Skocz do zawartości

Śmieszne ceny za badania techniczne


pitermlody

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Andrzej89 napisał:

Zapraszam na wschód robić rzetelnie przeglądy. Tutaj mało kto wie że jest takie urządzenie jak analizator spalin

Sobie wypraszam 🤣

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bertone122 napisał:
23 godziny temu, danielg539 napisał:

k płacenia za śmieci

Podziękuj tym co podrzucają innym swoje odpady, ktoś musi zapłacić za ich utylizację, teraz za niedługo zobaczysz ile będzie opon w lasach i obok śmietników, utylizacja kompletu opon auta osobowego kosztuje aktualnie 100 zl

Podrzucają, bo system jest chory. W momencie sprzedaży produktu w jego cenie powinien być zawarty koszt jego utylizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba mieszkam w jakiejś innej Polsce. Wypłata jak się patrzy. Szef się nie wcina w robotę. Jak trzeba przywalić N to się nie cyrtololimy. A niezadowolonych klientów z N jest może 5%. Wszyscy grzecznie wracają na poprawkę. Ba nawet większość to są wdzięczni za rzetelne sprawdzenie auta. I to nie jest primaaprilisowy żart. Pozdrawiam.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Andrzej89 napisał:

Zapraszam na wschód robić rzetelnie przeglądy. Tutaj mało kto wie że jest takie urządzenie jak analizator spalin. 

Odnośnie wschodu to tak ludzie są nauczeni . .. jak wjeżdżam traktorem na halę to zazwyczaj wielkie zdziwienie że to trzeba wjechać- a hamulce sprawdzać w ciągniku rolniczym - to mało im oczy nie wyjdą z orbit 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lokiec3 napisał:

Szef się nie wcina w robotę. Jak trzeba przywalić N to się nie cyrtololimy. A niezadowolonych klientów z N jest może 5%

Pod tym względem u mnie jest podobnie, ale z tą wypłata to u mnie nie do końca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, baileys1989 napisał:

wjeżdżam traktorem na halę

Przynajmniej ktoś się pofatygował i podstawił. U mnie to oczy robią że śmiem wymagać ciągnika na skp. Blisko 30% ciągników jakie się trafiły przeważnie ursus c 360/3p miały niezgodność numeru most-tabliczka-dowod i ola boga jęki stęki po co tam zaglądałeś, to tylko w polu robi itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Andrzej89 napisał:

 to tylko w polu robi itp.

Ja takim mówię, że jak tylko w polu robi to po co traci pieniądze i czas na robienie przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2023 o 19:21, Andrzej89 napisał:

Blisko 30% ciągników jakie się trafiły przeważnie ursus c 360/3p miały niezgodność numeru most-tabliczka-dowod

A to dlatego, że firmy które regenerowały te mosty wymieniały je sztuka za sztukę, tzn. Oddawałeś im swój stary most, a oni Ci dawali nowy- zregenerowany. Tak samo jak jak niczego nieświadomi klienci sami kupowali używane mosty i w garażu je przekładali. Stąd w tych ciągnikach jest tak dużo niezgodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani jednego pozytywnego komentarza😀

Ogólnie to jest przekonanie o zapłaceniu 100 zł za 10 minut ściemy i udawania, czyli wyrzucone pieniądze 

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Solaris napisał:

Ani jednego pozytywnego komentarza

No cóż, nie ma co rozdzierać szat, przez lata taką opinię sobie wyrobiliśmy jako środowisko diagnostów :faint:. Niestety. :evil:

  • Polub 1
  • Piwo 1
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak może za parę lat dorzucą rządzący ze 20 zł do tych 98 zł obecnie za badanie techniczne ale to może i pewnie z kilka lat minie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z tego taki, że OBT powinno trwać godzinę i kosztować 200 PLN a wyników N powinno być przynajmniej 50%. Trudno nie zgodzić się z tymi komentarzami bo ja osobiście nie znam ani jednej SKP a nawet jednego diagnosty, który wykonywał by przynajmniej połowę czynności z zakresu przewidzianego przepisami...

  • Polub 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, danielg539 napisał:

Wniosek z tego taki, że OBT powinno trwać godzinę i kosztować 200 PLN a wyników N powinno być przynajmniej 50%. Trudno nie zgodzić się z tymi komentarzami bo ja osobiście nie znam ani jednej SKP a nawet jednego diagnosty, który wykonywał by przynajmniej połowę czynności z zakresu przewidzianego przepisami...

Mówisz o sobie też, że tak robisz?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykre te komentarze ale prawdziwe 🧐 , z tym że pisane przez ludzi którzy są winni tego co się stało 🤣, nie przejmujcie się, Polak to taki gatunek człowieka który musi narzekać, jak im przykręcimy śrubę to też będą narzekać także nie ma co się przejmować tylko robić swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, danielg539 napisał:

nie znam ani jednej SKP a nawet jednego diagnosty, który wykonywał by przynajmniej połowę czynności z zakresu przewidzianego przepisami...

Zakres czynności określa jakaś tam Dyrektywa unijna, która została zassana do polskiego prawodawstwa. W związku z tym zakładam, iż podobny zakres czynności jest u sąsiadów w Niemczech.

A zmierzam do tego, iż kilka lat temu byłem świadkiem przeglądu auta na niemieckiej SKP Dekra. Generalnie przegląd tam był o wiele bardziej skrupulatny niż kiedykolwiek widziałem w Polsce. Ale i tak daleko było do pełnego zakresu z ww. Dyrektywy.

Dodam tylko, iż te auto było naprawdę dokładnie i uczciwie przetrzepane na polskiej SKP i nie było zastrzeżeń, a na niemieckiej Dekrze dostało negata z całą litanią usterek. Wymagają oni aby np. wycieraczki szyby były nowe, klocki hamulcowe minimum połowa grubości okładziny, wszystkie płyny poziom OK (było o milimetr za dużo płynu do wspomagania i negat).

Przegląd trwał ok 70. minut.

Nikt z nas nie dyskutował z niemieckim diagnostą. Usterki zostały naprawione i po tygodniu było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka nasza polska mentalność. Zamiast zebrać się razem i zawalczyć o coś lepszego obrzucamy się błotem nawzajem. 

Przypomnijcie protesty nauczycieli ich obrzucali błotem że w du... się przewraca bo pracują 18 h/tyg.

Jak protestowali lekarze czy pielęgniarki to w jedynych słusznych mediach pokazywano fejsbuka lekarki czy pielęgniarki że na wakacjach zagranicą była, a domaga się podwyżki.

Rolnicy protestują to gadka że na protest jadą traktorem za milion zł.

Zamiast zastanowić się dlaczego ktoś protestuje jest hejt. Ot nasza Polska kochana.

  • Super 1
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne te w/w komentarze. Coś ci komentujący są za bardzo zorientowani. Nierzetelnych diagnostów jest tylko może  jakiś niewielki margines (statystyki wypadków), reszta sumiennie pracuje. A to że pojawił się ten margines to wina braku reform.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braku reform i oczekiwań rynku. 90% kierowców traktuje diagnostę jak wroga. Jak pokaże usterkę w samochodzie to się czepia, wystawi negatyw pewnie chce w łapę itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takiego ćwoka, zapłaci tylko jak wynik będzie pozytywny po badaniu. Nie dyskutując powiedziałem do widzenia. A to zdziwienie na twarzy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kruhy84 napisał:

Taka nasza polska mentalność.

Pozwólcie, że dodam do tej prawdy jeszcze jedno zdanie Kolegi, cyt.:
"Taka Prawda
29 kwietnia 2023 @ 09:45
Najgorsze jest to że tak małe towarzystwo jakim są właściciele skp oraz diagności jest rozbijane na kilka obozów i między innymi dlatego jest jak jest. Bo to towarzystwo zamiast się trzymać razem drze koty, a najlepiej rządzi się skłóconym narodem, który nie umie się zjednoczyć. Wszystko w temacie."
- https://www.diagnostasamochodowy.pl/2023/podsumowanie-protestu-skp/#comment-17233

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2023 o 10:10, radekd2 napisał:

połowa

Niemcy dają przegląd na dwa lata toteż klocka musi być więcej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Spędzając słoneczną niedzielę przy piwku i w spokoju ducha, gdyż nie muszę jutro jechać na stację i być wyrobnikiem dobrobytu mojego szefa, naszła mnie ochota by napisać co nieco o moim ostatnim pracodawcy. Tym samym dorzucę drwa do pieca na którym gotuje się wk*****nie rzetelnych diagnostów (tak wiem gatunek na wymarciu)

 Podzielę się z Wami jako były diagnosta takimi ciekawostkami. Po 9 latach pracy dla 4 pracodawców mogę napisać tyle:

 Pracując na OSKP od stycznia 2020r. zarobiłem dla pracodawcy ok.500.000,-zł netto, przy moich skromnych wynagrodzeniach wynoszących netto 4400,-zł/mieś. Mój koszt całkowitego utrzymania przez pracodawcę w skali roku ok.80000,- Oczywiście biorąc za podstawę minimalną krajową, a reszta pod stołem...i w międzyczasie wywalczyłem 200,-podwyżki... Do rzeczy- przez 2,5 roku pracy zarobiłem tylko ok. 130000,- zł. Pracodawca wydał na mnie przez 28 miesięcy pracy ok. 187000,-zł. Tak wiem, utrzymanie stacji, prąd, papier do d*** itd. Wy wiecie ile tego jest i to wcale nie są duże opłaty... W moim przypadku koszta utrzymania obiektu były naprawdę małe bo- HALA BADAŃ TECHNICZNYCH BYŁA NIE OGRZEWANA i nie pytajcie dlaczego, bo to temat dla prokuratora.

A więc:

 500-187=313 - (koszt utrzymania obiektu) =??? Sami wiecie ile... ale nie ma kasy...już na pewno nie na podwyżki dla diagnosty.  

 Jak słyszę iż diagności mają robić protest, nasuwa się tylko myśl że diagnosta to może protestować, ale tylko przeciw pracodawcom. Właściciel stacji 10-15 lat wstecz płacił diagnoście ok. 3-3,5k,- na rękę to było ok - sam zgarniał 80%zysku, obecnie okazuje się że dać diagnoście normalną pensję jaka krzywda bo 50% zysku to już za mało i nie kupi sobie nowego auta. A diagnosta gdy chce zarabiać niech klepie lewizny i najlepiej same dowody na stację. Przecież diagności i tak mają za dobrze, tylko siedzą na klienta czekają z pieczątką. 

 Nie znam żadnego właściciela stacji który narzeka na małe stawki za badania, diagności, szczególnie uczciwi diagności stali się dziadami w swojej robocie i pracują za pensję sprzedawcy warzyw na straganie. Oczywiście nie ma już co wspominać o jakości pracy diagnosty i celu wykonywania tej roboty-absolutnie nikogo to w tym kraju nie obchodzi, a najmniej pracodawców-właścicieli stacji.

 

  • Polub 1
  • Super 1
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.