Skocz do zawartości

budowa stacji OSKP


przemekbosch

Rekomendowane odpowiedzi

No w tych czasach budować OSKP gratuluje odwagi ceny materiałów 100% poszły w górę urządzenia 60% w górę koszty utrzymania 50% w górę nie wspomnę już o wypłatach zusach itp a to myślę że jeszcze nie koniec podwyżek a ceny badań technicznych od 16 lat te same i nie spodziewałbym się podwyżek szybko no może za parę lat.Dwie bańki oczywiście bez działki i nie wiem czy starczy a póżniej opłacić dwóch diagnostów,legalizacje urządzeń,awarie i inne opłaty myślę że kilka lat to będziesz dokładał do interesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pitermlody napisał:

myślę że kilka lat to będziesz dokładał do interesu.

To tylko kilka lat,a później....

-temu dam płyn do spryskiwaczy

-a temu bon rabatowy

-a ten to ma tabor ciężarówek,jemu to  trzeba być elastycznym i dwa płyny dorzucić...

A może by tak nie czekać kilka lat tylko od początku te zasady wprowadzić 🤔🤔,i tak dokładam....

@przemekbosch jak coś to ja nie do ciebie że ty tak będziesz robił. A ogólnie do sytuacji jakie mają miejsce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pitermlody napisał:

gratuluje odwagi ceny materiałów 100% poszły w górę urządzenia 60%

A niecały miesiąc temu pisał 

Cytat

urządzenie 80% 

Jak tak dalej pójdzie, pod koniec roku będzie prawie darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś w 6 miesięcy więc musi kosztować. Ale poważnie to zadajesz pytanie na które nie zna nikt z nas odpowiedzi. To Ty wiesz najlepiej jaką masz działkę (sucho, mokro), metraż okrojony do minimum czy może chcesz wygodnie pracować i jaka technologią będzie budowane. Podobnie z wyposażeniem , jeden kupuje np geometrię z drugiej ręki na sztukę powiedzmy za 20k byle miała papiery do odboiru a inny inwestuje w nowy sprzęt za 100k bo planuje na nim pracować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 6 lat temu , budowałem OSKP  , prawie milion zł.wydałem . Nie sądzę że wystarczy 2 bańki, na dzień dzisiejszy.Im większa aglomeracja tym większy koszt.

Odradzam budowę wśród istniejących stacji.

 

Zapominałem  dodać, własna działka,media i koparko-ładowarka do prac ziemnych. Masz szansę się wykazać.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej inflacji i przy braku podwyżek za badania techniczne to niedługo przeglądy będziemy robić za paczkę fajek a koszt budowy to będą grube miliony nie wspomnę o kosztach utrzymania.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2021 o 09:07, przemekbosch napisał:

Tak wiem ale jak ktoś budowal to mniej więcej wie ile wydał tak

Z całym szacunkiem, jeśli nie potrafisz zdania po polsku napisać, to nie bierz się za coś o czym zielonego pojęcia nie masz, to źle wróży.

Inwestorzy to ludzie, którzy potrafią wyliczyć stopę zwrotu z takiej inwestycji, koszt budowy to pestka w stosunku do tego, co Cię czeka po zakończeniu budowy...

Możesz poczuć się urażony, ale śmierdzi mi tu dyletanctwem na kilometr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Ta tendencja jest już od kilku lat. Zwróć uwagę, że za ten biznes biorą się ludzie, którzy nie mają o nim zielonego pojęcia. Dlatego mamy w ostatnich ok 6 lat podwojenie się ilości SKP a teraz rozpacz bo się nie opłaca i trzeba kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, adam1501 napisał:

którzy nie mają o nim zielonego pojęcia

Pojęcie to oni mają takie, że widzieli lub słyszeli, albo sami się przekonali na własnej skórze, że januszek na skp przyklepał dowód w 2 minuty i stówka wpadła, a przed bramą kolejka. Więc takiemu inwestorowi się od razu dolary w oczach zaświeciły, ale życie go zweryfikowało, jak do pracy przyszedł Diagnosta, a nie miły januszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dofinansowania z UE były. W budowaniu stacji w której pracuję brał udział: "Fundusz Dotacji Inwestycyjnych PHARE 2003", "...dawali to bralim..." jak mówił P. Kozela w filmie "Zróbmy sobie wnuka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, wrc69 napisał:

Dofinansowania z UE były.

Dokładnie tak było. Jak się załapałem na chwilę w pewnym januszex-trans na nowej OSKP to Janusz chodził jak z jajem, że "ło qrła, jego przez tą budowę kredyty zjedzo, po co mi to było? Musicie klepać żeby zrobić, bo nawet na wypłaty nie mam". Pech chciał, że jego syn się wygadał, iż wzięli na tą inwestycje spore dofinansowanie (o czym z resztą świadczyła piękna tablica przy wejściu) i cały budynek kosztował ich jakieś grosze, przy koszcie całości. 

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dofinansowania na budowę SKP sięgały 2 mln PLN przy wkładzie własnym 1 mln a potem wystarczyło utrzymać działalność przez 3 lata i 2 "bańki" stawały się własnością inwestora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej iść z postępem i postawić coś na wzór bankomatu/wpłatomatu. Skanujesz dowód, wpuszczasz go w szczelinę i wychodzi ze stemplem jak jest miejsce lub nie oraz z zaświadczonkiem. Jak marzyć to z rozmachem, a nie jeszcze dwóch reksów zatrudniać. Postawić dwa takie pudełka i mamy komplet. A i hali grzać nie trzeba. Same oszczędności i pozytywy. Jak i tak klepią, to po co mają do pracy przychodzić, niech siedzą w domu z piwkiem przy tv, a robota sama sie za nich wykonuje. Dodam, że olać od razu inne badania które by wymagały obecności diagnosty, po co to komu. Fama pójdzie to będą kolejki jak po karpia przed świętami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Andrzej89 napisał:

to po co mają do pracy przychodzić

Coraz częstszy model pracy to praca zdalna, lub hybrydowa. Sami ze zmiennikiem na początku... (wiadomo czego)  rozważaliśmy model pracy hybrydowej, żeby  przed stacją powiesić skrzynkę na DR, a odbiór w wyznaczonych godzinach z $$ w ręku :D Lekarze mogli udzielać teleporad, to dlaczego diagności nie mogliby zbadać pojazdu za pomocą mikrofonu i kamery w telefonie klienta? 

Edytowane przez dominik_z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę, że stacja podstawowa klepie 14 000 badań na dwóch diagnostyków, to już lepiej tam hybrydowy system wprowadzić bo żal na to badanie patrzeć, nawet tym, co te wiaderka dowodów przynieśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nesiasps napisał:

14 000 badań na dwóch diagnostyków,

I daj takim w nagrodę podwyżkę cen za badań, toż się biedacy nocą sturlają z tych swoich materacy na glebę, tak będą mieć wypchane banknotami, które zarobią z prowizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.