Skocz do zawartości

Śmieszne ceny za badania techniczne


pitermlody

Rekomendowane odpowiedzi

Zostaliśmy zglebieni do poziomu samobieżnej pieczątki: "no podbij pan..."
Dlatego zaraz rok będzie jak to rzuciłem. Uprawnienia jednak zostają. Kto wie co będzie dalej, może wreszcie uchwałą jakieś zmiany.

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jeśli zmiany weszłyby w takiej formie jak były w projekcie, i faktycznie co jakiś czas trzeba by było zdawać egzamin w TDT, to jestem pewien ok połowa diagnostów moim powiecie podziękuje za pracę, bo około połowa nie ma pojęcia o przepisach, reszta to wiek przedemerytalny więc  będą woleli odejść niż klepać do egzaminów. Zostanie nas garstka, bo od kiedy zrobiłem 4 lata temu uprawnienia, to po mnie w powiecie doszło nowych 4, a pięciu przestało pracować w zawodzie, z tego trzej stracili uprawnienia. Może wtedy dojść do sytuacji, zresztą już tak powoli jest że sąsiednie SKP będą dzwonić i licytować kase byle byś do nich przyszedł bo nie ma kto pracować.

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2023 o 13:13, rurek777 napisał:

wy naprawdę wierzycie w to o czym piszecie ?

Nie koniecznie ale patrząc po słynnym  "Reksiu " to ktoś to z zewnątrz czasem czyta , chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,pan minister Weber powinien powiedzieć,fajne chłopaki ,to nikt by się przeprosin nie domagał.🙂

Edytowane przez rurek777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja mam jakieś wyjątkowe szczęście, albo gadane przedstawiciela handlowego, którym byłem kilka lat, ale trafiam na wyjątkowo normalnych szefów czy kierowników. Sam sobie wybieram, gdzie chcę pracować, bez niedomówień. A jak się kiedyś jakieś pojawiły, to w jednym przypadku odszedłem z dnia na dzień, w drugim przeciągnąłem wałkarza po urzędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na maila przyszło nam już pismo PISKP że organizują regionalne spotkania, na których będzie można pogadać co już jest zrobione w sprawie podniesienia cen i co można jeszcze zrobić. Wy też dostaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, aboz napisał:

ale trafiam na wyjątkowo normalnych szefów czy kierowników

Ale spróbuj pójść teraz po podwyżkę i to minimum 1000 zł to wtedy zobaczymy jak będzie z szefami

Tak wszystko zdrożało że podwyżka pensji o tysiaka to i tak nie za dużo

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie poszły w górę i nie pójdą według zapowiedzi. A diagnostom życie zdrożało i mówię spróbuj w obecnej sytuacji pójść po podwyżkę minimum 1000 i zobaczymy jaka będzie reakcja szefa. Ludzie piszą nie jest źle ze stacjami bo przybyło. Jak nie jest źle to idź po podwyżkę proste

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Solaris napisał:

spróbuj w obecnej sytuacji pójść po podwyżkę minimum 1000 i zobaczymy jaka będzie reakcja szefa.

Eeee dramatyzujecie.... Razem z zmiennikiem spróbowaliśmy i efekt osiągnięty bez większego gadania 😎. Faktem jest że   jak kiedyś ogłoszenie o pracę dali i nikt na rozmowę nie przyszedł.

Odnośnie cen badań to zacytuję szefa "Dobrze jest jak jest,jak zaraz podniosą to inni będą szukać jak je nam ponownie zabrać. A istacji jeszcze bardziej będzie przybywać. Ja nie narzekam i zmian cennika nie wyglądam"

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2023 o 17:30, krzysieknowak napisał:

w zeszłym roku... tam był numer 24.01.2022  tylko 657!

 

15 godzin temu, yogi1984 napisał:

Razem z zmiennikiem spróbowaliśmy i efekt osiągnięty bez większego gadania 😎

W takim przypadku to wcale bym się nie zdziwił, ale niewielu pracuje przy takich obrotach. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawa BRD i jakości badań technicznych - projekt wariata :) . W pierwszej kolejności przed stacją powinny znaleźć się statystyki zawierające informacje o tym jaki dana stacja ma kwartalny wskaźnik badań negatywnych. Każdy użytkownik powinien mieć możliwość dokonywania racjonalnych wyborów opartych o potwierdzone dane, a nie tylko kierować się nieobiektywnymi opiniami znajdowanymi w internecie. Liczę również na to, że prasa radio i tv będzie zainteresowana przypadkami stacji, które mają najniższe współczynnik i zaczną zadawać pytania w rodzaju panie szanowny jak dajecie radę przyciągnąć do swoich stacji tylu klientów z tak cudownie sprawnymi samochodami - wydaje mi się, że również analizy i uwaga nadzoru skupi się na wyjaśnieniu cudownego zjawiska. W drugiej niejako linii powinno pojawić się rozwiązanie w wyniku, którego opłata za badania poprawkowe powinna zostać zwiększona i w całości zasilać fundusz płac :) . Pojawić by się wówczas mogła równowaga pomiędzy stacjami znanymi z cudów i takimi, które będą widziały usterki. Istnieje ryzyko, że ilość usterek wykrywanych w trakcie badań może ulec znacznemu zwiększeniu ale liczę, że poprawi się nadzór i ilość cudownych stacji będzie sukcesywnie malała, aż do czasu gdy wszystko cudownie się wyrówna. Wszystko jest proste potrzebny jest tylko cud. Ave.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyłoby żeby zrobili nagonkę na skp i zabrali trochę uprawnień. Od razu inni by rzetelnie pracę zaczęli robić. Nie wierzę że "góra" nie wie które stacje klepią. Oni po prostu nie chcą z tym nic robić. Dopiero jak ktoś solidnie przegnie pałę to jednego uwalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Vercyngetoryks napisał:

statystyki zawierające informacje o tym jaki dana stacja ma kwartalny wskaźnik badań negatywnych

Ten wskaźnik nie świadczy absolutnie o niczym. Myśmy ze zmiennikiem na przełomie w zasadzie trzech lat zrobiliśmy na tyle tytaniczną robotę aby wyprostować klientów, że dzisiaj mamy 5-8 badań negatywnych w miesiącu a uchodzimy za najostrzejszą stację w powiecie. Klienci wiedzą, że do nas nie przyjeżdża się ze wszelkiej maści kontrolkami, ledami, luzami itp. tematami bo to nie przechodzi. Wyedukowaliśmy ludzi żeby na miesiąc przed BT przyjechali na sprawdzenie i mieli czas na ewentualne poprawki. Pracuje się znacznie lżej i mniej jest nieporozumień. Oparcie się na statystyce saganowej nie mówi o stacji niczego.

Ten kto chce zakombinować i klepnąć DR zawsze znajdzie swoją pocztę, która dla statystyki wklepie sagana i za chwilę poprawkę zrobi tak aby cyferki grały a szrot i tak się dalej porusza po drogach. Podobna sytuacja była jak wszedł CEPik online i czasem wykonywania BT, co się stało? Ano nic ze względu na poprawę jakości, tylko powstało hasło: musimy posiedzieć pół godziny bo system nie puści... :faint:

  • Polub 2
  • Piwo 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że rządzący czytają to forum (czytają,bo skąd Weber wiedziałby o Reksiach) i wciągną wnioski oraz wprowadzą je w życie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej89 napisał:

żeby zrobili nagonkę na skp i zabrali trochę uprawnień.

No właśnie i znowu tylko napadać na diagnostę, jakież to proste, a kiedy q***a  w końcu ktoś zrobi nagonkę na pajaców pryncypałów, żeby w końcu zaprzestali niecnych praktyk nacisku na diagnostów żeby tylko kasa się zgadzała? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, laptop napisał:

ale niewielu pracuje przy takich obrotach. 😉

Zapewniam cię że mamy o 1/3(z czego ponad kolejna 1/3 to haki i vaty) mniej i jednak się da😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Vercyngetoryks napisał:

Liczę również na to, że prasa radio i tv będzie zainteresowana przypadkami stacji, które mają najniższe współczynnik

Prasa, radio i tv to będą, jeśli już, zainteresowane tymi o najwyższym współczynniku, bo na te będą narzekać (kurować przez "w") klienci, a ci pseudo dziennikarze, będą teoretycznie dochodzić (nie chodzi o sex), dlaczego tak jest, i za wzór podawać właśnie te, z najniższymi współczynnikami. Opierając się tylko na donosach od "pokrzywdzonych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Mecher napisał:

dziennikarze

Nie wiesz że dziennikarze wiedzą wszystko lepiej? 😃 Moi klienci w 80% pierwsze pytanie zadają ile teraz kosztuje badanie i są zdziwieni że nie podrożało bo przecież w tv mówili że podrożało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bertone122 napisał:

i są zdziwieni że nie podrożało

jak sprawdzasz 15 minut to "że jak to 100 zł za 15 min", jak sprawdzasz 25 minut to "ile to może trwać - jak inni robią w 5 minut"- nie dogodzisz, nie zrozumiesz - jak podniosą to będzie "no jeszcze im więcej płacić nie wiadomo za co" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2023 o 08:28, dalkowiak napisał:

 

 Odpuściłem, wychodzę z tego dziadowania, złożyłem 3-cie wypowiedzenie w ciągu 2lat i teraz już postanowiłem że to koniec. Nic mnie nie przekona że na stacjach będzie lepiej.

 Robię szkolenie w innej branży (funduje pracodawca) i spadam z tego durnego kraju... Nawet miło będzie popatrzeć jak szukają sobie kolejnego łosia na moje stanowisko🤣

 

 

Ja wczoraj dałem,za 3 mce tez wyjeżdżam 🙂

Już sie na trzech stacjach pytali czy jak będę na miejscu (praca rotacja 2/2) to przyjdę do nich coś dorobić 😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie statystyki - w moim rejonie - moja stacja za ubiegły rok ma 15% wyników negatywnych a najniższy znany mi wskaźnik na stacji w rejonie to 0,07% - nie jest jest to wynik uzyskany na stacji znajdującej się na terenie ASO. znajdująca się w pobliżu SKP na ASO ma poniżej 2%. Jakieś wnioski w oparciu o statystyczną analizę gromadzonego w CEPiK materiału dało by się wyciągnąć - oczywiście jakby odpowiedzialne organy potrafiły to robić lub chciały - a taki zespół np zespół zajmujący się przestępczością gospodarczą rzekomo nie może uzyskać dostępu do takich danych i działania opiera na donosach lub raportach innych. W tej chwili nikt nie jest zainteresowany - mam na myśli tych powołanych do robienia porządku i ładu by tym się zajmować. Jest to statystycznie nisko punktowane, a wymaga sporego nakładu sił i środków więc się nie opłaca - oczywiście statystycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.