Skocz do zawartości

Egzamin praktyczny 7.09.2021r (Warszawa)

Bax
 Share

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jeśli chodzi o mój egzamin (oczywiście zdany) to tak jak czytałem na forum, były cztery pojazdy tj.: autobus (bus 100), samochód osobowy z gazem, ciągnik siodłowy, naczepa cysterna. Wylosowałem autobus a pytanie brzmiało mniej więcej tak: "Dokonaj oględzin szyb, wyjść awaryjnych oraz sprawdź przepuszczalność światła szyby czołowej". Była chwila na zastanowienie, sam zgłosiłem, że jestem gotowy na odpowiadanie (nie było presji jeśli chodzi o czas). 

Powiedziałem pare zdań na temat wyjść awaryjnych, na szybie czołowej znalazłem mały odprysk, następnie poprosiłem o dziennik ustaw, ponieważ nie widziałem do jakiej usterki zakwalifikować odprysk. Egzaminator dał mi dziennik ustaw, po czym poszedł przepytywać drugą osobę która też miała autobus ( badanie powypadkowe).

Niestety to trwało tylko chwile, kolega nie potrafił nic z siebie wydusić i pan mu podziękował - egzamin negatywny. Wtedy egzaminator wrócił do mnie, znalazłem wszystko na temat szyby w tabeli, była to usterka drobna oraz istotna. Powiedziałem, że wynik zależy do opinii diagnosty, może dać pozytywny ale też negatywny wynik. Egzaminator się z tym zgodził. Następnie opowiedziałem o tym jak się sprawdza przepuszczalność szyby. Wiadomo szyba czysta i sucha, nie musiałem mierzyć tylko opowiadać jak się to robi. Po czym przeszliśmy od omawiania zaświadczenia które trzeba ręcznie wypisać , miałem mały błąd w dacie i brak numeru usterki. Egzaminator mi pomógł, nakierował mnie. Zadał jeszcze 2 pytanka dodatkowe o szybach i egzamin zaliczony. Uważam, że większość informacji, które przeczytałem tutaj na temat egzaminatorów są nie prawdziwe. To też są ludzie... jak widzą, że masz wiedzę to pomogą. Uważam, że negatywne opinie piszą osoby, które nie są dobrze przygotowane do egzaminu.

Także życzę powodzenia! Nie bójcie się mówić a będzie dobrze!

12 godzin temu, Bax napisał:

Uważam, że negatywne opinie piszą osoby, które nie są dobrze przygotowane do egzaminu.

Zazwyczaj tak jest. Niestety niektórzy nie potrafią przyznać się do swojego błędu i wypisują głupoty  oraz  straszą a potem TDT taki zły i niedobry, egzaminy ciężko zdać ale żeby samemu siąść i się pouczyć to już inna sprawa :) 

Gratulacje zdanego egzaminu i powodzenia w pracy :)