Skocz do zawartości

Fiat Ducato służba więzienna zmiany konstrukcyjne


Rafi90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was. Temat nast następujący. Fiat Ducato data 1 rej grudzień 2007. Rodzaj pojazdu samochód ciężarowy, podrodzaj Furgon, przeznaczenie : POJAZD SŁUŻBY WIĘZIENNEJ , liczba miejsc 9. Dowód zatrzymany elektronicznie przez Inspekcję Transportu , powód : Niezgodność danych DR i CEP ze stanem faktycznym. I teraz tak. Pojazd ma już zdemontowaną klatkę na skazańców, a poza trzema fotelami z przodu, tylne dwa są za przegrodą (która teraz jest zdemontowana) a kolejne 4 przy ścianie bokiem do kierunku jazdy. Jak dla mnie jedyna opcja to założyć kratę, wyrzucić 6 foteli z tyłu i zrobić 3 osobowy ciężarowy. Pytanie jak postąpić z zatrzymanym DR. WK wyda PC do badania po zmianach czy robić na zablokowanym DR. Trochę tu przepisy chyba nie nadążają za realiami bo niby samochód niedopuszczony do ruchu ale DR przecież dalej do identyfikacji służyć może. Ciekawi mnie czy po ZK  wydział odblokuje dotychczasowy DR czy będzie to bezzasadne. Jeśli WK skierował by na ustalenie danych to potwierdzając że samochód ciężarowy ma nadal 9 miejsc i 4 bokiem dalej przybiję gwoździa do tego że auto nie spełnia warunków. Trochę temat pogmatwany. Kilka stacji odpuściło ale z racji że lubię wyzwania to chętnie bym pokonał temat, oczywiście 100% legal bez żadnego naginania. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

2a) siedzenia nie mogą być skierowane bokiem do kierunku jazdy. Za siedzenia skierowane bokiem do kierunku jazdy uważa się takie, których pionowa środkowa płaszczyzna wzdłużna tworzy kąt nie mniejszy niż 10° z pionową środkową płaszczyzną wzdłużną pojazdu. Przepis nie dotyczy pojazdu zarejestrowanego przed dniem 20 października 2007 r., pojazdu pogotowia ratunkowego, motoroweru, motocykla, pojazdu czterokołowego oraz samochodu ciężarowego, ciągnika samochodowego, samochodu specjalnego o dopuszczalnej masie całkowitej większej niż 3,5 t, autobusu z miejscami dla pasażerów stojących, a także zarejestrowanego po raz pierwszy do dnia 20 października 2010 r. autobusu o dopuszczalnej masie całkowitej większej niż 10 t, w którym siedzenia skierowane bokiem do kierunku jazdy są skupione w tyle pojazdu w celu utworzenia zintegrowanej kanapy o najwyżej 10 miejscach siedzących;
 

 

Na początek to sprawdził bym w oparciu o wzór Lisiaka, czy pojazd w obecnej formie może być uznany za ciężarowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, danielg539 napisał:

sprawdził bym w oparciu o wzór Lisiaka

A to on dalej jest obowiązujący? :nausea: Mniemałem że to raczej toto jest obowiązujące:

3.6.1. Do tego celu, we wszystkich konfiguracjach, szczególnie w przypadku gdy wszystkie miejsca siedzące są zajęte, spełnione muszą być następujące równania.
a) gdy N = 0:
P – M ≥ 100 kg;
b) gdy 0 < N ≤ 2:
P – (M + N × 68) ≥ 150 kg;
c) gdy N > 2:
P – (M + N x 68) ≥ N x 68;
gdzie litery oznaczają:
„P” technicznie dopuszczalną maksymalną masę całkowitą pojazdu,
„M” masę pojazdu gotowego do jazdy,
„N” liczbę miejsc siedzących poza miejscem siedzącym kierowcy.

:confused:

P.S. Poza tym on się chyba Lisak nazywał a nie Lisiak. :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data 1 rej dokładnie 11.12.2007. Liczba miejsc 9 , DMC 3490kg , ładowność 1070kg. Jak dla mnie to nie bardzo on ciężarowy ale  bardziej dlatego że fotele "za ścianą" są kręcone do podłogi na żywca i jeszcze 4 są bokiem. Coś tam kiedyś było że warunek nie dotyczył FURGONÓW. W każdym razie na dziś dzień nie widzę żeby ktokolwiek mógł jeździć za ścianą w tym czymś, a już na pewno nie bokiem . Zresztą tu chyba jakiekolwiek kombinacje poza odjęciem foteli bez ruszania tych z przodu wiązały by się z badaniami homologacyjnymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, cezary napisał:

 Mniemałem że to raczej toto jest obowiązujące:

Jak zwał tak zwał, ale o te wzory mi się rozchodziło.

10 minut temu, Rafi90 napisał:

Jak dla mnie to nie bardzo on ciężarowy

Niestety ale dla mnie on też na ciężarowy się nie łapie.

A skoro powinien być on osobowy to siedzenia bokiem odpadają.

12 minut temu, Rafi90 napisał:

fotele "za ścianą" są kręcone do podłogi na żywca

W tamtych czasach to była norma.

13 minut temu, Rafi90 napisał:

na dziś dzień nie widzę żeby ktokolwiek mógł jeździć za ścianą w tym czymś, a już na pewno nie bokiem

W pełni się z tym zgadzam.

2 godziny temu, Rafi90 napisał:

Jak dla mnie jedyna opcja to założyć kratę, wyrzucić 6 foteli z tyłu i zrobić 3 osobowy ciężarowy.

To chyba najrozsądniejsze wyjście, tylko czy klientowi odpowiada?

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient kupił tą pułapkę , po czym zablokowali mu DR i teraz jest w stanie pójść na każdy układ byle by móc tym jeździć. Od razu jak zobaczyłem wnętrze to zastrzegłem że osobówki z tego nie będzie, jedyna opcja to ciężarowy 3 osoby. Pytanie tylko czy jeśli nie wyda WK PC to można robić ZK na zablokowanym DR... Bardziej pytanie do @michal_k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Rafi90 napisał:

Pytanie tylko czy jeśli nie wyda WK PC to można robić ZK na zablokowanym DR...

Nie widzę przeciwwskazań. Żaden przepis nie zabrania wykonywania badań na zatrzymanym DR. Dodatkowo jest również pokwitowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Rafi90 napisał:

Klient kupił tą pułapkę

Ale, że nie wiedział co kupuje, czy raczej CCC i zamiast temat wcześniej ogarnąć, to płacze? A może chciał być sprytniejszy niż system?

Zrobiłeś jakieś zdjęcia, żeby można było obejrzeć "problem"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.