Skocz do zawartości

Volvo V90 z Danii


domicar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pojazd to Volvo V90 z Dani, 2016r. Klient kupil taki pojazd tylko nie zwrocil uwagi, ze w dowodzie dunskim w kategorii J ma Varebil, ale liczba miejsc w dowodzie to 5. Wiec mam pytanie, ma ktos moze mozliwosc sprawdzic w homologacji, numer e4*2007/46*1067*00 ewentualnie po vin YV1PWA8BDH1003662 czy fabrycznie byl osobowy czy ciezarowy? A jesli z homologacji wyjdzie ze to byla osobowka to da sie jeszcze zrobic przebudowe na osobowy?

(przepraszam za pisownie ale nie mam chwilowo polskich znakow) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2021 o 19:22, wrc69 napisał:

2007/46

Ta dyrektywa dotyczy zarówno osobowych, jak i ciężarowych ;-) Mógł też przechodzić w Danii ZK na N1, co jest tam nagminne.

@domicar na ostatnim badaniu w zeszłym roku był N1, więc tak powinien zostać zarejestrowany w Polsce. Ewentualnie ZK.

https://findsynsrapport.fstyr.dk/Sider/resultater.aspx?Vin=YV1PWA8BDH1003662

Synsrapport_07-08-2020.pdf

Edytowane przez aboz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz chcąc zrobić zmianę rodzaju na M1 to jakie dokumenty mi są potrzebne bo po zmianie przepisów trochę nie nadążam. Dodam, że pojazd w dowodzie ma 5 miejsc to nie będzie zmiany ilości miejsc tylko tak naprawdę demontaż kratki (której defacto niema).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od producenta jakie dokumenty muszę wyciągnąć? Pełną homologację czy wystarczy oświadczenie, że pojazd wyjechał jako osobowy na 5 osób itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2021 o 09:22, domicar napisał:

homologację

Tylko najpierw zadzwoń i się upewnij że pierwotnie homologowany był na osobowy. Po co ci homologacja ciężarowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kosma napisał:

Jaką zmianę?

:

W dniu 1.09.2021 o 12:53, domicar napisał:

To teraz chcąc zrobić zmianę rodzaju na M1 to jakie dokumenty mi są potrzebne bo po zmianie przepisów trochę nie nadążam.

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie nastąpiły żadne zmiany, to brak podstaw do wystawienia takiego dokumentu ZK, a co zatem idzie nic się nie zmienia.

A zmiana kategorii to jeszcze inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2021 o 11:41, kosma napisał:

Jeżeli nie nastąpiły żadne zmiany

PKD 45.20Z może napisać że zmienił rodzaj pojazdu. Co więcej? Nic. Kratki nie było, miejsca są, nie narobił się.

Zadałem raz czy dwa takie pytanie klientowi, co mam napisać w opisie zmian podczas wykonywania ZK. Odpowiedzi nie usłyszałem, klienta więcej nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wrc69 napisał:

Zadałem raz czy dwa takie pytanie klientowi, co mam napisać w opisie zmian podczas wykonywania ZK

Zapewne szedł w zaparte, że nie było kratki.

Jak nie - to powrót do pierwotnej homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.