Skocz do zawartości

Quad z niepełnym wg mnie polem świadectwa homologacji


Barti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie Mam quada zarejestrowanego w Polsce na ciagnik Rolniczy. Maszyna była już w Polsce zarejestrowana przegląd ma ważny. Ja tego nie rejestrowałem. Ale dopatrzyłem się że w rubryce w tabliczce znamionowej brak po gwiazdce dwóch cyfr. W dokumentach jest pełen numer e13*167/2013*00115*01  a na tabliczce jest  e13*167/2013*00115* tylko tyle. Co z tym zrobić ??? Czy to tam gdzie homologację wyrabiali zawinili? pisać do nich? jechać na okręgówkę by to dobili czy jak? Dodam zdjęcia by pokazać o co chodzi. Ktoś coś podpowie? 

IMG_20210818_101051.jpg

IMG_20210818_101123.jpg

IMG_20210818_101655.jpg

IMG_20210817_173547.jpg

IMG_20210818_095228.jpg

Edytowane przez Barti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Barti napisał:

01

To jest seria poprawek próżna twoja robota aby szukać tego na TZ bo rzadko jest umieszczane

 

7 minut temu, Barti napisał:

Co z tym zrobić

Nic

Choć bardzo ubolewam nad tym jak robię 1- rej i spisuje numer homo a WK tego nie umieszcza w DR bo to jest bardzo przydatna informacja.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, adam1501 napisał:

Do czego jest Ci to potrzebne?

Przyszły kupujacy się niepokoi że brak tego może wywołać problem w przyszłości. Podczas kontroli Policji czy na BT

Edytowane przez Barti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Barti napisał:

Przyszły kupujacy się niepokoi że brak tego może wywołać problem w przyszłości.

Nie ma się czym niepokoić, prawie na każdej tabliczce znamionowej nie ma całego nr homologacji, z ciekawości możesz sobie sprawdzić na własnym samochodzie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym się nie przejmuj, problem będzie w ogóle znaleźć diagnostę, który zrobi przegląd tego pojazdu. Polskie przepisy nie regulują tej kwestii i na dodatek ograniczają prędkość dla ciągników rolniczych do 45km/h poza kat. T5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, adamos napisał:

na dodatek ograniczają prędkość dla ciągników rolniczych do 45km/h poza kat. T5...

Do 40 km/h, ale nie ma problemu. Kategoria T3a wskazuje, że prędkość nie przekracza 40 km/h.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aboz napisał:

Nie pomyliłeś z regulaminami

Faktycznie mój błąd

Sekcja 5: Dwucyfrowy numer porządkowy (w razie potrzeby poprzedzony
zerem) określający rozszerzenie. Dla każdego numeru podstawo­
wego homologacji ciąg rozpoczyna się od 00.

5 godzin temu, Barti napisał:

a na tabliczce jest 

Sekcję 5 opuszcza się jedynie na tabliczce(-kach) znamionowej(-ych)
pojazdu

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (WE) NR 1060/2008
z dnia 7 października 2008 r.
zmieniające załączniki I, III, IV, VI, VII, XI i XV do dyrektywy 2007/46/WE Parlamentu Europejskiego
i Rady ustanawiającej ramy dla homologacji pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów,
części i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów (dyrektywa ramowa)

 

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie bardzo serdecznie za te informację dla pewności podjadę na okoliczną okręgową stację kontroli pojazdów w Niepołomicach tutaj u mnie i zapytam diagnosty co mi powie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.