Skocz do zawartości

Przegląd pojazdu na drugim końcu Polski


Jaromior

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Jaromior napisał:

przyjechał na czerwonym Romecie miał dowód rejestracyjny (brak nagrań z kamer bo zostały usunięte po tygodniu). Pan powiedział iż wpisał numer ramy z dowodu

I mogło tak być , był romet i był taki nr jak i u twojego 00618. To zasługa sposobu nadawania numeracji przez fabrykę i tego że nie wpisywano 2 pierwszych cyfr , do dzisiaj pewni ludzie tego nie uzupełniają . Nawet na tym forum są takie opinie i powstają klony...

Oczywiscie diagnosta na przeglądzie powinnien wybrać odpowiedni z cepiku.

16 godzin temu, Nikita_Bennet napisał:

nie wnikać, zostawić jak jest

raczej wnikać , choćby ze względu na przebieg.

 

16 godzin temu, Jaromior napisał:

bo nawet przebieg się nie zgadza

 

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Jaromior napisał:

nie chce anulować badania którego ja nie wykonałem

Bo jak może anulować badanie które wykonał? Przecież pojazd był na stacji, to czy się pomylił czy nie to już inna działka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mam zrobić to tak jak by auto miało 100 tys i nagle ma 500 bo ktoś się machnął i złe wybrał. I nagle auto ma 400 tys więcej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Jaromior napisał:

diagnosta

A jakie numery rejestracyjne i DR ma diagnosta w rejestrze bo z tego co widać to są różne ale numer nadwozia ten sam, bo skoro pobrał dane z CEPiK z numerem nadwozia to i pozostałe dane też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielg539 napisał:

też znam taki przypadek, 

Ja jestem świeżo po rozmowie z taką stacją co uparcie przykleja OBT mojemu klientowi... już 2 raz.tylko tam bardziej z lenistwa , bo to co u nich jest w rejestrze to nie jest widoczne w cepie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tobiasztj napisał:

numerem nadwozia to i pozostałe dane też.

Nie do końca - czytnik załapuje z DR i wyświetla pojazdy pokrewne i w momencie pobrania danych przypisze je do tego co zostało zassane z CEP - łatwo się machnąć   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, duchu napisał:

Ja jestem świeżo po rozmowie z taką stacją co uparcie przykleja OBT mojemu klientowi... już 2 raz.tylko tam bardziej z lenistwa , bo to co u nich jest w rejestrze to nie jest widoczne w cepie...

To wcale nie musi być z lenistwa, gdyż nawet po wybraniu właściwego pojazdu CEP podpina badanie do innego a wówczas to co jest widoczne w rejestrze stacyjnym nie ma odzwierciedlenia w CEPiK-u. Ja znam taki przypadek, że 5 pojazdów miało taki sam numer. Były to 2 Ursusy(3512 i C-385), 2 przyczepy i Fiat 125p. Po wybraniu właściwego pojazdu (Ursus 3512) CEP podpinał badanie do Ursusa 385. Po wybraniu C 385 też badanie było podpinane pod C 385. Być może jest tak, że jak marka i numer się zgadzają to badanie jest podpinane zawsze do jednego z pojazdów a CEP nie weryfikuje już modelu czy nr dokumentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wpiszemy do rejestru - nr rej,  markę, nr DR i na dodatek nr ramy (VIN) klikniemy "start-dane z cep" to wyszuka kilka pojazdów ? Mnie do tej pory zawsze pobiera dane tego pojazdu którego dane podałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - ale w obecnej dobie cyfryzacji musimy zaufać oprogramowaniu na którym pracujemy i czasami chwila nieuwagi może narobić bigosu w CEP i rejestrze  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, danielg539 napisał:

To wcale nie musi być z lenistwa

a z czego ? nie pojazdu to bierzesz i wysylasz niezgodności i za jakiś czas jest.A nie 2 OBt na innego...

25 minut temu, danielg539 napisał:

Ja znam taki przypadek, że 5 pojazdów miało taki sam numer.

żadna nowosść , mój rekord to ok 50 szt , a tego mojego nie było. U mnie na stacji w programei oprócz nr vin pokazuje tez nr rej. I pyta się czy wybieramy z kartoteki czy szukamy na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś rozmawiałem z informatykiem z CEP-a - i ogólnie przyznał iż około 1% badań Cep przeinacza -plus pomyłki w WK i SKP - wiec jest jak jest. Nie tak dawno jeden z programów wysyłał do Cepa badania z pierwszym licznikiem w danym dniu i przypisywał go do innych - na część mamy wpływ a na resztę nie. Finalnie patrząc e rejestr jest wszystko OK - a co poszło do cep -to już inna bajka  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest dość prosta, jeżeli dane w rejestrze stacji są poprawne, to nie jest to wina diagnosty, ale tylko on może to zmienić. Należy wycofać badanie z cepiku i wysłać ponownie w trybie awaryjnym, zmieniając wg czego ma być wysłane, nie może to być nr ramy, tylko np nr rej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrobić jak kolega pisze wyżej , najwięcej problemów jest z tzw. krótkimi nr. w przypadku takich pojazdów bezpieczniej   jest pobierać po inny kryterium np nr. dowodu rejestr w zależności od programu i pilnować żeby wybrać właściwy pojazd , profilaktyczne co jakiś czas zapytać o pojazd po badaniu i sprawdzić czy program wysyła poprawne dane do cepik    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej sprawa rozwiązana 

Pan cofnął mi przegląd i dał temu drugiemu który okazał się że był z Słupska. Pan powiedział ze pierwszy raz miał taka sytuacje 

Po jakim czacie aktualizuje się cepik? Na koniec dnia ?

Bo jeszcze widnieje iż posiadam przegląd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2021 o 16:41, Jaromior napisał:

Otóż 16.07.2021 ktoś wykonał przegląd mojego pojazdu na stacji diagnostycznej GS/014/P

I tak jest po pobraniu danych z cepik-u na tę chwilę, sprawdziłem.:wink:

P.S. wystarczyło wpisać nr rej. i markę, znaleziono tylko ten jeden pojazd. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, zbych1916 napisał:

Historia pojazdu nie jest online,

Jest "on line", a jeżeli chodzi o szczegóły to nie jest w "actual time", podobnie jak UFG -> Identyfikacja umowy OC na dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj diagnosta miał mi wycofać przegląd i dać temu drugiemu motorowi dlatego pytam czy tak się stało czy nie. 
 

Czyli jutro znowu mogę dzwonić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak, że wycofał badanie i ponownie wysyłając, nawet próbując przypisać badanie do innego pojazdu i tak znowu wysłało się do twojego :P. W takich sytuacjach CEPIK lubi wariować i robić po swojemu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wysłali korektę do cepiku i ona tak szybko nie będzie widoczna dopiero jak ludzie w cepiku to ręcznie wklepia w system. Jest to prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.