Skocz do zawartości

Dwa nr Vin na aucie


FranekKimono

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w posiadaniu Mercedesa W123 z 83 roku. Auto jest w trakcie renowacji i chciałbym spróbować wyjaśnić związany z nim problem. Data pierwszej rejestracji w Polsce to 92 rok. W 2005 roku  poprzedni właściciel nabył auto w drodze sprzedaży z wolnej ręki ponieważ samochód pochodzi z przepadku na rzecz skarbu państwa. Po kupnie dostał skierowanie do SKP celem nadania nowego nr VIN i tabliczki znamionowej gdyż zaszła celowa ingerencja w pole VIN. Auto od tej pory ma nowy ViN i jest legalnie zarejestrowane. Martwi mnie jednak to, że nadając nowy nr VIN na nadwozie, ten stary, zafałszowany nie został jakoś skreślony. Po cholerę SKP, które nabijalo nowy nr VIN zostawilo ten stary? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FranekKimono napisał:

Po cholerę SKP, które nabijalo nowy nr VIN zostawilo ten stary? 

To pytanie raczej trzeba było zadać osobie, która nadawała nową cechę.

Ogólnie nadając nowy numer rozpoznawczy na podstawie decyzji z WK " stary VIN " powinien przekreślić : (---------) . :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, krzysieknowak napisał:

wyiksowany

§ 4. 1. W przypadku zatarcia, sfałszowania lub skorodowania dotychczasowej cechy identyfikacyjnej przekreśla się ją przez wybicie linii ciągłej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Co w takim przypadku mogę teraz zrobić, żeby skreślić ten stary VIN? Mam papier, że auto zostało nabyte od Skarbu Państwa,i że po nabyciu zostało zarejestrowane.Sa papiery z decyzjami o nadaniu nowego nr VIN. Obawiam się, że jak przyjadę po remoncie do SKP to diagnosta nie podbije dowodu. Z drugiej strony teraz auto jest rozebrane do malowania i jeśli zajdzie taka konieczność to też nie będę w stanie przyjechać na SKP celem skreślenia tego VINu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tobiasztj napisał:

§ 4. 1. W przypadku zatarcia, sfałszowania lub skorodowania dotychczasowej cechy identyfikacyjnej przekreśla się ją przez wybicie linii ciągłej.

OK iksujemy przy pomyłce w wybijaniu i producenci też tak robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, leski66 napisał:

Zajrzeć na PW

A co to za szemrane podpowiedzi na PW, ja sie pytam??:evil::evil:

Edytowane przez yogi1984
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, FranekKimono napisał:

Co w takim przypadku mogę teraz zrobić

Na ZTZ masz numer stacji która to robiła jedź do nich niech dokończą robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cezary napisał:

(...) o molestowanie nie oskarżono

Na szczęście nie byliśmy tam " Face to Face ", tylko wymieniliśmy myśli w formie pisemnej. :evil:

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.