Skocz do zawarto艣ci

Brak o1 ,o2 iF3 cadillac SRX


Piotrbusik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich diagnost贸w i nie tylko聽馃槣

Przedmiotowym autem jest cadillac SRX 3.6 l 2006 r.Jestem po wizycie u 5 diagnost贸w i nikt nie moze znale藕膰 warto艣ci do O1 i O2(pola wykreskowane)

przygoda zacze艂a sie gdy chcia艂em za艂o偶yc hak - znalaz艂em goscia kt贸ry dorabia haki (z papierami), ale chce najpierw zaswiadczenie od diagnosty z wartosciami O1 i O2.

呕aden z odwiedzonych przeze mnie nie potrafi okreslic tych parametr贸wDysponuj臋 danymi z ksiazki (instrukcji),fachman m贸wi "ja sie poddaj臋 bo tu jest zbyt ma艂o danych i s膮 niejasne"

By艂bym wdzi臋czny za jakakolwiek pomoc w ustaleniu wiarygodnych dla diagnosty parametr贸w,lub moze ktos podejmie sie wystawienia takiego zaswiadczenia (legalnie i w/g procedur)

IMG_20210907_221236.jpg

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Piotrbusik

    15

  • adamos

    12

  • radekd2

    8

  • Mecher

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pierwsze, to w ksi膮偶ce jest chyba b艂膮d, 6,853 lbs to 3108 kg wychodzi a nie 3808

Jak b臋dziesz wiedzia艂 czy to BASE, czy V92, to b臋dziesz wiedzia艂 to co chcesz wiedzie膰.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Masz racj臋 ,wychodzi聽 3.108 - pamietam jak kupowa艂em rury do wody ameryka艅skiej firmy nibco.Rura do wody zimnej o 艣rednicy 1/2 cala tylez mia艂a ,ale do goracej (tez 1/2 cala ) miesci艂a sie w tej zimnej i mia艂a ok. 3/8 cala.I zrozum tu liczenie amerykan贸w

base to podstawowy,bazowy ale co to V92 ??

Wydaje mi si臋 偶e pierwsza pozioma rubryka to dmc przyczepy bez hamulca i dalej dmc zespo艂u ,a druga z hamulcem i dmc zespo艂u

dobrze to czytam ?

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

We藕 instrukcj臋 obs艂ugi i id藕 do t艂umacza przysi臋g艂ego 偶eby Ci to na ludzki j臋zyk przekonwertowa艂. Je艣li nie b臋d膮 chcieli na stacji na tej podstawie聽 wyznaczy膰 mas przyczepy to zawsze mo偶na opini rzeczoznawcy zasi臋gn膮膰 i z t膮 opini膮 uda膰 si臋 do monta偶ysty haka i na stacj臋.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Pojazd zarejestrowany na terytorium UE powinien posiada膰 homologacj臋, w kt贸rej to s膮 zawarte parametry kt贸rych szukasz ;)聽 Wystarczy uzyska膰 wyci膮g ze 艣wiadectwa homologacji i sprawa rozwi膮zuje si臋 sama :)

Poni偶ej parametry dla SRX 3.6 AWD Automat聽 258KM 2008r.聽
698715419_Cadilac3.62008r.PNG.af1cae1a0f7284f8a6860304d1149b16.PNG

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Odno艣nie instrukcji to tak. W 1 kolumnie mamy wersje wyposa偶enia. Ci臋偶ko powiedzie膰 czym si臋 r贸偶ni wersja base od v92. W 2 kolumnie mamy maksymaln膮 mas臋 przyczepy czyli O1. W 3 kolumnie mamy podan膮 maksymalna mas臋 zestawu pojazdu czyli F3. Podaj dane z tabliczki znamionowej, przede wszystkim GVWR to mo偶e jako艣 drog膮 dedukcji dojdziemy kt贸re parametry b臋d膮 dla twojego pojazdu, ale to dalej b臋d膮 domys艂y :P. Gdzie艣 tam dalej w instrukcji pisz臋, 偶e przyczepy powy偶ej 450 kg powinny by膰 wyposa偶one w hamulec, czyli O2 = 450 kg.聽

W instrukcji pisz臋, 偶eby w razie pyta艅 skonsultowa膰 si臋 z dealerem Cadillac聽^^, warto wys艂a膰 maila z zapytaniem, ich odpowied藕 b臋dzie du偶o dok艂adniejsza od naszych domys艂贸w :P.

Dodatkowo go艣膰, kt贸ry聽dorabia haki z "papierami" jest troch臋 podejrzany聽:P. Warto si臋 upewni膰 czy te tak zwane papiery to b臋dzie聽homologacja ;).

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Czyli dobrze ogarna艂em rubryki.Tak- v92 oznaczo auto z pakietem pod przyczepe (chyba chodzi o to 偶e ma wyprowadzenie na wi膮zke albo cos w tym rodzaju)

Tz nieczytelne-poprostu wyblak艂o sobie-ale temat do ogarniecia (w zakresie zastepczego tz).O2 jest dla mnie najmniejszym problemem bo je偶dz臋 z przyczepka lekk膮 z hamulcem.Co do dealera to wys艂a艂em zapytanie o Tz -nie ma problemu ,za tz 300$ + przesy艂ka + monta偶 obowiazkowy u dealera 460 z艂.Co do goscia od hak贸w -nie zlec臋 monta偶u (i kupna ) dop贸ki nie zweryfikuje jego homo.Poni偶ej podaj臋 w艂a艣ciwie wszystko czym dysponuj臋 (wrzucam tabliczk臋 z bagaznika)

Vin : 1GYEE637060194745

dopuszcz.nacisk osi 15.09 kN

Dr.聽 聽 聽pozycja G 1990kg , F1-2725 , F2 2725 reszty brak

IMG_20210908_093905.jpg

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

26 minut temu, Piotrbusik napisa艂:

Co do dealera to wys艂a艂em zapytanie o Tz -nie ma problemu

To takie same zapytanie odno艣nie mas przyczep

26 minut temu, Piotrbusik napisa艂:

Tz nieczytelne-poprostu wyblak艂o sobie

To jak to przechodzi艂o badania techniczne ?

Zaczynam mie膰 wra偶enie, 偶e na si艂臋 szukasz tu potwierdzenia, i偶 pojazd mo偶e wi臋ksz膮 mas臋 przyczepy ci膮gn膮膰, ni偶 rzeczywi艣cie ustali艂 producent.

Edytowane przez Mecher
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

ot贸偶 mylisz sie kolego Mecher.Na zapytanie o Tz mam maila zwrotnego z odpowiedzia od dealera , natomiast dos艂ownie przed chwile sko艅czy艂em rozmow臋 z dealerem z w-wa zolibo偶 i nie sa w stanie pom贸c bo zajmuj膮 sie autami od 2010 roku .Na moje pyt. czy za ich posrednictwem mog臋 wys艂ac takie zapytanie do usa _ -odp. nie.Jak przechodzi艂o BT nie wiem - auto mam 4 m-ce a Bt ko艅czy sie w grudniu,poza tym pisa艂em 偶e chce ten temat ogarn膮c legalnie i nie ma z tym problemu (po kontakcie z WK i diagnost膮 )Ostatnie Twoje zdanie jest dla mnie co najmniej niezrozumia艂e ,gdy偶 :

Nie szukam 偶adnego potwierdzenia tylko rozwiazania problemu聽

jaka "wieksza masa przyczepy ni偶 ustali艂 producent" ?? - jak narazie to nie mam okre艣lonej 偶adnej masy jakiejkolwiek przyczepy

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

1 godzin臋 temu, Logen napisa艂:

Odno艣nie instrukcji to tak. W 1 kolumnie mamy wersje wyposa偶enia.

[...]

Instrukcja nie jest 偶adnym dokumentem. Nie wiadomo czy odnosi si臋 do tego konkretnie egzemplarza auta.

Czy auto jest zza Wielkiej Wody?

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

12 minut temu, Piotrbusik napisa艂:

jaka "wieksza masa przyczepy ni偶 ustali艂 producent" ??

Bo zale偶na od wersji pojazdu, co wynika z instrukcji (je艣li jest dla tego pojazdu).

Producent ustali艂 dla wersji BASE - 907 kg / O1聽

Dla wersji V92 - 1928 kg / O1聽 (je艣li translator dobrze t艂umaczy)

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Wiem ze instrukcja nie jest dokumentem - jest tylko jedynym 艣ladem i tak jak piszesz odnosi sie do modelu cadillaca ale nie koniecznie do mojego聽馃サ

Tak -zza wielkiej wody

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

11 minut temu, Piotrbusik napisa艂:

Tak -zza wielkiej wody

Na tym forum temat贸w odno艣cie aut z USA i monta偶u haka jest kilka. Zdania s膮 podzielone. Ja twierdz臋, i偶 takie auto nie mo偶e mie膰 haka poniewa偶 brak jest na TZ parametru F3. W zwi膮zku z tym na OBT diagnosta nie mo偶e zweryfikowa膰 czy auto mo偶e mie膰 hak i czy jego parametry s膮 OK.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je偶eli masz racj臋 to auto idzie pod m艂otek bo m贸j camping wa偶y 1350kg tylko jest jeszcze par臋 danych do sprawdzenia :

V92 -co konkretnie oznacza w interpretacji polskich przepis贸w , przy czym pami臋tajmy 偶e narazie tylko na podstawie instrukcji kt贸ra nie jest dokumentem (tylko prosze nie pisz 偶e chc臋 co艣 na si艂臋),po wyczerpaniu wszystkich dost臋pnych danych,wszystkich za i przeciw ,konsultacji z fachowcami i.t.p chc臋 mie膰 jasno艣膰 ,a przegl膮daj膮c to forum ewidentnie wida膰聽偶臋 w temacie ustalania masy aut,przyczep i cech ident. aut z USA jest problemowe i nie zawsze bia艂e to bia艂e ,a czarne to czarne.Chc臋 co艣 wykombinowa膰 ale nie przekombinowa膰 a ju偶 na pewno nie na si艂臋.Mam troje dzieciak贸w kt贸re ewentualnie jecha艂yby w aucie kt贸re ci膮gnie camping i to zamyka temat kombinowaniaA 偶e jestem dociekliwy pr贸buj臋 rozwi膮za膰 problem na wszystkie mo偶liwe sposoby

16 minut temu, radekd2 napisa艂:

Na tym forum temat贸w odno艣cie aut z USA i monta偶u haka jest kilka. Zdania s膮 podzielone. Ja twierdz臋, i偶 takie auto nie mo偶e mie膰 haka poniewa偶 brak jest na TZ parametru F3. W zwi膮zku z tym na OBT diagnosta nie mo偶e zweryfikowa膰 czy auto mo偶e mie膰 hak i czy jego parametry s膮 OK.

W艂a艣nie chc臋 unikn膮膰 takiej sytuacji ,poniewa偶 mia艂em propozycj臋 wyrobienia Tz (po kupnie z alledrogo)wpisniu danych z takiego samego modelu auta a diagnosta niekoniecznie b臋dzie dopytywa艂 czy to orygina艂.Zosta艂em poinstruowany jak to wszystko zrobi膰-podzi臋kowa艂em za rad臋 i odm贸wi艂em takiego rozwi膮zania - st膮d moja wizyta na tym forum

znalaz艂em stron臋 z kodami cadillaca "AUTOMO" niby kody do GM i wysz艂o :

V92 TRAILER PROVISIONS ,czyli聽 postanowienia dotycz膮ce przyczep (w/g t艂umacza

Z czym to si臋 "je" ?

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Godzin臋 temu, Piotrbusik napisa艂:

V92 -co konkretnie oznacza w interpretacji polskich przepis贸w

Prawdopodobnie jest to jedna z wersji pojazdu. Nazw臋 czy kod wersji ustala producent. Wi臋c nie ma co do tego interpretowa膰 naszych przepis贸w, bo i niby jakich.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Wed艂ug Googli:

https://www.towratings.net/detail/2006/cadillac/srx

https://trailers.com/tow-capacity/index.php?action=do_search&year=2006&make=Cadillac&model=SRX&template=normal

Wychodzi na to, 偶e V6 mo偶e ci膮gn膮膰 tylko 2000 lbs, czyli 907 kg. Po tym co idzie jeszcze po internetach znale藕膰 to:

F1; F2 - 2725 kg, F3 - 3108 kg; O2 - 450 kg, 01 - 907 kg o ile nie jest przekroczone F3, G - 1889 kg.

Tyle co ci臋 ratuje to wed艂ug Wikipedii:

https://en.wikipedia.org/wiki/Cadillac_SRX

Cytat

For the 2005 model year, Cadillac added chrome accents to the gauge cluster and made the towing package available on V6 models and V8 models. The towing capacity also grew to 4,250聽lb (1,928聽kg).

Cytat

Only detail changes were evident for 2005. The gauge cluster added chrome accents. A towing package could now be installed on V6 as well as V8 models, and rated tow capacity grew by half a ton (to 4250 pounds).

Tak, 偶e je偶eli masz to chromowane co艣 :)聽to jest szansa na ci膮gni臋cie tej przyczepki kempingowej. Ale bez potwierdzenia od producenta to bym tego nie ruszy艂 :P聽tak, 偶e pyta膰 u Cadillaca jakie dok艂adnie masy mo偶e ci膮gn膮膰 pa艅ski model ;).

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

kurcz臋 bed臋 dzisiaj rozmawia艂 z rzeczoznawc膮 ,ale kole艣 z cadillaca powiedzia艂 偶e najcz臋艣ciej to rzeczoznawcy dzwoni膮 w艂a艣nie do dealera o info - licz臋 si臋 ju偶 z tym 偶e i rzeczoznawca polegnie

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

聽Tak mi臋dzy wierszami to DZI臉KUJ臉 wszystkim za zainteresowanie聽馃槂

Dzi臋ki ANGO tez widzia艂em t膮 stronk臋 i otucha we mnie wpad艂a tylko czy na tej podstawie mo偶na wypisa膰 za艣wiadczenie ?

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

14 godzin temu, Piotrbusik napisa艂:

Jestem po wizycie u 5 diagnost贸w

9 minut temu, Piotrbusik napisa艂:

czy na tej podstawie mo偶na wypisa膰 za艣wiadczenie ?

Na pocz膮tek znajd藕聽diagnost臋, kt贸ry si臋 tego podejmie i niech Ci powie jakie on potrzebuje dokumenty.

Edytowane przez radekd2
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Jeden - nie ma takiego katalogu,drugi ma katalog ale nie ma tam cadillaca i ka偶e mi szuka膰 kogo艣 kto ma taki katal.,trzeci niby ma dane w katalogu ale w g艂owie oblicza i m贸wi 偶e co艣 mu nie pasuje,kolejny to jak ju偶 pisa艂em namawia mnie do "grzechu" , a jednego to ju偶 nie pami臋tam co mu by艂o聽馃サ

Te chromy o kt贸rych kolega pisa艂 mam

Ango dzi臋ki za rozszyfrowanie V92 - co by to nie znaczy艂o - teraz potrzebny spec od ch艂odzenia bo nie wiem czy to ma by膰 rozbudowany system ,czy zwi臋kszona pojemno艣膰 czy inny diabe艂

Musz臋 chwil臋 odpocz膮c od tego bo siedz臋 na necie od 7 ranoJestem um贸wiony z pi臋kn膮 pani膮 mecenas (niestety zam臋偶n膮 )馃槏馃槏

呕ona m贸wi do mnie daj mi kart臋 bo jad臋 na zakupy聽 a ja ci dam do mecenas 200z艂 got贸wk膮 ,powinno ci starczy膰 - patrz si臋 na ni膮 i m贸wi臋 -ty my艣lisz 偶e taka laska da mi za 200z艂 ?? do艂贸偶 z 500z艂 - 偶ona sie obrazi艂a聽馃ぃ,ale przed wyj艣ciem powiedzia艂a 偶ebym nie p艂aci艂 za co艣 co w domu mam za darmo

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

I to wszystko za 35pln psia jego ma膰.....

Ju偶 wiesz dlaczego nikt si臋 tego nie chce dotyka膰? Bo ustawodawca karze jak za zab贸jstwo (5lat banicji z zawodu w razie pomy艂ki), a za 35pln to szkoda si臋 nawet brudzi膰...

Edytowane przez adamos
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

R贸zne jest podejscie ludzi do tematu - nie zgadzam si臋 z Tob膮 kolego Adamos - wszyscy koledzy nad twoim postem wyra偶aj膮 ch臋膰 pomocy w r贸偶ny spos贸b,a Ty podchodzisz do tematu -mnie si臋 nie op艂aca mam to gdzie艣 i si臋 boj臋 i wol臋 liczy膰 kas臋

jestem mechanikiem sam. i zawodowym kierowc膮 -przyjecha艂 do mnie kiedy艣 kolega BMW - gadka szmatka聽 - m贸wi 偶e co艣 (nie pami臋tam co ) mu nie dzia艂a a je藕dzi do mechanik贸w od 1 roku i tylko kase wydaje a problem dalej po 15 min patrzenia na bebechy pod mask膮 m贸wi臋 - a ten zaworek to kto艣 sprawdza艂 - no nie odpowiada -ja do niego poczekaj sprawdzimy po nr orygina艂u - po godz przyjecha艂 kurier inter cars i po problemie a wiesz co najciekawsze ? - nie wzi膮艂em 偶adnych pln mimo 偶e to z艂ot贸wa by艂a

Mo偶esz wyci膮gn膮膰 z tego mora艂,poza tym nie jest to pewne ale widz臋 to tak : tabliczka zn by艂a (i jest)nieczytelna ,wi臋c przy pierwszej rej. w kraju diagnosta (jak to 艂adnie napisa艂e艣 ) nie chcia艂 si臋 tego dotyka膰 i tak zosta艂o ,wi臋c id膮c t膮 drog膮 m贸j problem jest przez diagnost臋 takiego jak Ty

Mam ju偶 swoje latka i poniewa偶 pierwszy raz spotykam si臋 z takim problemem tymbardziej siesz臋 si臋 偶e s膮 tu na forum ludzie kt贸rzy proboj膮 pom贸c

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Do艂膮cz do dyskusji

Mo偶esz doda膰 zawarto艣膰 ju偶 teraz a zarejestrowa膰 si臋 p贸藕niej. Je艣li posiadasz ju偶 konto, zaloguj si臋 aby doda膰 zawarto艣膰 za jego pomoc膮.

Go艣膰
Dodaj odpowied藕 do tematu...

×   Wklejono zawarto艣膰 z formatowaniem.   Usu艅 formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno艣nik zosta艂 automatycznie osadzony.   Przywr贸膰 wy艣wietlanie jako odno艣nik

×   Przywr贸cono poprzedni膮 zawarto艣膰.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz bezpo艣rednio wklei膰 grafiki. Dodaj lub za艂膮cz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...

Powiadomienie o plikach cookie

Umie艣cili艣my na Twoim urz膮dzeniu pliki cookie, aby pom贸c Ci usprawni膰 przegl膮danie strony. Mo偶esz dostosowa膰 ustawienia plik贸w cookie, w przeciwnym wypadku zak艂adamy, 偶e wyra偶asz na to zgod臋.