Skocz do zawartości

Śmieszne ceny za badania techniczne


pitermlody

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem u znajomych pod Nowym Sączem. Wśród nich był także mechanik samochodowy, z którym od słowa do słowa temat zszedł m.in. na badania techniczne... No jakich teorii się nasłuchałem to głowa mała :ph34r:

Na łopatki położył mnie tekst "jak diagnosta ma sprawdzać szczelność gazu, jak on na to nie ma uprawnień i nawet wytycznych jak ma się za to zabrać". 
Drugie co mnie rozwaliło "tyle lat na przeglądy jeżdżę, w żadnym aucie gazu w dowód nie mam wbitego, a na przeglądzie nikt się nawet o gazie nie zająknie".

I jak tu być przeciwko zapowiedzi ministerstwa - najpierw uczciwe BT, potem podwyżka cennika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komu ta uczciwość jest potrzebna ,bo wszyscy są zadowoleni !?🤭  A tak na" serio"  to szkoda słów .... . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wadi napisał:

Komu ta uczciwość jest potrzebna ,bo wszyscy są zadowoleni !?

I dlatego tak naprawdę nikomu nie zależy na zmianach, bo wszyscy są zadowoleni! No może prawie nikomu.:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, dalkowiak napisał:

500-187=313 - (koszt utrzymania obiektu) =??? Sami wiecie ile... ale nie ma kasy...już na pewno nie na podwyżki dla diagnosty.  

Podejmij ryzyko, wyciągnij z kieszeni 2mln złotych na inwestycję (albo podlewaruj się kredytem), zatrudnij diagnostę i dziel się z nim.  

16 godzin temu, dalkowiak napisał:

50% zysku

Zobaczysz wtedy jak szybko zmienisz zdanie na temat podziału zysku pomiędzy właściciel- pracownik. Gdzie jeszcze będziesz musiał zapewnić sobie poduszkę na ewentualną naprawę/wymianę sprzętu.  

Ja (tak samo jak i Ty) jestem pracownikiem, praca dla kogoś to umowa pomiędzy Tobą a pracodawcą. Umawiacie się na jakąś stawkę i za tyle pracujesz. Uważasz, że  za mało zarabiasz? Negocjujesz warunki zatrudnienia, nie dogadacie się to zmieniasz miejsce pracy.  Układ jest prosty, trzeba tylko znać swoje wartości, a nie płakać na forum :)
I żeby nie było, sam uważam, że diagności zarabiają za mało w stosunku do swoich obowiązków- jest to też uzależnione od stawki za BT, ale zaglądanie w czyjąś kieszeń jest niedorzeczne. 
 

 

16 godzin temu, dalkowiak napisał:

nie kupi sobie nowego auta.

Kupno nowego auta to najczęściej leasing/ kredyt konsumencki. Robi się to dlatego, żeby chociaż trochę uciec z podatku dochodowego i odliczyć VAT.  I ja na prawdę rozumiem ludzi którzy mają swoje firmy i kupują co chwilę nowe auta. - bo to swego rodzaju sposób na ucieczkę z podatku i zarobienie trochę więcej grosza ale rozumiem, zwykłego pracownika to boli, że "Szef ma, a ja nie mam". 
Nie wiem czy się tym interesujesz czy nie, ale od pewnego czasu prowadzenie firmy w Polsce staje się kołchozem, więc i Twój były szef będzie  coraz rzadziej zmieniał auto, bo taniej będzie jeździć używanym za 100 tyś kupionym za gotówkę, niż nowym w leasing który jest warty 300tyś :0


 

Edytowane przez dominik_z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, dominik_z napisał:

Kupno nowego auta to najczęściej leasing/ kredyt konsumencki. Robi się to dlatego, żeby chociaż trochę uciec z podatku dochodowego i odliczyć VAT

Skoro jest podatek do zapłacenia to i zysk z działalności musiał być, a wartość tego zysku raczej mniejsza od ceny auta nie była bo by się to już tak nie opłacało...

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



I cyk zwyczajny kierowca autobusu zostaje funkcjonariuszem publicznym, tymczasem latami uczący się do zawodu, człowiek od którego wymaga się odbycia praktyk i zdania egzaminów diagnosta samochodowy dalej jest śmieciem któremu można dowody do klepania podstawiać bo przecież tylko od tego jest.
To tylko pokazuje jak bardzo rządzący mają na nas diagnostów wylane.
A ceny nowych samochodów to dramat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DURP napisał:

dalej jest śmieciem

Jeśli masz o sobie takie zdanie to przykro... 
Ale...Diagnosta wykonując swoje obowiazki na SKP  jest traktowany jako funkcjonariusz publiczny i podlega ochronie jaka przysługuje funkcjonariuszom publicznym. 
 

Cytat

Uprawniony Diagnosta Samochodowy wykonujący jakiekolwiek BT pojazdu jest traktowany zgodnie z obowiązującym prawem, jako osoba pełniąca funkcję publiczną

To, że NIEKTRÓRZY właściciele SKP zrobili z diagnostów "osobę ze stempelkiem do stemplowania dowodów" to już inna sprawa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, dominik_z napisał:

 osoba pełniąca funkcję publiczną

Ale to nie to samo, co funkcjonariusz publiczny!

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





To, że NIEKTRÓRZY właściciele SKP zrobili z diagnostów "osobę ze stempelkiem do stemplowania dowodów" to już inna sprawa 


Jakby to byli TYLKO NIEKTÓRZY właściciele to całe grono diagnostów nie jeździłoby do pracy oddalonej o 50 i więcej km od miejsca zamieszkania w poszukiwaniu normalnego szefostwa oraz zarabiałoby normalne pieniądze a nie minimum na papierze + jałmużna pod stołem, jakby to byli TYLKO NIEKTÓRZY to średnia badań z wynikiem N w Polsce z całą pewnością nie wynosiłaby marne 2%...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dominik_z napisał:


 

To, że NIEKTRÓRZY właściciele SKP zrobili z diagnostów "osobę ze stempelkiem do stemplowania dowodów" to już inna sprawa 

Bywa ,że to sami diagności opanowali do perfekcji sposób stemplowania dowodów i innych czynności się nie tykają. 

" A czego żeś się spodziewał " rzekł " diagnosta " w odpowiedzi na pytanie klienta : "....a to już wszystko , ......a  sprawdzenie samochodu ... ? ." -  w chwili odbioru  DR  i dowodu zapłaty , po ok pięciu minutach od wjechania na stację . Sytuacja usłyszana od jednego z klientów , mająca miejsce rok lub dwa lata temu , na jakiejś stacji . ( bez komentarza ).

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2023 o 19:48, dalkowiak napisał:

skali roku ok.80000,- Oczywiście

To mi się podoba konkrety ☺️

W dniu 7.05.2023 o 21:18, Czolgista napisał:

najpierw uczciwe BT, potem podwyżka cennika?

W samo sedno, jestem za

W dniu 8.05.2023 o 12:06, dominik_z napisał:

poduszkę na ewentualną naprawę/wymianę sprzętu.  

To jest taka sama teza jak to że instalacja gazowa w aucie się nie opłaca bo niszczy silnik i będzie trzeba naprawiać 😁 ale nikt nie liczy ile kasy zostało z różnicy pomiędzy ceną za LPG i 95, jego pracodawca już dawno na nim zarobił, sprzęt wystarczy na bieżąco serwisować, to nie są wielkie koszta, trzeba było odłożyć na kupkę na czarną godzinę a nie jeździć na wyspy Bahama dwa razy w roku

10 godzin temu, DURP napisał:

ceny nowych samochodów to dramat

Jakość nowych samochodów to dramat. Ceny nowych samochodów zawsze były wysokie ale kiedyś opłacało się bo kupowałeś dobre auto na lata a teraz gówienko owinięte złotym papierkiem za ciężkie pieniądze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bertone122 napisał:

za ciężkie pieniądze 

dla tych co tym sterują to raczej żadna wartość  - do tego stopnia zdystansowani od 90% reszty świata, że nie są w stanie ogarnąć ich znaczenia z poziomu poniżej mułu - będzie tak że "taki On" jak popatrzy do swojej studni to zobaczy moje gwiazdy... 

15 godzin temu, Paprock napisał:

lepiej się nie przyznawać bo:

 

"Osoba pełniąca funkcję publiczną zobowiązana jest do przestrzegania przepisów zakazujących prowadzenia działalności gospodarczej, w innym wypadku będą na taką osobę nałożone sankcje w zależności od zajmowanego stanowiska i może to być:

podleganie odpowiedzialności dyscyplinarnej;

rozwiązanie stosunku pracy bez wypowiedzenia z winy pracownika;

odwołanie ze stanowiska;

wygaśnięcie mandatu, np. w przypadku prezydenta miasta. "

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Protestu już nie ma, następnego na razie nie widać na horyzoncie, to i wielu znikło z forum. 

Niech więc każdy sobie sam wnioski z tego wyciągnie, co dla kogo jest w tym najważniejsze.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mecher napisał:

wielu znikło z forum

Może po prostu nie chce im sie dyskutować z ŁAMISTRAJKIEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Śmieszne ceny za badania techniczne"

Taki jest temat, więc w tym temacie jest poruszany temat CENNIKA za BT, a jak chcesz to otwórz temat np "Złote myśli prof Mechera" i tam wraz z Czlgistą otworzycie sobie kółeczko wzajemnej adoracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie same jak ty z markerem ? :biggrin:

Ale fajnie patrzeć jak się pogrążasz niżej niż dno 

 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę dyskutował z idiotą, ponieważ musiałbym zniżyć się do Twojego poziomu, a tam pokonasz mnie ze względu na Twoje doświadczenie.

wypowiedziałem się już na temat "Śmieszne ceny za badania technicznei póki co nie mam nic do dodania, więc nie będę kontynuował tej rozmowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, mamy czas, bo jestem sku....o pamiętliwy  :icon_mrgreen:

I nie będę się wypłakiwał do modów za powyższe określenie B| 

Ale temat jak najbardziej pasuje, śmieszne ceny, to i śmieszne wypowiedzi , jak powyższa, gdy brak argumentów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mecher napisał:

Protestu już nie ma, następnego na razie nie widać

Jak nie widać, często bedą

Informujemy, że od 26 czerwca 2023 roku rozpocznie się OGÓLNOPOLSKA akcja protestacyjna stacji kontroli pojazdów.

 kto inny organizuje tym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2023 o 12:06, dominik_z napisał:

Podejmij ryzyko, wyciągnij z kieszeni 2mln

 Wyświechtane pitolenie, tak się składa że robiłem na stacji którą przejął synek bez długu, stacji którą się spłaciła 15-20 lat temu...

W dniu 8.05.2023 o 12:06, dominik_z napisał:

Negocjujesz warunki zatrudnienia

W dniu 8.05.2023 o 12:06, dominik_z napisał:

 a nie płakać na forum

 Nie żale się, nie wypłakuję. Prawda boli - polski przedsiębiorca prowadzący stację to w przeważającej większości zacierająca rączki gnida. Skoro komentujesz skrupulatnie mój post, wydaję się że jesteśmy po przeciwnych stronach. Można negocjować z idiotą, który nie opłaca rachunków na czas? Np. za Norcom, prąd itd... człowiek który kłamie mówiąc że zrobił przelew a kasy nie ma...

W dniu 8.05.2023 o 12:06, dominik_z napisał:

najczęściej leasing/ kredyt konsumencki.

 Tak się składa że "biedny" kupował za gotówę.

W dniu 8.05.2023 o 12:06, dominik_z napisał:

Szef ma, a ja nie mam"

 Niech kupuje co chce, ważne by nie na moim garbie się dorabiał. Konkretnie - moją odpowiedzialnością zarabiałem na stacji i kasa przechodziła przez moje ręce, wiem ile było i na co poszło, wiem również ile kosztów generowała stacja. Pracodawca nie miał nic innego do robienia, wyciągał rączkę po kasę i raz do roku pokazał ryja w trakcie kontroli... 

 Skończyłem z robotą na stacji, pracuję 2tyg. w innej branży, żałuję że tak długo się wahałem

 

  • Polub 2
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dalkowiak napisał:

moją odpowiedzialnością

Tak jest zazwyczaj, nawet jeśli ma swoją pieczątkę to ona leży zaschnięta w szufladzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2023 o 22:54, dalkowiak napisał:

polski przedsiębiorca prowadzący stację to w przeważającej większości zacierająca rączki gnida.

Czy admin zrobi porządek z trolami na tym forum. Jak się czyta wypowiedzi "nie-diagnostów" to niedobrze się robi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli właścicieli stacji, nie mających uprawnień też.

Bo tak wynika z tej wypowiedzi 

Godzinę temu, markes30 napisał:

Jak się czyta wypowiedzi "nie-diagnostów" to niedobrze się robi. 

Mnie też się niedobrze robi jak niektórych czytam, ale co zrobić, na to cola mi pomaga. Więc nie wylewam łez B|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.