Skocz do zawartości

Aplikacja mObywatel


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

A może podpowiedzieć klientom żeby od czasu do czasu kliknęli w odświeżanie danych. Z reguły pomaga. :wink:. Czasami potrzebne jest też odświeżanie certyfikatów poprzez profil zaufany. 

Eh, spinningista szybszy, ale to normalne, u Niego refleks musi być najlepszy z najlepszych. :wink:

Edytowane przez cezary
  • Piwo 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leski66 napisał:

Chciałem zrobić zrzut ekranu w apce "mObywatel" - i się (cholerstwo) tak broni, że aż - no... po prostu się nie da.

Zawsze można zastosować:

image.jpeg.daf1c71cf8b783c28f1f0eed03cf675c.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, można,  tylko jak to wsadzić do " smartfona " na Android ?

No.., bo apkę " mObywatel " mam na smarfonie, a ( Androidowy zrzut ekranu sobie nie radzi ). :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, cezary napisał:

I dlatego (...)

:

Cytat

Kto normalny wchodzi w link z treści SMS i ściąga takie rzeczy zamiast z aplikacji oryginalnej, która jest zainstalowana w smartfonie. Myślenie nie boli ale coraz więcej ludzi ma z nim poważny problem. Niby takie logiczne a jednak...

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w historii pojazdu też jest obecnie jakieś opóźnienie w przetwarzaniu danych? Ostatnio dość często widnieje tam komunikat o braku OC a klienci twierdzą, że OC płacili 1-2 tygodnie wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W minionym tygodniu zrobiliśmy test z klientem i badanie pojawiło się w mObywatel'u w mniej niż 5 sekund, więc ta baza jest "na żywo" aktualizowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jadąc do pracy miałem kontrolę policji. Po 15 minutach byłem w pracy i zaktualizowany przebieg już był w CEPiKu.

Zapomniałem dodać, iż w mPojazd też już jest przebieg wpisany przez policję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radekd2 napisał:

w mPojazd też już jest przebieg wpisany przez policję.

A ściślej biorąc stan drogomierza jest wpisywany do cepik-u a inne apki z nim powiązane po prostu poobierają odpowiednie dane. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, danielg539 napisał:

klienci twierdzą, że OC płacili 1-2 tygodnie wstecz.

Ja zapłaciłem OC w marcu do dzisiaj nie ma info w tej aplikacji , że jest opłacone OC. Może to zależy od ubezpieczyciela? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównym systemem teleinformatycznym dla ubezpieczeń jest UFG, CEP jest tylko wspomagaczem dla Policji i WK, bo to UFG nakłada karę jak coś. Sprawdź sobie najlepiej po VIN na stronach UFG. Często jest tak, że jak płacimy OC pojazdu nie ma jeszcze w CEP (inny numer rejestracyjny lub przed rejestracją w Polsce), wtedy UFG potrafi nie zasilić baz CEP, bo ma konflikt i dopiero za rok przy wznowieniu pojawia się informacja w CEP. Tak czy inaczej najważniejszy jest UFG, mObuwatel, z tego co wiem czerpie z CEPiK.

Czy jak zawierałeś polisę miałeś już stałe numery rejestracyjne? Jeśli nie, to raczej nie zobaczysz polisy w mObywatelu, jeśli tak sprawdź poprawność VIN, nr rejestracyjnych na polisie (tylko nie na aneksie, tylko tej pierwotnej)

Edytowane przez Jasiu24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Jasiu24 napisał:

Czy jak zawierałeś polisę miałeś już stałe numery rejestracyjne

Tak polisę opłacam od chyba 10 lat , jakieś trzy lata temu jeszcze były widoczne opłaty w mObywatel, obecnie jest info, że nie opłacone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kurant2000 sprawdź na https://www.ufg.pl/infoportal/faces/oracle/webcenter/portalapp/pagehierarchy/Page190.jspx?_afrLoop=25719117170950780&_afrWindowMode=0&_adf.ctrl-state=81kv0x1rh_21 Tylko nie sugeruj się nazwą strony, bo ma za zadanie wyłącznie sprawdzenie OC pojazdu. Jak się okaże, że nie ma aktualnej polisy, to kontaktuj się z ubezpieczycielem, bo być może popełnili jakiś błąd we wprowadzaniu danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kurant2000 napisał:

Tak polisę opłacam od chyba 10 lat

Oby nie było jak ze mną - płaciłem ajentowi co roku a okazało się iż forsa szła do kieszeni - w nr VIN w każdym pojedzie był jakiś "błąd" - dobrze iż małżonka ma tendencje do przechowywania płatności przez 5 lat - UFG dostąpiło do kary ale zniżki przepadły i zaczynałem prawie od zera - wysadził tak w kosmos z 500 osób 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aboz napisał:

nie ma aktualnej polisy

No i nie ma OC a opłacałem na 100% , bo przychodzą mi kwity do opłaty z OC od PZU. Dobrze, że mam wyciągi porobione z banku , że dokonałem opłaty.

Polecę do nich i sprawdzę co się dzieje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.