Skocz do zawartości

Brak o1 ,o2 iF3 cadillac SRX


Piotrbusik

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zrozumiałeś...Rzeczoznawca CI to ustali za 300pln i będziesz zadowolony, a nasz cennik nadal pozostanie bez zmian od 2004r. Kończę bo się robi oftopowo....

 

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Piotrbusik

    15

  • adamos

    12

  • radekd2

    8

  • Mecher

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

14 godzin temu, Piotrbusik napisał:

po godz przyjechał kurier inter cars i po problemie

A gdybyś się pomyli to dostałbyś 5 lat zakazu wykonywania zawodu?

 

8 godzin temu, michal_k napisał:

Ustalenie danych kosztuje więcej.

No tak, 60 PLN, worek pieniędzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, radekd2 napisał:

A gdybyś się pomyli to dostałbyś 5 lat zakazu wykonywania zawodu?

Panowie a czy ja napisałem Hey kto się podłoży i wystawi papier ?

Wydaje mi się że forum jest po to żeby w szerokim gronie szukać rozwiązania problemu - żeby się pomylić i dostać 5 lat zakazu trzeba własnoręcznie potwierdzić nieprawdę

Narazie "zbieramy dowody" na których to dopiero wtedy można by wysunąc rzetelne wnioski i zaakceptować je.

Zeby nie było że liczę na "drapane" zadzwoniłem do kilku ludzi którzy sprzedaja na OLX-ie takie same auta jak moje (naped,pojemnośc) i poprosiłem o zdjęcia Tz i rubryk O1 O2 .Oto wyniki GVWR-2675   GAWR FRT-1200kg   GAWR RR-1540kg   

Auto nr 2  F1-2600  F2-2600  F3-(muszę poprosic gościa o lepsze zdjęcie bo troche nieczytelne ),ale chyba 4852kg

G-2170kg  O1 (czytelne) 2260   O2 750kg   na Tz te same naciski co u poprzedniego goscia

dzisiaj mam obiecane kolejne dane z kolejnych aut.Wiec nie Mówcie że moim autem nie można ciągnąc przyczep -poprostu tak jak pisałem na pierwszym przeglądzie ktoś dał D__Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak danych na TZ = brak możliwości ciągnięcia przyczepy. Koniec, kropka!

Ratuje Cię wyciąg ze świadectwa homologacji lub oświadczenie producenta w tej kwestii. W ostateczności rzeczoznawca, ale po bardzo wnikliwej analizie przez niego - z pewnością po kontakcie z producentem.

To że podobne pojazdy mają inne dane na TZ, w żadnym wypadku nie uprawniają do ich przepisania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, adamos napisał:

Brak danych na TZ = brak możliwości ciągnięcia przyczepy. Koniec, kropka!

Ratuje Cię 

Nic go nie ratuje. Co mnie na OBT interesuje oświadczenie producenta.
Dane w DR mają być zgodne z TZ.
Na TZ nie ma masy zestawu to nie może być jej w DR i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radekd2

A powinno na podstawie:

Dział II
Szczegółowy sposób ustalania nieznanych lub nowych danych technicznych pojazdu podczas przeprowadzania badania technicznego pojazdu.

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można wykluczyć pomyłki. Jeśli obecna TZ jest zgodna z danymi producenta, to dostaniesz oświadczenie o braku możliwości ciągnięcia przyczepy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radekd2 - CZyli jakby było Tz z danymi to mozna ustalić masy przyczep ?.Pytam bo rozmawiałem już z Wk i diagnostą w celu złozenia wniosku o wydanie Tz zastępczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak będzie zastępcza? Albo motocykl? :)

Teraz, Piotrbusik napisał:

Radekd2 - CZyli jakby było Tz z danymi to mozna ustalić masy przyczep ?.Pytam bo rozmawiałem już z Wk i diagnostą w celu złozenia wniosku o wydanie Tz zastępczego

Na zastępczej nie ma mas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem! Post odnosi się do cytatu wyrobienia TZ.

Nic to nie zmieni w tym przypadku.

 

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo -Wiemy ze nie ma mas tylko naciski na osie i DMC pojazdu , tz i tak muszę mieć ,ale czy byłoby to pomocne w sprawie przyczep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, adamos napisał:

Brak danych na TZ = brak możliwości ciągnięcia przyczepy. Koniec, kropka

A do starych ciągników np. ursus też tak podchodzisz?? Tam uzyskanie oświadczenia jest raczej niemożlie. No ale wiadomo my tu nie o ciągniku a Cadillacu piszemy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugiej części zdania jest opcja zdobycia oświadczenia producenta.

Pomijam już jakich pojazdów dotyczy "badanie" po montażu haka, ale to pewnie kolega doskonale wie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamos napisał:

Brak danych na TZ = brak możliwości ciągnięcia przyczepy. Koniec, kropka!

Masa mercedesów nie ma F3 na tz, a przyczepy ciągnąć mogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, adamos napisał:

od ręki takie tematy ogarniacie...

Nic od ręki tylko staramy się ustalić, to Ty od ręki wiesz że nie może ciągnąć przyczepy bo na TZ nie widzisz masy zestawu i idąc tym tropem dalej żaden pojazd z ameryki nie może, a  jak będzie to ten nasz wspomniany mercedes i bez problemu dostanę do niego eurpejską TZ z określonym F3 to może ciągać czy nie?

Dla cadilaca srx 3,6 katalog ITS z 2007r (papierowy )

F.1-2725

F.2-4993

O.1-2268

O.2-750

Ja mam takie dane.

Poprawiam się F.3-4993

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.