Skocz do zawartości

VW UP M1 na N1 zmiany osobowy na ciężarowy


kamilek

Rekomendowane odpowiedzi

Dz. U. z 2016 r. poz. 2022

§ 9a. W samochodzie osobowym (kategorii M1) o rodzaju nadwozia AB, AC, AF mogą być wprowadzone zmiany
konstrukcyjne polegające na dostosowaniu do wymagań jak dla samochodów ciężarowych, jeżeli pojazd spełnia
wymagania, o których mowa w pkt 3.5., pkt 3.6. oraz pkt 3.8. części A załącznika II do dyrektywy Parlamentu
Europejskiego i Rady 2007/46/WE z dnia 5 września 2007 r. ustanawiającej ramy dla homologacji pojazdów silnikowych
i ich przyczep oraz układów, części i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów, powodujące
zmianę rodzaju pojazdu na samochód ciężarowy o podrodzaju van, o którym mowa w przepisach o rejestracji pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kamilek napisał:

dwu osobowy z kratką

No i jak sprawdzisz wytrzymałość tej kratki? Kolejna sprawa coś tam było w przepisach o długości przestrzeni ładunkowej większej niż 40% rozstawu osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie pytaj, bo przecież, ja "lokalny specjalista" (wedle twoich słów)

Cytat

sobie coś tam na tej stacji diagnostycznej i nie widzisz nic poza tym

 Ale że ty, specjalista od homologacji i dyrektyw europejskich nie wiesz, to już niesłychane

 

A jeszcze ciekawsze, że masz to trzy posty nad twoim podane i nie masz o tym nawet pojęcia ;)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mecher napisał:

 Ale że ty, specjalista od homologacji i dyrektyw europejskich nie wiesz, to już niesłychane

To teraz powiem coś co nie zmieści Ci się w głowie. Są kraje w EU gdzie wielkość otworu załadunkowego zależy od przepisów podatkowych. W innych przypadkach ciężko znaleźć jakiegoś hatchbacka który nie spełniałby tych wymogów. Zresztą te UP! jeżdżą pod drogach w wersjach 2 osobowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, sad_madman napisał:

Są kraje w EU gdzie wielkość otworu załadunkowego zależy od przepisów podatkowych.

A co to wnosi do tematu głównego ? Jak zwykle nic. No rzeczywiście, nie mieści mi się w głowie ...

 

2 godziny temu, sad_madman napisał:

W innych przypadkach ciężko znaleźć jakiegoś hatchbacka który nie spełniałby tych wymogów.

A czy to problem diagnosty ? Na badaniu ma sprawdzić wzory czy wymiary, oczywiście tylko te go obowiązujące.

 

2 godziny temu, sad_madman napisał:

Zresztą te UP! jeżdżą pod drogach w wersjach 2 osobowych

Skoro je tak homologują fachowcy to i sobie jeżdżą. Zresztą ja się na wzorach homologacyjnych nie znam, od tego są  specjaliści jak ty

 

A na poważnie, to darzysz mnie jakiś specjalnym uczuciem platonicznym ? 

Po za mną świata nie widzisz, że odpisujesz na każdy mój post ? Ja jednak nie gustuję w związkach męsko-męskich, więc daruj sobie, nic z tego nie będzie.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu widzę ile głupot potrafisz pisać tylko po to aby na końcu napisać, że Ciebie to i tak nie interesuje. Przecież można idealnie rozpisać Twoje postępowanie jako prostu algorytm, który zawsze się sprawdza.

7 godzin temu, Mecher napisał:

A czy to problem diagnosty ? Na badaniu ma sprawdzić wzory czy wymiary, oczywiście tylko te go obowiązujące.

Właśnie - ma sprawdzić. Ty nie sprawdzasz ale już wiesz, że będzie źle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pisałem 

W dniu 29.08.2021 o 16:23, Mecher napisał:

nic z tego nie będzie.

A ty dalej smalisz cholewki i własnego algorytmu, zapewne zaczerpniętego z serialu "Wzór" nawet nie zauważasz ¬¬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.