Skocz do zawartości

Kiedy koniec z wymiana Tablic Rejestracyjnych


Jaromior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Słyszałem iż nie będzie już trzeba było wymienić tablic rejestracyjnych. Czyli jeśli kupiłem auto w Warszawie a mieszkam w Katowicach to mogę je zachować chyba ze chce sam sobie zmienić .
Co Panowie o tym myślicie aby jedna tablica była do końca życia auta.

Czy wogole jest to już wprowadzone ? 

Jeśli nie to ktoś wie od kiedy by to miało być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jacdiag changed the title to Kiedy koniec z wymiana Tablic Rejestracyjnych

A czyli jeszcze nie ma daty tak jak to miało miejsce z prawej jazdy, że już kilka miesięcy szybciej było wiadomo 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuje się w całości postu poprzedzającego

9 godzin temu, Jaromior napisał:

już kilka miesięcy szybciej było wiadomo 

Jakby się regulamin w styczniu przeczytało ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupiłeś auto,opłaciłeś podatek-lub nie jeśli f-ra,zgłaszasz przez eupap nabycie do swojego WK,opłacasz lub rekalkulujesz skladkę oc i masz auto do jazdy bez zmiany tablic.Proste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 20.08.2021 minister cyfryzacji ogłosi komunikat w sprawie pozostawienia tablic rejestracyjnych przy przerejestrowaniu z innego powiatu , drugi komunikat o czasowym wyrejestrowaniu samochodu osobowego źródło Rządowe Centrum Legislacji .😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2021 o 08:15, krzysieknowak napisał:

Czyli kupiłeś auto,opłaciłeś podatek-lub nie jeśli f-ra,zgłaszasz przez eupap nabycie do swojego WK,opłacasz lub rekalkulujesz skladkę oc i masz auto do jazdy bez zmiany tablic.Proste?

No, no. A potem jazda na drugi koniec polski, żeby wpisać HAK, GAZ, VAT czy wyrejestrować. Januszostwo pełną gębą. Więcej na paliwo wydasz, niż miałbyś zapłacić za rejestrację. 😃

 

A propos meritum tematu - dopóki istnieje system w postaci wyróżników powiatowych nie ma to dla mnie większego sensu. Burdel, ład i nieporządek jeszcze większy niż jest.

Edytowane przez Admiral
Odniesienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Admiral napisał:

A potem jazda na drugi koniec polski, żeby wpisać HAK, GAZ, VAT

Eee tam.... Prawdziwy "Janusz"w d.... ma takie wpisy 😉

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbycie pojazdu też się zgłasza przez eupap,także jedynie montaż gaz,hak itd zmusza do rejestracji w swoim wk.Jacy wy święci jesteście.

Jak kukiz w wczorajszym głosowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokształć się najpierw czym jest wyrejestrowanie, a potem głoś swoje świętości 😉

Czasowe wycofanie też przez ePUAP załatwisz? 

Edytowane przez Admiral
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2021 o 08:15, krzysieknowak napisał:

Czyli kupiłeś auto,opłaciłeś podatek-lub nie jeśli f-ra,zgłaszasz przez eupap nabycie do swojego WK,opłacasz lub rekalkulujesz skladkę oc i masz auto do jazdy bez zmiany tablic.Proste?

rekalkuluję skłądkę?
Przedwczoraj nabyty "złom", wartość 900zł ale z ważnym BT. WK - wymiana tablic bo czarne, dane (masy) w CEP inne niż w DR (oryginał z 2000 roku). Nowa blacha+PC jest, śmigam do ubezpieczalni - nic nie rób, OC jest na VIN/ramy, nie masz obowiązku przepisywać OC i rekalkulować składki (ja trochę oczy w słup bo ze 4 lata temu był aneks umowy), tylko pamiętaj aby z końcem ubezpieczenia wykupić nowe bo nic nie przyjdzie a jak nie będzie ciągłości to będzie kara z UFG.
Został mi do odwiedzenia Urząd Skarbowy bo muszę dopytać jak to z PCC przy tej wartości pojazdu (czy potrzebna ich pieczątka na umowie czy nie-bo w sumie komu potrzebna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do OC to bym uważał, są towarzystwa które zawsze rekalkulują składkę. Mi za 4 miesiące od kupna do końca ubezpieczenia naliczyli 298 zł gdzie za cały rok w tym towarzystwie składkę wyliczyli 530 zł. Nauczka na przyszłość kupuję auto i do ubezpieczyciela o przepisanie polisy jak dopłata to wypowiedzenie i na  OC nowa polisa.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie gość w firmie ubezpieczeniowej najpierw obejrzał polisę jakiej jest firmy itp.
Bardziej zastanawia mnie co powiedzą w US ;)

Edytowane przez Nikita_Bennet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie jak skoro umowy nie widzi ;)

Kiedyś kupowałem gołą ramę od przyczepy to stawiali pieczątkę że nie podlega czy jakoś tak (musiałbym poszukać) a teraz jedni że niby nie trzeba zgłaszać bo do 1000zł itp.

----------

tel. do US - nie trzeba zgłaszać od 2014roku......

Edytowane przez Nikita_Bennet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nikita_Bennet napisał:

pytanie jak skoro umowy nie widzi

Ale widzi informację z WK, że dany pojazd został zarejestrowany. Wtedy porównuje sobie dane pojazdu z wartością rynkową z katalogu i jeśli wychodzi ponad 1000 zł to sprawdza, czy PCC został opłacony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaromior

Mówimy o obecnym stanie prawnym. Na ten moment musisz jechać, a i tak nie ma gwarancji, że załatwisz sprawę bo nie jesteś w DR. No poza wyrejestrowaniem. Zobaczycie - będzie większy burdel niż jest teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.