Skocz do zawartości

Egzamin praktyczny 7.09.2021r (Warszawa)


Bax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jeśli chodzi o mój egzamin (oczywiście zdany) to tak jak czytałem na forum, były cztery pojazdy tj.: autobus (bus 100), samochód osobowy z gazem, ciągnik siodłowy, naczepa cysterna. Wylosowałem autobus a pytanie brzmiało mniej więcej tak: "Dokonaj oględzin szyb, wyjść awaryjnych oraz sprawdź przepuszczalność światła szyby czołowej". Była chwila na zastanowienie, sam zgłosiłem, że jestem gotowy na odpowiadanie (nie było presji jeśli chodzi o czas). 

Powiedziałem pare zdań na temat wyjść awaryjnych, na szybie czołowej znalazłem mały odprysk, następnie poprosiłem o dziennik ustaw, ponieważ nie widziałem do jakiej usterki zakwalifikować odprysk. Egzaminator dał mi dziennik ustaw, po czym poszedł przepytywać drugą osobę która też miała autobus ( badanie powypadkowe).

Niestety to trwało tylko chwile, kolega nie potrafił nic z siebie wydusić i pan mu podziękował - egzamin negatywny. Wtedy egzaminator wrócił do mnie, znalazłem wszystko na temat szyby w tabeli, była to usterka drobna oraz istotna. Powiedziałem, że wynik zależy do opinii diagnosty, może dać pozytywny ale też negatywny wynik. Egzaminator się z tym zgodził. Następnie opowiedziałem o tym jak się sprawdza przepuszczalność szyby. Wiadomo szyba czysta i sucha, nie musiałem mierzyć tylko opowiadać jak się to robi. Po czym przeszliśmy od omawiania zaświadczenia które trzeba ręcznie wypisać , miałem mały błąd w dacie i brak numeru usterki. Egzaminator mi pomógł, nakierował mnie. Zadał jeszcze 2 pytanka dodatkowe o szybach i egzamin zaliczony. Uważam, że większość informacji, które przeczytałem tutaj na temat egzaminatorów są nie prawdziwe. To też są ludzie... jak widzą, że masz wiedzę to pomogą. Uważam, że negatywne opinie piszą osoby, które nie są dobrze przygotowane do egzaminu.

Także życzę powodzenia! Nie bójcie się mówić a będzie dobrze!

  • Polub 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bax napisał:

 Uważam, że negatywne opinie piszą osoby, które nie są dobrze przygotowane do egzaminu.

Zazwyczaj tak jest. Niestety niektórzy nie potrafią przyznać się do swojego błędu i wypisują głupoty  oraz  straszą a potem TDT taki zły i niedobry, egzaminy ciężko zdać ale żeby samemu siąść i się pouczyć to już inna sprawa :) 

Gratulacje zdanego egzaminu i powodzenia w pracy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Podepnę się pod temat. Chciałem zapytać o jeden szczegół egzaminu praktycznego, tj. "Uczestnicy egzaminu praktycznego powinni posiadać ubranie ochronne". W jakim stopniu jest to egzekwowane, czy należy ubrać się w cały strój roboczy wraz z obuwiem BHP, czy akceptowalne są długie spodnie i bluza z długim rękawem? Czy ew. istnieje możliwość przebrania się przed egzaminem gdzieś na zapleczu skp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2018 było tak, że wszyscy wchodziliśmy do jednej sali - poczekalni na egzamin i tam kto chciał to się przebierał, kto nie chciał to nie i w takim ubraniu szedł na egzamin. Nikt nie kazał się przebierać, chodziło tylko o to, że jak będzie zagadnienie coś sprawdzić gdzie jest możliwość ubrudzenia się - żeby nie ubrudzić ubrania "do święta, na miasto" tylko to robocze. Można zdawać i w garniaku, jak ci go nie szkoda, że się ubrudzi :P 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2021 o 12:06, cadax napisał:

Podepnę się pod temat. Chciałem zapytać o jeden szczegół egzaminu praktycznego, tj. "Uczestnicy egzaminu praktycznego powinni posiadać ubranie ochronne". W jakim stopniu jest to egzekwowane, czy należy ubrać się w cały strój roboczy wraz z obuwiem BHP, czy akceptowalne są długie spodnie i bluza z długim rękawem? Czy ew. istnieje możliwość przebrania się przed egzaminem gdzieś na zapleczu skp?

w grudniu 2020 roku nikt nie parzył a ubranie, bardziej chodzi, żeby się nie pobrudzić. Na miejscu dostępne były takie fartuchy. Warto jednak mieć  buty takie żeby się nie wywrócić :) 

Przed egzaminem idzie się do takiej sali i tam zostawiasz rzeczy, i można się przebrać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Paulina napisał:

w grudniu 2020 roku nikt nie parzył a ubranie, bardziej chodzi, żeby się nie pobrudzić. Na miejscu dostępne były takie fartuchy. Warto jednak mieć  buty takie żeby się nie wywrócić :) 

Przed egzaminem idzie się do takiej sali i tam zostawiasz rzeczy, i można się przebrać. 

 

To, że ktoś wprost nie odniósł się bezpośrednio do ubioru, nie oznacza że nie zwrócił na to uwagi. Jest takie pojęcie "pierwszego wrażenia", które ma duże znaczenie. Oczywistym jest, że ktoś posiadający braki w wiedzy ubiorem jej nie zniweluje, nie mniej jednak warto mieć na uwadze to, jak się prezentujemy pierwszy raz w życiu komuś obcemu. I nie dotyczy to tylko tej kwestii...na obiad do przyszłych teściów też warto przemyśleć rodzaj ubioru ;)

Edytowane przez adamos
  • Polub 1
  • Piwo 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jest coś w tym - " wedle prawideł pierwszego wrażenia " :

- " jak Cię widzą, tak Cię piszą " :smile:

Fakt, że wiedzy to nie zastąpi, ale...

27 minut temu, adamos napisał:

na obiad do przyszłych teściów też warto przemyśleć rodzaj ubioru

:piwo

śmiech szyderczy.gif

Edytowane przez leski66
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Paulina napisał:

Przed egzaminem idzie się do takiej sali i tam zostawiasz rzeczy, i można się przebrać. 

Europa pełną gębą, koedukacyjna szatnia :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adamos napisał:

Oczywistym jest, że ktoś posiadający braki w wiedzy ubiorem jej nie zniweluje, nie mniej jednak warto mieć na uwadze to, jak się prezentujemy pierwszy raz w życiu komuś obcemu.

Na studiach miałem profesora który  na co dzień  chodził w czymś podobnym do kamizelki wędkarskiej i był bardzo specyficznym człowiekiem, zaliczenie jego przedmiotu było ciężkie i był to jedyny egzamin ustny przez całe studia. Osoby które przyszły na egzamin ubrane elegancko od razu miały zaliczony egzamin na 4 bez żadnych pytań, osoby ubrane casualowo odpowiadały na ocenę, a osoby które przyszły w stroju codziennym dostawały takie pytania, że wychodziły z oblanym egzaminem.
Także w pełni się zgadzam, że jednak wypadałoby się odpowiednio ubrać na egzamin. wiadomo jest to praca w kanale i  nikt tam garnituru nie wymaga, ale schludne ubranie pasujące do sytuacji jest jak najbardziej konieczne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2021 o 12:27, Mecher napisał:

Europa pełną gębą, koedukacyjna szatnia :icon_wink:

Raczej diagnosta to mało kobiecy zawód więc nie przewidzieli oddzielnej szatni dla kobiet. Z reszta kto chciał by sam siedzieć przed egzaminem :) Zawsze to się można wymienić doświadczeniami :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment nie zdarzyło mi się nic nie miłego :) Ale czas pokaże

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2021 o 10:39, adamos napisał:

To, że ktoś wprost nie odniósł się bezpośrednio do ubioru, nie oznacza że nie zwrócił na to uwagi. Jest takie pojęcie "pierwszego wrażenia", które ma duże znaczenie. Oczywistym jest, że ktoś posiadający braki w wiedzy ubiorem jej nie zniweluje, nie mniej jednak warto mieć na uwadze to, jak się prezentujemy pierwszy raz w życiu komuś obcemu. I nie dotyczy to tylko tej kwestii...na obiad do przyszłych teściów też warto przemyśleć rodzaj ubioru ;)

Zgadzam się wiadomo, że raczej w dresie nie idzie się na egzaminy, ale nikt nie jest na forum od uczenia dobrego zachowania i kultury :) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paulina napisał:

(...) ale nikt nie jest na forum od uczenia dobrego zachowania i kultury

@Paulina luzik. :papa:

Zawsze " trza patrzyć " oby nauka nie poszła w las i przypomnienie ( o tych umiejętnościach obycia ) nie zaszkodzi. :smile:

P.s Szczególnie jeżeli idzie o obiad u teściów. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
W dniu 9.09.2021 o 22:46, Bax napisał:

Po czym przeszliśmy od omawiania zaświadczenia które trzeba ręcznie wypisać , miałem mały błąd w dacie i brak numeru usterki. Egzaminator mi pomógł, nakierował mnie.

Witam,

a coś bliżej na temat samego zaświadczenia ?  Wypełniałeś standardowe zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym ? (okresowym, czy dodatkowym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mareklala napisał:

Wypełniałeś standardowe zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym ?

Nie wiem czy odpowie, po napisaniu wiadomości nie odwiedził forum ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.