Skocz do zawartości

Dymomierz OPA-100 brain bee


nesiasps

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę dać znać kto dla Was  wykonuje kalibrację w/w urządzenia - w instrukcji w pkt 8.2 jest krótka informacja że wynik badania po okresie końca tej daty należy anulować i że kontrole wykonuje autoryzowany serwis producenta - natomiast jestem zdziwiony że GUM tego nie wymagał do tej pory przy legalizacji.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale instrukcję cytujesz chyba poprawnie. Tam nic nie ma o GUM-ie, a o "serwisie" stoi wyraźnie. GUM też kalibracji jako takiej nie wykonuje. Do GUM-u należą sprawy związane z legalizacją. Trzeba rozróżniać te dwa terminy. KALIBRACJA ≠ LEGALIZACJA.

Jak żyję, to nie spotkałem wymogu le-ga-li-za-cji dy-mo-mie-rza!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tej kwestii zaczyna się dziać - na 5-letnim odbiorze jednej z SKP TDT doczepił się do czujników gazu CNG/LPG chcąc potwierdzenia serwisowego przeglądu / podobny wpis jak w w/w dymomierzu / - kierownik SKP stwierdził iż urządzenia przeglądają regularnie zgodnie z zaleceniami producenta i cisza, nie przedstawił żadnych dokumentów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - legalizacji dymomierza nie wykonuje, ale przy legalizacji analizatora również analogicznie jest informacja o terminie ostatecznym kalibracji (to zintegrowana wersja BrainBee z AGS688) - rozróżniam te terminy jednak zastanawia mnie legalizacja bez wcześniejszej kalibracji w GUM - czy to ma sens - następnym razem popytam w urzędzie miar

W tym OPA-100 jest ustawiona wprawdzie opcja autokalibracji, jednak prducent jasno nakazuje wykonanie kalibracji wzorcowej- po ostatnich wynikach zadymienia sądze, że ma to uzasadnienie - gdyż są zbyt "łagodne" jak na mój nos i wzrok - może to i dobrze dla firmy ale.... nie prawidłowo dla przepisów, w kartoniku wprawdzie jest jedno dodatkowe szkiełko i pewno to wzorcowe do tej kalibracji, ale nic z tym nie zrobię - natomiast importer/dostawca coś w końcu będzie musiał. Dlatego też uważam, że planowane przepisy o kalibracji raz/rok są potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi czujnikami gazowymi z Gdyni to jest niezła bomba. Ale OK, bo podobnie była wojenka z serwisami samochodowymi autoryzowanymi i nieautoryzowanymi, że jak przegląd w okresie gwarancji, to tylko w autoryzowanym. Ale coś mi się zdaje, że jakaś dyrektywa w tej sprawie pogroziła producentom palcem i w książkach serwisowych zaczęły pojawiać się wpisy warsztatów bez autoryzacji. To w końcu jak to jest z tą producencką wyłącznością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie w każdej TDRce jest zapisana informacja o potrzebie serwisowania, kalibrowania... co tam 6, 12... miesięcy dla prawidłowego działania. Właściciel SKP powinien takich rzeczy pilnować aby nie dostał "strzała", kiedy ktoś zakwestionuje wskazania przyrządów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.