Skocz do zawartości

Śmieszne ceny za badania techniczne


pitermlody

Rekomendowane odpowiedzi

Zawód Diagnosty staje się najgorszym zawodem , poniżej zera, a klienci traktują nas jak śmieci, bo myślą, że jak przyjechał na stacje na badanie, to ma być pieczątka i tyle, bo on za to zapłacił.

  • Polub 1
  • Super 2
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, jarek1 napisał:

bo on za to zapłacił

Jo płacę jo wymagam :) do tego zostali przyzwyczajeni przez lata, my z kolegą ich uczymy od nowa 

 

8 godzin temu, dominik_z napisał:

to Pana przyuczymy

Mnie też przyuczali przez dwa tygodnie:) a ja głupi zanim zacząłem pracę na skp myślałem że trzeba niewiadomo jakich umiejętności, do dziś jeszcze nie rozwinąłem skrzydeł w pełni bo nie chcę odstraszyć klientów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jarek1 napisał:

Zawód Diagnosty staje się najgorszym zawodem , poniżej zera, a klienci traktują nas jak śmieci, bo myślą, że jak przyjechał na stacje na badanie, to ma być pieczątka i tyle, bo on za to zapłacił.

Jak się dajesz tak traktować , to tak masz

Edytowane przez rurek777
  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak my diagności się różnimy, mamy swoje humory, czy gorsze dni tak i klienci są różni, jest taka grupa klientów roszczeniowa ale to ileś %  a nie wszyscy. Może zależy to od tego jak długo się pracuje w jednym miejscu, klienci wiedzą na co mogą sobie pozwolić i z jakim tematem nie przychodzić. Tam gdzie pracuje się z klientem zawsze zdarzają się jakieś zgrzyty. Moim zdaniem nie można generalizować że każdy klient jest roszczeniowy, każdy diagnosta to nic nie wiedzący baran  który liczy tylko że mu klient dołoży na flaszkę, a każdy przedsiębiorca to  wyzyskiwacz który wszelkimi sposobami próbuje urobić pracownika do konsystencji g..a. Wypowiadamy się o naszych pracodawcach najczęściej na podstawie własnych doświadczeń, najlepiej  zapamiętujemy klientów którzy nas mocno obrazili i pewnie oni nas też czasami długo pamiętają bo poczuli się urażeni naszym zachowaniem. Wracając do tematu bo o podwyżki chodzi. Pracodawcy oczekują że będę walczył o podwyżkę ok. ale najpierw sami między sobą niech się dogadają żeby była jednomyślność, niech zamykają a pracownicy na protest pod ministerstwo, kto ma daleko pracodawca niech mu zapewni transport czy pokrycie kosztów dojazdu, a najważniejsze to sprawiedliwy podział tego co się uda wywalczyć.

  • Polub 2
  • Super 2
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wojteczek napisał:

niech zamykają a pracownicy na protest pod ministerstwo, kto ma daleko pracodawca niech mu zapewni transport czy pokrycie kosztów dojazdu

Już były takie protesty a tym razem jest inna forma. Siedzimy na tyłku na stacji i informujemy klientów czemu protestujemy i dlaczego badanie nie zostanie wykonane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2023 o 11:35, Czolgista napisał:

Popatrz kto otwierał SKP po zmianie PoRD w latach 90'tych. 95% to byli, zasłużeni UBcy, SBcy, sekretarze gminy/województw, milicjanci etc. etc. Słowem cały kwiat wiernych. Dla nich to była taka "mała" nagroda/odprawa, w zamian za wierne służenie byłemu systemowi. No i jeszcze cwaniaki -  wujki z ameryki - co to za kilka dolców postawili budę i traktując diagnostę jak białego murzyna dorobili się pieniążków. Teraz ten biznes przejmują dzieci w/w, ale na zmianę podejścia bym nie liczył - czym skorupka za młodu nasiąknie...

Prozę admina o reakcję !!! Za takie  chamskie posty  ten nie-diagnosta powinien zostać usunięty z forum. Znam kilkunastu właścicieli SKP i żaden z nich nie ma takich korzeni. 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, markes30 napisał:

Znam kilkunastu właścicieli SKP i żaden z nich nie ma takich korzeni. 

Znam kilku i większość ma takie korzenie. Przekomarzamy się dalej?

  • Polub 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, markes30 napisał:
W dniu 23.04.2023 o 11:35, Czolgista napisał:

 

Prozę admina o reakcję !!! Za takie  chamskie posty  ten nie-diagnosta powinien zostać usunięty z forum

Może niezbyt elegancko @Czolgista to napisał, ale, bez wątpienia są takie SKP, które zostały stworzone przez ludzi, którzy przeszli na wcześniejszą emeryturę z racji pracy tu i ówdzie...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, danielg539 napisał:

którzy przeszli na wcześniejszą emeryturę z racji pracy tu i ówdzie...

chętnie bym się chciał dowiedzieć skąd na ten interes brać bo z "racji tamtej pracy" zostaje niewielka racja w lodówce - aczkolwiek dobrze że jest, bo za to co dostaje na SKP to te racje by były niewidzialne:( Nie interesuje mnie czy pracodawca jest z tych czy tamtych ameryk czy innych instytucji - to jego sprawa - byle szło jakoś się dogadywać. Przy obecnych stawkach i zasadach "współzawodnictwa" wygrywa ten najszybszy - wiedza  często przeszkadza w tym zawodzie i to jest zj*b... tzn. smutne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej dociera do mnie sygnałów, że ktoś tą branże chce przejąć (jak upadające hotele PHH). Zaczęła się nagonka na właścicieli teraz dehumanizacją. Proszę o usunięcie z forum kretów czołgista i mecher. !!!

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast skupić się na problemie to wy zaczynacie się na wzajem żreć ze sobą... stara zasada "dziel i rządź" wiecznie żywa w mentalności Polaków...

  • Polub 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, markes30 napisał:

 że ktoś tą branże chce przejąć (jak upadające hotele PHH).

Wtedy więcej niż pewne że podwyżki cen za badania expresem podskoczą w górę, i to nie 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, markes30 napisał:

Proszę o usunięcie z forum kretów czołgista i mecher. !!!

Kolego @markes30! Jest wolność wypowiedzi, jest pluralizm, jest demokracja, nie próbuj więc zamykać ust innym z powodu ich wypowiedzi które nie pasują do Twojej filozofii. Czasy autokratyzmu minęły, co prawda nie wszędzie (vide wschód kontynentu) ale miejmy nadzieję, że u nas na zawsze. :wink:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cezary napisał:

Czasy autokratyzmu minęły

tu bym jednak był ostrożniejszy  - jak to co teraz się dzieje to nie "autokratyzm" to już nie wiem co nim by miało być

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na Chiny i masz odpowiedź😀

W Unii zaczyna działać tak samo, tyle że przymus= rozporządzenie itd

Jak już ktoś mówi że robi coś dla dobra ludzi to trzeba brać nogi za pas i spie*dalać i to szybko

Edytowane przez Rafi90
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzi się nam łukaszenka. Dobrze, że tylko na forum. Mogę się z tego pośmiać na sali ;)

Czyżby @Czolgistauderzył w czuły punkt z tymi służbami ? 

Edytowane przez Mecher
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mecherprzecież nie gryzie się ręki, która karmi :evil: 

A co do pogłosek o przejęciu systemu BT, może to i lepiej?

Koledzy inżynierowie jak jeden mąż twierdzą, że praca u polaczka to milion obowiązków za psie pieniądze, natomiast praca pod zagranicznym (zachodnim) zarządem, to zdecydowanie mniejsza presja w lepszych pieniądzach i warunkach. 

Edytowane przez Czolgista
  • Polub 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak słuchałem właśnie... na szczęście pracuję tylko do końca tygodnia i koniec z tym szambem.

Ale przyznam rację-

4 godziny temu, Czolgista napisał:

praca u polaczka to milion obowiązków za psie pieniądze

 dlatego pakuje się i spi*m z tego głupiego państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dalkowiak napisał:

głupiego

Głupie ale nasze :) nie uciekniesz przed głupotą, to zjawisko jest globalne, byłem tu i ówdzie to wiem, żyjemy w trudnych czasach ale nie uciekniesz od problemów, one cię dopadną 

  • Polub 1
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś podczas pandemii pojechał do Austrii to byś dopiero zobaczył co to jest głupie państwo. U nas to można powiedzieć że jak ktoś nie oglądał propagandy TV to żyło się w miarę normalnie, a tam... szkoda słów.

Miejmy nadzieje że te pisowskie szczury przegrają wybory i złapie się ktokolwiek inny, a wtedy może szansa na podwyżkę będzie, bo obecni chyba faktycznie chcą SKP "upaństwowić" pod siebie

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Warszawa da przykład dla reszty... zamknięcie stacji do odwołania nie trwałoby dłużej niż tydzień i szybko w nocy cennik by zmienili 

Dziwnie zgodni w tym "niezauważaniu problemu" - niestety- są politycy z każdej strony, albo to zorganizowana akcja dobrze opłacona i przygotowana albo po prostu mają to gdzieś bo elektorat za mały... kontrolerzy ruchu lotniczego pokazali jak z nimi rozmawiać skutecznie, egzminatorzy WORD również - inaczej nic nie osiągniemy i nic się nie zmieni przy tych czy innych przy korycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.