Skocz do zawartości

Prędkościomierz Angol


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Może być tam i prędkość wyświetlana. Sprintery tak mają, że oprócz zegara analogowego prędkość może być wyświetlana jeszcze w formie cyfrowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzę, że dyskusja na ten temat była na forum ale coś nie potrafię tego znaleźć. 

 

Edit: Jednak mam

 

Edytowane przez sad_madman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Panowie Chrysler Newport wersja amerykańska sprowadzony z Anglii. Rok produkcji 1966. Prędkościomierz w milach na godzinę. Według Warunków technicznych pojazd wyposaża się w prędkościomierz. Nie widzę żadnej konkretnej daty od kiedy ten przepis obowiązuje. Mam rozumieć, że KAŻDY pojazd musi mieć prędkościomierz w km/h lub w jednej i drugiej jednostce, nawet jeżeli mówimy o takim wiekowym pojeździe ??

Edytowane przez Logen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Logen napisał:

Mam rozumieć, że KAŻDY pojazd musi mieć prędkościomierz w km/h lub w jednej i drugiej jednostce, nawet jeżeli mówimy o takim wiekowym pojeździe ??

TAK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie klient chce to zarejestrować normalnie. Aktualnie pojazd w renowacji... Prędkościomierz mają ogarniać. Tabliczka znamionowa z numerem ramy jest. Pytanie gdzie w takim cudeńku będzie wybity numer ramy ?? W takich starszych też powinien być na podszybiu ?? Tak jak to bywa w amerykańcach ??

Dodatkowo w dowodzie rejestracyjnym w pozycji [X] Taxation class - HISTORIC VEHICLE. Co to oznacza ?? W Anglii był zarejestrowany jako zabytek ?? Czy to tylko żeby jakieś mniejsze podatki płacić ?? Będzie to jakimś problemem przy rejestracji ??

No i najważniejsze. Gdzie szukać jakichś danych do rejestracji ?? 

Mam tylko tyle:

Chrysler Newport; Rok produkcji 1966; Pojemność 6276; Zasilanie Benzyna; Wersja Coupe; 5 miejsc siedzących, i jeżeli to komuś w czymś pomoże to kolor Biały ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to większość danych już praktycznie jest ;) ale brakuje najważniejszej... DMC czyli amerykańskie GVWR ;) i naciski na oś... Na tabliczce nie ma niestety...

Udało mi się znaleźć coś takiego:

Cytat

Horsepower gross: 201.5 kW
Car weight to power ratio net: 12.4 kg/kW

A z tego wynika, że DMC w okolicach 2500 kg, jest ktoś w stanie w jakimś katalogu znaleźć podobną wartość ??

Edytowane przez Logen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie odnośnie tego licznika. W samochodzie jest zamontowany licznik wyskalowany tylko w milach, zamienników nie ma, z przerobieniem tarczy jest spory problem... Czy istnieje możliwość żeby dorobić drugi prędkościomierz ?? Są jakieś konkretne przepisy odnośnie prędkościomierzy ??

Deska wygląda mniej więcej tak:

gallery_32196_13_1431474772_6065.jpg

Rozebranie tego to spory problem... Trzeba zdzierać przednią szybę itd... Jakaś naklejka na szybce nad tymi liczbami wchodzi w grę ?? Osobny licznik ?? Jakieś pomysły ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste tworzącym przepisy chodziło o prędkościomierz jako integralny element pojazdu. I ja tak ten przepis pojmuję. Bo dzisiaj, no cóż, prędkość może wskazywać GPS w smartfonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Logen napisał:

Czy istnieje możliwość żeby dorobić drugi prędkościomierz ??

W/g mnie nie, ponieważ :

Poz. 2390
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY
z dnia 29 listopada 2019 r.

§ 6. W przypadku stwierdzenia w trakcie kontroli wzrokowej drogomierza, że:
1) wartość wskazania drogomierza jest nieczytelna lub niekompletna,
2) drogomierz nie pokazuje żadnej wartości,
3) brak jest zamontowanego drogomierza lub jest nieprawidłowo zamontowany w szczególności w miejscu do tego
konstrukcyjnie nieprzeznaczonym,
4) zamontowany drogomierz jest niewłaściwy do danego typu pojazdu

‒ wynik odczytu określa się jako negatywny.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.