Skocz do zawartości

Pierwsza rejestracja a brak tabliczki znamionowej


Kasciuszko

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ważne. Pewien diagnosta odmawia wykonania tabliczki zastępczej chociaż jest skierowanie od starosty. Twierdzi że ten papier (wklejka) w bagażniku załatwia sprawę.

Spróbuj porozmawiać z tym drugim magikiem (na każdej stacji musi pracować co najmniej dwóch diagnostów).

Jeśli to zawiedzie - zawsze możesz porozmawiać z szefem WK, który sprawuje nadzór nad stacjami ze swojego terenu. Często samo wspomnienie o takiej możliwości działa na diagnostę bardzo mobilizująco ... :D

Tak się składa że to ja dałem negatyw za brak tabliczki na pierwszym, tylko moja stacja nie robi nabić. Klient ze skierowaniem od starosty pojechał na okręgową i efekt jak powyżej. Wrócił do mnie i ja klientowi do ręki Dz.U. i zpowrotem na okręgową. Klient z okręgowej zpowrotem do mnie że tamci przystają na swoim. Na szczęście było już po 18-tej i zamkneli okręgówkę. Dzisiaj na okręgowej był inny diagnosta, o nic nie pytał tylko nabił co trzeba i klient przyjechał do mnie z tabliczką na powtórne sprawdzenie.

Niby prosta sprawa a wprowadziła mnie w ogłupienie dlatego

zapytam jeszce przy okazji jakie badanie mam wpisać do rejestru jak jest już tabliczka?

1. Pierwsze i Pozytywny opłata 20 zł

2. Dodatkowe za warunki tech. opłata 20 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam jeszce przy okazji jakie badanie mam wpisać do rejestru jak jest już tabliczka?

pierwsze i pozytywny , opłata 20 zł

A do uwag bym dopisał , że pojazdowi nadano tabliczkę zastępczą która jest umiejscowiona ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że to ja dałem negatyw za brak tabliczki na pierwszym[...]

Taaaak, gdyby mi się chciało prześledzić Twoje poprzednie posty, to bym wiedział, że piszesz nie z pozycji Klienta. Lenistwo to zła cecha ... :nook;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam ja mam taki problem, kupiłem od goscia samo nadwozie bez silnika, nadwozie to miało niestety wspawywane nr. Jest na to wyrok sadu z 2001r mówiący o tym ze w sprawie powołano biegłego z zakresu mechanoskopii, który stwierdził, iz badany pojazd posiada nr silnika... i sa to nr fabryczne, natomiast ujawniony nr nadwozia odpowiada oznaczeniom zawartym w dokumentach ale nie jest to oznaczenie fabryczne , nie ustalono pierwotnych oznaczen badanego nadwozia, ani istotnych cech charakterystycznych nie ustalono sprawcy przerobienia oznaczen identyfikacyjnych. Wyrok ustala ze powód jest włascicielem samochodu. Chce do niego włozyc silnik, jak wiadomo jest to czesc wymienna i nie powinno byc z tym problemów. W nadwoziu niestety jest brak tabliczki znamionowej nie bedzie problemu z jej wyrobieniem wszystkie dokumenty sie zgadzaja i z przejsciem przeglądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyrokiem sądu trzeba iść do WK gdzie właściciel otrzyma decyzję na nadanie tabliczki i być może zaistnieje konieczność nadania numeru , bo jak piszesz , jest zapis

natomiast ujawniony nr nadwozia odpowiada oznaczeniom zawartym w dokumentach ale nie jest to oznaczenie fabryczne ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyrokiem sądu trzeba iść do WK gdzie właściciel otrzyma decyzję na nadanie tabliczki i być może zaistnieje konieczność nadania numeru

konieczność już istnieje, bo w takim stanie to można np. co rok zwinąć taki sam model przespawać nr VIN i wszystko OK bo jest wyrok potwierdzający ten fakt ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A musze z tym isc najpierw na przegląd czy wystarczy ze pujde z samym wyrokiem do WK? Bo gdzies czytałem ze najpierw na przeglad dostac N a potem z zaswiadczeniem ze stacji i wyrokiem do WK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.