Skocz do zawartości

Liger JS20


veg

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dziś zapytanie o przegląd LIGIER JS20.

Samochodowy inny (nie wiem jaka kategoria brak w cepiku)

Brak przeglądu od 2015r.

Rok produkcji 2001, data pierwszej rejestracji w kraju 19.06.2015r.

F1/F2 650 kg

G 345 kg

S 2

P1 505 CM^3, P2 4 kW Diesel

Zastanawia mnie ta pojemność jest chyba za wysoka, powinno być poniżej 500 cm^3?, reszta chyba ok?

Proszę o radę, pierwszy raz będę miał takiego czterokołowca na stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT Ta pojemność to tylko dla pojazdów iskrowych, dla diesla jest chyba ok? Wtedy by było chyba wszystko ok? Brak homologacji w dowodzie a tabliczki niestety nie widziałem. Znalazłem podobny model w katalogu ITS i ma taka samą pojemność i homologację z dyrektywą 2002/24/we .

@adam1501 korzystam z tego poradnika eurodiagnosta.pl dla czterokołowców, ale chyba nie doczytałem, że to dla pojazdów iskrowych ta pojemność.

Jaką opłatę pobieracie za takiego czterokołowca, 62 zł?

Edytowane przez veg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, veg napisał:

chyba nie doczytałem

A teraz jak sam znalazłeś będziesz pamiętał, a czytający ten wątek dostaną na tacy razem ze źródłem, do którego mam nadzieję, że zajrzą.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) NR 168/2013

z dnia 15 stycznia 2013 r.

w sprawie homologacji i nadzoru rynku pojazdów dwu- lub trzykołowych oraz czterokołowców

 

Czterokołowiec.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paprock nie mogę doczytać bo słaba jakość, co jest napisane obok 500 cm^3 dla L6e ? Diesel może być powyżej 500?

EDIT: znalazłem to rozporządzenie, silnik CI oznacza diesla, no to chyba jednak za duża ta pojemność?

Edytowane przez veg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, veg napisał:

B 28-02-2007

Czyli git z tą pojemnością ! :silent:

Dyrektywa 2002 24 /WE


Lekkie pojazdy czterokołowe, których masa bez obciążenia nie przekracza 350 kg nie wliczając w to masy
akumulatorów w przypadku pojazdów elektrycznych i których maksymalna prędkość konstrukcyjna nie
przekracza 45 km/h oraz których a) pojemność skokowa nie przekracza 50 cm 3 w przypadku silnika z
zapłonem iskrowym, lub b) maksymalna moc nie przekracza 4 kW w przypadku innych silników ze spalaniem
wewnętrznym,
lub c) maksymalna moc jest nie większa niż 4 kW, w przypadku silnika elektrycznego.

:smile:

 

 

Edytowane przez leski66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2021 o 07:31, veg napisał:

powinno być poniżej 500 cm^3?,

 

W dniu 20.08.2021 o 08:07, veg napisał:

Ta pojemność to tylko dla pojazdów iskrowych

te iskrowe sobie sprawdź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.