Skocz do zawartości

Śmieszne ceny za badania techniczne


pitermlody

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, dominik_z napisał:

możesz się odnieść do tego "chcenia" które wstawiłem? 

Minister widocznie nie zna dokładnie swojego rozporządzenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, dominik_z napisał:

A czy taka interpretacja Ministerstwa Infrastruktury Ci odpowiada

to jest tylko interpretacja, która nie stanowi prawa w tym kraju a skoro prawodawca nie widzi różnicy w stwierdzeniu dla badania po dzwonie:

"... obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących zespołów i układów ..."

a po ZK:

"... w sposób określony dla okresowego badania technicznego pojazdu, oraz zakres czynności określonych ..."

to albo jego prawnicy są ułomni albo nie bardzo wie na jaki temat została napisana interpretacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej popatrzcie w drugą stronę, minister radzi w interpretacji jak pobierać opłatę a Wy i tak pobieracie za mało. Minister nie zmusza tylko radzi, a i za darmo możecie robić bo przymusu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to samo ministertwo, wydało także pismo, iż nie jest władne interpretacji wydanych przez siebie przepisów. Że od takiej interpretacji, są organa których te przepisy dotyczą.

 

To jak to jest z tym radzeniem,  czy interpretacją ? 

Skoro ministerstwo nie jest od tego, to wszystko trzeba olać i pytać w swoim WK, jak to oni widzą ? 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Mecher napisał:

nie jest władne interpretacji wydanych przez siebie przepisów

Trybunał Konstytucyjny też nie daje rady😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2023 o 14:02, markes30 napisał:

Klient, który ci to powiedział po prostu cie okłamał,

Skąd pewność, że okłamał ?

Może za te 20 dychy miał zrobione ? Więcej nie można pobrać, ale mniej, kto komu zabroni ? Nie takie promocje właściciele SKP robili i robią. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2023 o 14:49, Solaris napisał:

Zwykła stacja co robi uczciwie ma dużo większą szanse upaść niż reksie

Ale Macher tego nie widzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, markes30 napisał:

Ale Macher

A kto to taki ? Jesteś takim czarnowidzem, że nawet nie chce mi się z tobą polemizować, bo i mnie się udzieli.

Jeśli uważasz, że podwyżka cennika uzdrowi co zacytowałeś, to tym bardziej nie mam co polemizować.

Chodż raz dotrzymaj słowa i zrezygnuj z zawodu diagnosty, jak nie raz obiecywałeś, będziesz miał bezstresowo. Po co ci było iść w to lobbowanie dla właścicieli, stałeś się jednym z nich ? Wtedy jest to zrozumiałe, choć jak zwykle na to nie odpowiesz ...

I także po raz który piszę, nie będę wspierał właścicieli, BO SAMI SOBIE NA TO CIĘŻKO ZAPRACOWALI, mając diagnostów za nic, wycierając sobie nami gęby. Ale tak już jest - Jeśli traktujesz ludzi, tak jak oni ciebie wcześniej, to są zdziwieni i cię nienawidzą.

Więc takie pitolenie, już na mnie od dawna nie działa. 

"Jestem dość miłą i sympatyczna osobą, ale słynę z tego, że wolę wejść komuś w drogę, niż w du**ę"

  • Polub 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Mecher napisał:

Chodż raz dotrzymaj słowa i zrezygnuj z zawodu diagnosty, jak nie raz obiecywałeś, będziesz miał bezstresowo. Po co ci było iść w to lobbowanie dla właścicieli, stałeś się jednym z nich ? Wtedy jest to zrozumiałe, choć jak zwykle na to nie odpowiesz

Przez brak podwyżek już pracuję na pół etatu. To również twoja zasługa, że najlepsi odchodzą z tego zawodu i o to mam do ciebie pretensje. 

Pracuję jako diagnosta bo lubię, to jest moja pasja i nie zamierzam z niego rezygnować. Nie mogę natomiast patrzeć na to jak najlepsi koledzy diagności odchodzą. 

 

41 minut temu, Mecher napisał:

I także po raz który piszę, nie będę wspierał właścicieli, BO SAMI SOBIE NA TO CIĘŻKO ZAPRACOWALI, mając diagnostów za nic, wycierając sobie nami gęby.

To są twoje prywatne traumy i nie przelewaj ich na całe środowisko. 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, markes30 napisał:

Ale Macher tego nie widzi...

Nie widzie bo pewnie został diagnostą w tzw, Złotych Czasach dla SKP. i teraz chce tylko dociągnąć do emerytury, albo już dorabia na emeryturze.

Gdyby miał na karku Kredyt Hipo., Rodzinę na utrzymaniu, i chore dziecko i chciał uczciwie zarobić to może nie zostałby Łamisktejkiem.

3 godziny temu, Mecher napisał:

BO SAMI SOBIE NA TO CIĘŻKO ZAPRACOWALI, mając diagnostów za nic, wycierając sobie nami gęby

a co do tego, Panie Mecher, to nie mierz wszystkich swoją miarą

9 godzin temu, Mecher napisał:

dotrzymaj słowa i zrezygnuj z zawodu diagnosty

Tak się zastanawiam czy jeżeli diagnostą uda się wywalczyć jakimś cudem podwyżkę to czy Pan Mecher zrezygnuje z tego zawodu?

Jeżeli ma choć odrobinę honoru to chyba TAK.

Bo: 1) przecież to jest wbrew jego woli i przekonaniom; 

2)  nie będzie zarabiał dla swojego szefa który...

9 godzin temu, Mecher napisał:

wycierając sobie nami gęby

 

  • Super 1
  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę panowie że takie tematy o podwyżce cennika powinny być 2, w jednym dyskutują diagności a w drugim właściciele. Każdy ma swój interes, część diagnostów martwi się że dziś im brakuje na chleb i ratę kredytu, inni myślą co będzie za rok czy 2 jak na sąsiedniej ulicy będzie 2 stacje bo podwyżka cennika u jednych przyspieszy decyzje o budowie a innych zmusi do budowy (bo ciągle uciekają z podatków i muszą wychodzić na 0). Uważam że kolega Mecher ma rację, podwyżka bez zmiany nadzoru i w ogóle sposobu funkcjonowania SKP nie uzdrowi branży, za kilka lat będzie powtórka. Kto ma pocztę i co 10minut wjeżdża 100zł to za 2-3 lata będzie miał 2 poczty i co 10min będzie wjeżdżało 150 zł czy ile tam wywalczą.

  • Polub 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko zmianie nadzoru. Wręcz przeciwnie jestem ZA. Mogę robić zdjęcia, archiwizować wyniki hamulcu, spalin i czego tam tylko zapragną.

Ale,o zapewnienie inflacyjnej podwyżki  apelował już wiele lat tem Pan Leszek Turek.

zmiana VAT z 22 na 23% kosztem SKP.

dokładanie obowiązków diagnostom do zakresu BT.

Nie wymagam wiele ale Najniższa krajowa dobiła do mojej pensji. To chyba lekka przesada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, trucker napisał:

Gdyby miał na karku Kredyt Hipo., Rodzinę na utrzymaniu, i chore dziecko i chciał uczciwie zarobić to może nie zostałby Łamisktejkiem.

Jakiś ty biedny. Możesz mieć żal tylko do siebie, trzeba było za ten kredyt otworzyć bistro, rodzina na utrzymaniu miała by gdzie i co zjeść. 

Jaki  łamistrajk ? Nawet nie wiesz co to słowo znaczy. To jest protest nie strajk, znasz przynajmniej różnicę w znaczeniu tych słów ? 

Lepiej się już nie kompromituj swoją wiedzą.

 

Edytowane przez Mecher
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka szkoda że nie trafiłem na Ciebie wcześniej w sowim życiu. Na pewno bym Cię posłuchał.

24 minuty temu, Mecher napisał:

rodzina na utrzymaniu miała by gdzie i co zjeść. 

Jestem tak niedouczony że nie znam różnicy między tymi słowami 

24 minuty temu, Mecher napisał:

protest nie strajk,

Więc będę Cię nazywał Łamiprotest jeżeli to takie istotne

11 godzin temu, Mecher napisał:

chce mi się z tobą polemizować

Panie Łamiprotest

W dniu 16.04.2023 o 13:49, bertone122 napisał:

strajk włoski:

To strajk czy protest? bo już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że Niemcy nie mają takich problemów a robią taki sam zakres badania jak my :) TUV trochę więcej kosztuje ale życie w DE też kosztuje więcej a im jakoś się opłaca i niemieckie auta są w lepszym stanie niż nasze, śmiało w ciemno można kupić auto z aktualnym TUV a polska pieczątka w dowodzie nic nie znaczy, dlaczego tak jest? I czy podwyżka cen coś wniesie? Nie można by tak zacząć uczciwie przeglądać auta żeby nie musieli nas pilnować? I żeby nas w sejmie nie obrażali od reksiów?

12 minut temu, trucker napisał:

strajk czy protest

A jaka jest różnica? Chyba jestem za głupi żeby zrozumieć albo może nie mam doświadczenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bertone122 napisał:

jaka jest różnica?

Też czekam na wykład prof. Mechera.

Nie chciałby już się kompromitować

44 minuty temu, Mecher napisał:

Lepiej się już nie kompromituj swoją wiedzą.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, trucker napisał:

Nie wymagam wiele ale Najniższa krajowa dobiła do mojej pensji. To chyba lekka przesada

Też chcę więcej zarabiać, tylko moi pracodawcy oczekują że to diagności (pracownicy)wywalczą im podwyżkę, jak był protest to nie pojechali wyrazić swojego niezadowolenia ale narzekać do klientów to pierwsi. To ja mam walczyć o podwyżkę dla zarządu o np 50% a sam z tego może dostanę 5%. Takie nasze polskie, pracodawca musi mieć 10 razy tyle co pracownik? Ok. zainwestował, miał odwagę zaryzykować należy mu się więcej, ale może 3-4 razy tyle a nie 10. Właśnie to jest jeden z powodów że odcinam się od tych protestów.

 

10 godzin temu, bertone122 napisał:

Ciekawe że Niemcy nie mają takich problemów

Nie wiem jakie oni mają problemy. Uważam że u nas największym problemem jest brak odpowiedzialności właścicieli SKP za to co wyjeżdża ze stacji. Mówiąc krótko nie mają interesu aby z ich stacji wyjeżdżały sprawne pojazdy, w razie W zatrudni się innego diagnostę, a jak będzie się stawiał to kolejnego, w końcu trafi się taki co nie będzie się stawiał bo życie zmusza go do różnego rodzaju ustępstw i żniwa będą trwały cały rok. W interesie pracodawcy jest kolejka przed stacją i 4 badania na godzinę bo konsekwencje poniesie diagnosta a kasy którą zarobił mu ten diagnosta nikt mu nie odbierze.

  • Polub 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojteczek napisał:

4 badania na godzinę

To akurat nie problem dla mnie:) w tych czterech jeszcze potrafię jedną Nkę dać w ciągu 12 minut a jeśli chodzi o odpowiedzialność właścicieli to się zgadzam, łatwo jest dysponować czyjąś pieczątką no ale widocznie lobby właścicieli jest na tyle silne że sobie to załatwili 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bertone122 napisał:

łatwo jest dysponować czyjąś pieczątką no ale widocznie lobby właścicieli jest na tyle silne że sobie to załatwili 

Popatrz kto otwierał SKP po zmianie PoRD w latach 90'tych. 95% to byli, zasłużeni UBcy, SBcy, sekretarze gminy/województw, milicjanci etc. etc. Słowem cały kwiat wiernych. Dla nich to była taka "mała" nagroda/odprawa, w zamian za wierne służenie byłemu systemowi. No i jeszcze cwaniaki -  wujki z ameryki - co to za kilka dolców postawili budę i traktując diagnostę jak białego murzyna dorobili się pieniążków. Teraz ten biznes przejmują dzieci w/w, ale na zmianę podejścia bym nie liczył - czym skorupka za młodu nasiąknie...

3 godziny temu, wojteczek napisał:

Takie nasze polskie, pracodawca musi mieć 10 razy tyle co pracownik?

Zachód miał reformację, Rewolucję Francuską, miał Marksa, Engelsa i poziom analfabetyzmu wśród obywateli na poziomie ~20% już w XIX w. U nas byli sobiepańscy szlachcice i klechy, którzy do spółki z panami pielęgnowali ciemnogród umysłowy. Chłopstwo było trzymane na skraju egzystencji, tak żeby głównym ich zajęciem było myślenie o przyżyciu do jutra, a nie o buncie przeciw swojemu panu. Na ziemiach polskich poziom analfabetyzmu wśród obywateli sięgał ~30% w latach 30tych... XXw.!

Także mając ~150 lat zacofania ekonomicznego względem Europy i z 500 lat mentalnego nie ma co się nastawiać na to, że jakikolwiek wzrost dochodów naszych pracodawców przełoży się na zarobki ich pracowników. Pisał o tym Marks w połowie XIXw. Mniej więcej: "wzrost płac robotników to tylko okruchy spadające ze stołu kapitalistów". Mało tego, Marks w jednym ze swoich tekstów napisał, że w kapitalizmie im stanowisko pracy wymaga wyższych kwalifikacji, tym jest ono lepiej opłacane. Czy tak jest na SKP? Ba, czy ta zasada w ogóle działa w "ten dziadowskim kraju"? Myślę, że każdy powinien sobie sam odpowiedzieć na tak postawione pytanie.

Edytowane przez Czolgista
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czolgista napisał:

im stanowisko pracy wymaga wyższych kwalifikacji, tym jest ono lepiej opłacane.

Stanowisko diagnosty na SKP w wymaganiach nie ma wcale takich małych kompetencji.  A w wielu zawodach z niższymi kompetencjami idzie zarobić więcej, chociażby kierowca  "4-ośki" czy HDS-a który zarobi więcej niż diagnosta, a kompetencje  do zawodu kierowcy są niższe niż dla diagnosty, mało tego w tych zawodach nie ma komu pracować, chociaż zarobki w mojej okolicy zaczynają się od 30zł/h na rękę w górę i "abyś Pan miał chęci do pracy a jak Pan nie masz doświadczenia to Pana przyuczymy abyś tylko chciał się nauczyć". 

 

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2023 o 14:00, trucker napisał:

przypominam, gdy nauczyciele protestowali to zostawili dzieci bez opieki 

Skoro środowisko nauczycieli nie jest ci obce, więc na tym przykładzie ... Gdy nauczyciele protestowali, przychodzili do pracy i normalnie pracowali, jednak wszystkie organizacje nauczycielskie (no prawie wszystkie), prowadziły szeroko, tak jak w tym przypadku,  zakrojone informowanie społeczeństwa.

Gdy strajkowali, przychodzili do pracy i strajkowali (czyt. nie pracowali).  Na koniec minister za dni strajkowe im nie zapłacił.

Przyjął, zrozumiał ?

20 godzin temu, bertone122 napisał:

A jaka jest różnica? Chyba jestem za głupi

To są twoje słowa o samym sobie, więc nie będę z tym polemizował, skoro samemu się nie potrafi u wujka g. sprawdzić

Część różnicy masz wyżej, reszta tutaj 

Cytat

Protest (od łac. protestari – zaświadczać) – przeciwstawienie się jakiemuś działaniu czy sytuacji, odbieranym przez osobę protestującą jako niesłuszne, na przykład ze względów politycznych, moralnych czy sprzeczności z zasadami współżycia społecznego.

Cytat

Definicja: Zbiorowe powstrzymywanie się pracowników od wykonywania pracy w celu rozwiązania sporu dotyczącego warunków pracy, płac lub świadczeń społecznych oraz praw i wolności związkowych pracowników lub innych grup, którym przysługuje prawo zrzeszania się w związkach zawodowych.

Szkoda tylko, że straciłeś 8 godzin na czekanie

Wyszukanie tego i wklejenia zajęło mi może 8 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.