Skocz do zawartości

Motorower z Francji Certyfikat


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Na samym COC nie robię badań :P. Przydają się do ustalenia danych ale dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe wymagane ;).

Zapewne tam nie rejestrują motorowerów, tak że zagraniczny dowód rejestracyjny odpada. Do wydziału po czerwone tablice i później na badanie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Logen napisał:

Do wydziału po czerwone tablice i później na badanie

Ok, tylko może zaistnieć problem z datą pierwszej rejestracji - " WK może wpisać " dzień bycia w wydziale. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam, a w takim przypadku jeśli klient ma tylko PC i certyfikat, brak DR zagranicznego- czyli de facto nie rejestrowany za granicą to DIP robimy, czy tylko w uwagach ustalenie danych na zaświadczeniu z przeglądu  ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ddaro napisał:

Witam, a w takim przypadku jeśli klient ma tylko PC i certyfikat, brak DR zagranicznego- czyli de facto nie rejestrowany za granicą to DIP robimy, czy tylko w uwagach ustalenie danych na zaświadczeniu z przeglądu  ???

Skoro ma PC to zarejestrowany w kraju (więc ciężko aby miał DR zagraniczny) i w takim przypadku wszelkie dane wpisuje do uwag. 

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ddaro napisał:

Witam, a w takim przypadku jeśli klient ma tylko PC i certyfikat, brak DR zagranicznego- czyli de facto nie rejestrowany za granicą to DIP robimy

Jeśli pojazd ma mieć 1 badanie przed rejestracją to normalnie robimy DIP. ZDR byłby ułatwieniem jeśli chodzi o brakujące dane, ale mając PC do niczego nie jest potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rafi90 napisał:

Jeśli pojazd ma mieć 1 badanie przed rejestracją to normalnie robimy DIP. ZDR byłby ułatwieniem jeśli chodzi o brakujące dane, ale mając PC do niczego nie jest potrzebny

A jaki wtedy wpiszesz kraj poprzedniej rejestracji??? Skoro nie był zarejestrowany bo jeżdził na certyfikacie za granicą? a w DIP wtedy będzie z automatu :kraj poprzedniej rejestracji: Polska? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego DIP ? Dodatkowe-ustalenie danych niezbędnych do rejestracji

 Oczywiście dodatkowa opłata za to badanie. Ja bym tak zrobił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mecher napisał:

A dlaczego DIP ?

Bo wg niektórych WK czasowa rejestracja, to nie rejestracja 😇

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mecher napisał:

A dlaczego DIP ? Dodatkowe-ustalenie danych niezbędnych do rejestracji

 Oczywiście dodatkowa opłata za to badanie. Ja bym tak zrobił 

I tak zrobiłem, OBT i ustalenie danych niezbędnych do rejestracji

 

Edytowane przez ddaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mecher napisał:

A dlaczego DIP

A dlaczego nie ? Na ciągniki rolnicze z np Holandii też robicie ustalenie danych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, adam1501 napisał:

wg niektórych WK czasowa rejestracja, to nie rejestracja

Dokładnie tak.

2 minuty temu, Rafi90 napisał:

dlaczego nie ? Na ciągniki rolnicze z np Holandii też robicie ustalenie danych?

Oczywiście, że DIP należy wypełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, danielg539 napisał:

Dokładnie tak.

Oczywiście, że DIP należy wypełnić.

Nie miałem ciągnika z Holandii, ale jeśli wpisze że motorower zarejestrowany za granicą:Francja skoro nie był zarejestrowany i nie mam żadnego dokumentu czy była to Francja, Holandia czy inny kraj, mam tylko PC , nie mam żadnego skierowania z WK , jest tylko certyfikat europejski dla ułatwienia z danymi

Edytowane przez ddaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie był zarejestrowany, to rubrykę należy pominąć. Poza tym na wygibusy są przewidziane 'uwagi'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ddaro napisał:

A jaki wtedy wpiszesz kraj poprzedniej rejestracji???

A od kiedy to ja mam wpisywać kraj pierwszej rejestracji? Dostaje PC, pobieram dane z CEP i kraj pierwszej rejestracji czy coś tam inne, jest już wpisane. To urzędu sprawa a a nie moja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak- z miastem i  starostwem  mamy ustalone pewne zasady - ustalamy dane w rubrykach zaświadczenia jeśli do PC na 2b mamy skierowanie na ich ustalenie / w zależności czego brakuje/ a wyznacznikiem jest czy w PC jest podany TNB - jeśli PC bez skierowania jak w tym przypadku /papaj, moplik na umowę z zagranicy bez TNB / wydajemy DIP a Norcom "z urzędu" jako kraj wstawia Polskę  - a dane - no cóż pakiet DIP w systemie jest tak wielki iż to właściwie jedno kliknięcie i po ptakach + ewentualnie jakieś korekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, IVVO napisał:

czy w PC jest podany TNB

A jakim prawem miałby być tam wpisany termin badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, michal_k napisał:

wpisany termin badania

Jest wpisany w uwagach "Badanie ważne do ........." - jest to powszechna praktyka przy PC nie tylko w moich urzędach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, IVVO napisał:

Jest w pisany w uwagach "Badanie ważne do ........."

Na podstawie czego? Skąd wiadomo kiedy i z jakim wynikiem odbędzie się BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, adam1501 napisał:

z jakim wynikiem odbędzie się BT

Panie kolego - zaznaczyłem dwa przypadki - pierwszy dotyczy pojazdu już zarejestrowanego w którym brakuje danych - drugi  pierwszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nasz magistrat, jak masz termin OBT krótszy niż 30 dni, to nie stosuje tego magicznego zapisu tylko wygania ludzi na OBT 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, adam1501 napisał:

jak masz termin OBT krótszy niż 30 dni, to nie stosuje tego magicznego zapisu

A to to norma jeśli poniżej 30 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.