Skocz do zawartości

Nawet 30 tys. zł grzywny za brak przeglądu


zbych1916

Rekomendowane odpowiedzi

"w roku 2019 odnotowano 38 wypadków drogowych, w których bezpośrednią przyczyną była niesprawność techniczna pojazdu."

jestem pod wrażeniem statystyki - "zatrważające dane z polskich dróg" to to nie jest...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komuna szuka pieniędzy u kierowców żeby rozdawać dalej plusy, tarcze, i wygrywać kolejne wybory przy okazji wdrażając dyktaturę. ?Jak się naród nie opamięta to cofniemy się 30 lat do tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mi nie mówcie że w podnoszeniu kar chodzi o bezpieczeństwo użytkowników dróg. Władzy nigdy nie interesuje bezpieczeństwo tylko wpływy do budżetu a to już jest sprawa polityczna. Służby ciągle są mieszane w polityczne potyczki i też powiecie że to nie ma nic wspólnego z władzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nie ma na chwilę obecną powodu do wrzawy gdyż jak zwykle przepis jest mało precyzyjny..

Poniżej wycinek z innego artykułu z którym się zgadzam odnośnie co znaczy "dopuszczenie do ruchu"

Wykroczenia te w większości przypadków polegają na nieprzestrzeganiu przepisów art. 71 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – prawo o ruchu drogowym, głównie w zakresie poruszania się pojazdem bez ważnych badań technicznych, co bezpośrednio stanowi zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego".

Wspomniany art. 71 nie uzależnia jednak dopuszczenia do ruchu od ważności badania technicznego. W ogóle nie ma w nim słowa na ten temat. Jest wprost napisane, że warunkiem dopuszczenia do ruchu jest zarejestrowanie pojazdu (dowód rejestracyjny lub pozwolenie czasowe) oraz oznakowanie go tablicami rejestracyjnymi i naklejką kontrolną (na szybie). 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

48 minut temu, kosma napisał:

Gdyby władzy chodziło o bezpieczeństwo

Myślisz, że przestana się zasłaniać immunitetami ?

 Przecież oni to robią (łamią przepisy) pracując dla dobra narodu. Cokolwiek to znaczy ...

 

Ostatni pomysł darmozjadów  jest ciekawy, ale ocenią go koledzy @cezaryi @leski66 :biggrin:   https://wmeritum.pl/sylwia-spurek-wedkarstwa-delegalizacji/355886

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yogi1984 napisał:

Spokojnie nie ma na chwilę obecną powodu do wrzawy

Mam podobne zdanie na ten temat. Dopuszcza starosta, do tego są sytuacje że dopuszcza niesprawny, przynajmniej tak wynika z dokumentów, i co wtedy nie zagraża bezpieczeństwu? Diagnosta może tylko ocenić P albo N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mecher napisał:

ale ocenią go koledzy @cezaryi @leski66

Nie da się ocenić nieskończonego debilizmu 

2 godziny temu, Mecher napisał:

darmozjadów 

Zawsze gardziłem polityką i trzymałem się od niej z daleka, a to co wyżej jest kolejnym dowodem, że postępowałem i postępuję słusznie. Niemniej scyzor w kieszeni się otwiera. :evil::evil::evil:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mecher napisał:

Ostatni pomysł darmozjadów  jest ciekawy, ale ocenią go koledzy @cezaryi @leski66 :biggrin:   https://wmeritum.pl/sylwia-spurek-wedkarstwa-delegalizacji/355886

Chciałbym zwrócić uwagę, iż ludzie mają różny punkt widzenia na ten sam temat i mają do tego prawo. Dla niektórych, także dla mnie, łowienie ryb jest fajnym hobby ale dla Pani Spurek jest bestialstwem, które należy wyeliminować. Tak przynajmniej odbieram jej punkt widzenia. Szanuję go ale się z nim nie zgadzam dlatego na nią nie głosuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, cezary napisał:

Nie da się ocenić nieskończonego debilizmu 

Tak, TAK, T A K ! :smile:

Dla mnie ta propozycja jest jak dziwna fanaberia, zakazanie wędkarstwa traktuje jako przykład skrajnie ideologiczny ! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leski66 napisał:

przykład skrajnie ideologiczny

Czasami się zastanawiam czy oni się tacy rodzą czy też można się tego nauczyć. Tych wszystkich bredni religijno-fanatyczno-ideowych nie sposób słuchać z normalnym pulsem. Jest tyle niezbędnych rzeczy, którymi należałoby się zająć i uregulować, to oni zajmują się jakimiś durnotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie obudźcie się! Cała plndemja i nowy ład jest tylko po to aby wam dokopać! Aby obniżyć jakość waszego życia! Tu nie chodzi o bezpieczeństwo a o zbesztanie ludzi (wyborców) a ci dalej głosują i wybierają rządy polskojęzyczne zamiast głosować na Polaków.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barankiewicz i jego interpretacje... Ehh. Warunki dopuszczenia do ruchu określa art. 71 PORD i próżno tam szukać wzmianki o badaniach technicznych. Jest bezpośrednie odniesienie do art. 66, ale w nim również nie ma mowy o badaniach. Jedynym przepisem, który wspomina o obowiązku wykonania badań jest art. 81. Natomiast w żaden sposób nie jest on powiązany z pozostałymi dwoma, o czym mędrcy ministerialni wiedzieli od dawna (brak do dnia dzisiejszego mandatu za brak badań technicznych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.