi słyszeć.

Ja mam swoje "forum" ( www.diagnostasamochodowy.pl ), na którym pracuję prawie każdego dnia od ponad 10 lat (zaczęło się jeszcze w 2009 r. - na blogu onet.pl )

Jestem u Was gościnnie.

Wpadam tu raz po raz, chyba od 2006 r., gdy pracowałem jeszcze w Poznaniu za czasów ś.p. - ale to nie na temat. Bo cały czas chodzi mi i chyba także Wam o naszą skuteczność. A w zasadzie o jej brak. 

Z jakiegoś powodu opuściłem to forum już ponad 10 lat temu, gdy wsparcie ze strony użytkowników forum Norcom dla SDS-u, który założyłem okazało się jedynie deklaratywne.

No a teraz wręcz dobija mnie ta świadomość, że mając w ręku takie narzędzie, jakim jest OSDS, to Koleżeństwo ponownie nie poradziło sobie przegrywając branżowe zmagania o naszą zawodową przyszłość.

Nie ma integracyjnych spotkań, nie ma walki o godność zawodu insp. UDS-a, nie ma merytorycznych szkoleń, nie ma, nie ma, nie ma . . . . .

Z nadzieją, że Kolega reksio (wg webera) "nesiasps" więcej zrobił dla branży, niż ja

pozdrawiam

dP

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, dobrymi chęciami... jak to mówią - problemem w tym zjednoczeniu nie są diagności - dobrze o tym wiesz - reksie czasem mają krótki łańcuch i strach przed utratą budy lub perspektywę utraty własnej strefy komfortu, nie angażują się na forum bo dobrze wiedzą czego nie mają robić:(  większym problemem jest nowobogacki właściciel, który nie rozumie sensu tych działań - chce mieć, a nie chce stracić, chce więcej, ale wysiłkiem innych - nie pomaga tłumaczenie diagnosty (to już absurd, że trzeba namawiać) nie zatrzyma się i nie pomyśli - każdy jest z innej gliny, na jednej ulicy trwa rywalizacja kto kogo wydyma - chory system, chore środowisko - i takie łatwo stłamsić - no to co może taki ja i w imię czego mam skakać po murach skoro zrozumienia nie znajduje u pracodawcy - nie mam zatem zachamowań w drodze po podwyżkę skoro jest tak dobrze, że nie trzeba zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, nesiasps napisał:

większym problemem jest nowobogacki właściciel

Jeszcze raz: walka klas prowadzi na manowce!

 

44 minuty temu, nesiasps napisał:

reksie czasem mają krótki łańcuch i strach przed utratą budy lub perspektywę utraty własnej strefy komfortu

temu wszystkiemu można było zaradzić wspierając działania zmierzające do wdrożenia naszej Rewolucyjnej Dyrektywy nr 45/2014 w zakresie naszej niezależności zawodowej na SKP.

OSDS z nieznanych mi powodów nie wspierał tych działań, a szkoda. Zajmowali się w tym czasie jakimiś pierdołami i flirtem z GITD. No cóż, na ich usprawiedliwienie powiem, że liderzy OSDS także wywodzili się z forum Norcom.

Pozdrawiam

dP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nesiasps napisał:

to tak krzyczysz jak my tu na forum i kto Cię słyszy? 

"Sponsor medialny PISKP"...

56 minut temu, nesiasps napisał:

jak nie walka klas to walka związków

Niestety, ale to będzie cały czas walka klas i nie ma na to innej rady jak skończyć z błazeństwem pt. "nadzór właścicielski" tylko wcielić UDSow w struktury TDT/ITD itp. innego rozwiązania obecnej patologii niema*.

Dziś np. byłem świadkiem jak diagnostyk właściciel SKP klepnął takiego trupa, że głową mała i co? Jajco! Nikt z tym nic nie zrobi...

A gdy handlarz, z którym byliśmy oglądać auto, rzucił do nas, że "ja to ich rozumiem, że chcą podwyżek" to mi czajnik się zagotował i z całą siłą wróciły do mie te nędzne 3 lata poniewierki na SKP.

Pytam się więc pajaca, czy uważa że za to co się właśnie przed naszymi oczami rozegrało należy się podwyżka ( doslownie 5 min. "badania"), bo z całą pewnością to nie było prawidłowo wykonane OBT... Nie odpowiedział.

 

*- albo skończyć z przymusem badań technicznych i 100% odpowiedzialności za stan pojazdu przenieść na właściciela, niesprawny pojazd uczestniczył w wypadku - właściciel placi odszkodowanie z własnej kieszeni.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.