Skocz do zawartości

AUDI z USA potrzebne dane


Rubel

Rekomendowane odpowiedzi

Produkcja sierpien 2016

Dmc 2460

Nacisk 11,86/13,23

Dlugosc 4,63, szer 1,88, wys 1,63

155kw/6000

Przyczepy 750/2000

Benzyna, 1984cm3

Masa wlasna 1795?

Audi q5 2.0 tfsi quattro 5 drzwiowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze bity ale jest juz czasowo zarejestrowany, ma tablice czasowe i PC wiec robie tylko okresowe przed pierwsza , czy powypadkowe tez robic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, leski66 napisał:

może dlatego

Unfortunately, the time limit has been exceeded. Please log in again to access the Audi online manuals.

Niestety termin został przekroczony. Zaloguj się ponownie, aby uzyskać dostęp do instrukcji Audi online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Rubel napisał:

czy powypadkowe tez robic

Ja osobiście bym nie odpuścił. :silent: ( może przez to ( pojazdy zza " wielkiej wody " omijają mnie szerokim łukiem ) :evil:

Edytowane przez leski66
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, leski66 napisał:

( może przez to ( pojazdy zza " wielkiej wody " omijają mnie szerokim łukiem )

Raczej omijają z powodu roku produkcji😉.

30 minut temu, Rubel napisał:

czy powypadkowe tez robic ?

Ja osobiście przed szereg się nie wychylam i nic na siłę nie robię....Co innego jak klient zawnioskuje bo w dokumentach do rejestracji wynika że uszkodzony🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, yogi1984 napisał:

 bo w dokumentach do rejestracji wynika że uszkodzony🙂

Ja zawsze proszę o tłumaczenia papierów, a jak już dostaniesz przetłumaczonego "titla" to wiadomo co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Rafi90 napisał:

Ja zawsze proszę o tłumaczenia papierów,

A co chcesz tłumaczyć w

 

5 godzin temu, Rubel napisał:

jest pozwolenie czasowe

???

A na "titlu" nie robię, więc nie potrzebne mi jego tłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też na titlu nie robie. Jest pozwolenie czasowe ale tłumaczenia titla i faktur zawsze można chcieć. Skąd przy samym PC wiesz że samochód miał wypadek lub nie? Jak ktoś nie chce tłumaczyć papierów to łaski nie robi może na inną stację jechać. Starostwo u nas jest wyczulone na amerykańskie wały i zawsze komplet dokumentów przetłumaczonych wymagają więc i dla mnie kopia się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Rafi90 napisał:

Jest pozwolenie czasowe ale tłumaczenia titla i faktur zawsze można chcieć. Skąd przy samym PC wiesz że samochód miał wypadek lub nie?

WK dostaje dokumenty.  W oparciu o te  dokumenty wydaje PC, jeśli nie widzi potrzeby badania dodatkowego, to skąd ja mam wiedzieć. Dostaje do ręki PC i na nim mam wykonać badanie. Na jakiej podstawie, mam do tego wymagać jeszcze jakiegoś "titla" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz, jasne że nie. Najwyżej później dostajesz telefon że "dlaczego nie zrobił Pan badania powypadkowego skoro samochód był po kolizji" . Klient nie powiedział a ja nie będę się bawił w jasnowidza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Rafi90 napisał:

"dlaczego nie zrobił Pan badania powypadkowego skoro samochód był po kolizji"

Co mnie to obchodzi czy był po kolizji czy nie! Klient wnioskuje o badanie to je ma jak nie wnioskuje to nie ma i tyle, nie za bardzo wiem z czego tu sie tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja akurat chcę mieć pogląd na to czy ktoś nie ściągnął do Polski śmiecia, bo nie wiem czy wiesz ale zazwyczaj problemu nie ma urząd a diagnosta. Miałem prosty przykład w okolicy z mercedesem kat N1 z kierownicą po prawej. Urząd wydał PC , diagnosta zrobił badanie, a jak po roku podłapała inna stacja że to nie halo i zrobił się problem to największy dym był właśnie do diagnosty a nie do WK.

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złe porównanie, bo tu nawet ślepy "namaca" że kierownica po innej stronie.

A w tematycznym, nie wynika z przedstawionych do badania dokumentów, nie ma badania dodatkowego. Jam nie Jackowski, nie mam wizji dokumentów, których wymagać nie mogę.

Ciekawe co zrobi twój WK, jak odmówisz takiego badania (bo nie dał titla i to jeszcze tłumaczonego), a klient poszedł na skargę do nadzoru ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A to już inwencja twórcza urzędników. Z jednego WK mnie straszyli, bo niby żle wyznaczyłem masy przyczep, dodawanie/odejmowanie się takiemu nie zgadzało.

A ostatnio ze cztery miesiące temu (trzy WK dalej), za nie wpisanie w miejscu nr rejestracyjnego - "bez tablic", bo u nich tak się robi i ona nie przyjmie badania.

Rozumiem, błędy się zdarzają, jest rozmowa, jest próba wilk syty i owca cała. Ale jak urzędnik zaczyna od straszenia konsekwencjami, dobrze że jeszcze naczelniki bywają kumate, to szło pogadać.

 

Choć raz miałem pełne gacie, na samym początku kariery diagnosty, ale dzięki temu, że sam to zgłosiłem a i urzędniczka też dała wtedy ciała, się sytuację wyprostowało, bo i klient wyrozumiały się okazał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mecher napisał:

Ciekawe co zrobi twój WK, jak odmówisz takiego badania (bo nie dał titla i to jeszcze tłumaczonego), a klient poszedł na skargę do nadzoru ?

 

Mój nic nie zrobi bo mają takie zdanie odnośnie amerykańców  jak ja. Ogólnie dogadujemy się z nimi dobrze w jakichś takich kontrowersyjnych sprawach (na zasadzie że raczej przychylają się do naszego zdania ) Zdarzają się nieporozumienia np z masą własną zza granicy ale to już też jakoś doszliśmy do ładu powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.