Skocz do zawartości

Apka & co.


Mecher

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Paprock napisał:

Idzie tylko o różnicę w treściach

Problem jest w tym iż OE przechodzi przez kasę fiskalną/drukarkę i wchodzi w obrót firmy a nim nie jest - OE powinna być na paragonie ale jako oddzielny wpis a kwota na paragonie 98PLN. Na dole paragonu wpis "pobrano opłatę CEPiK: 1PLN

30 minut temu, grzegorz70 napisał:

U mnie na paragonie opłaty ewidencyjnej brak

To powinieneś do każdej operacji wystawić KP na OE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, trzeba poprosić Michała coby podszedł do kasy i zobaczył jak tam wyglądają paragony z ewidencyjnym opłatami. Tych opłat w urzędzie jest przecież deko więcej.

33 minuty temu, grzegorz70 napisał:

"badanie 1.02".

Na temat opisów usług na paragonach jest więcej informacji w necie, niż bajek z tysiąca i jednej nocy. Mam wątpliwości, żeby to był jasny, prosty, zrozumiały i czytelny opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Paprock napisał:

więcej informacji w necie, niż bajek z tysiąca i jednej nocy

Dobre - jeszcze BDO się musi zmieścić - u mnie jeszcze nr badania/znak rozpoznawczy SKP/ i nr rejestracyjny pojazdu którego dotyczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, IVVO napisał:

To powinieneś do każdej operacji wystawić KP na OE

Zaiste do każdej operacji (pobranych pieniędzy) w tle programu księgowego wystawia się KP automatycznie, które w każdej chwili można wyszukać, wydrukować i wydać.

U mnie KP zapisuję się równo z paragonem, czyli na KP mam mam 98 złotych plus jeden zet opłaty ewidencyjnej. W innej firmie opłata ewidencyjna była rozdzielona od kwoty za badanie i tam drukowały się dwa osobne KP: jedno KP = 98 PLN plus drugie KP = 1 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz w Norcomie jest to na paragonie - tak to rozwiązali i chyba dobrze bo skarbówka sprawdzała i się nie doczepili. Ciekawe jak twoja księgowość radzi sobie z tą OE która przechodzi przez kasę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. OK. Ivvo-Iwanie kumam sprawę. Teraz sobie przypominam, że w poprzedniej dużej kompanii z przerośniętym działem księgowości jakoś podobnie do Was te kwity poredagowane miałem. Tak KP, jak i paragon/fakturę oraz te bileciki wypluwane z drukarki fiskalnej. Opłata Ewidencyjna przewalała się gdzieś tam zawsze na dole, z uwagą, z opisem, że ją pobrano. Nigdy nie pokazywała się w tych zasadniczych rubrykach przeznaczonych na towary/usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, Paprock napisał:

kumam sprawę

To taki depozycik który rozliczamy poza kasą na rzecz ustawowej instytucji - sprawozdanie i wysłanie haraczu. Jeśli wejdzie ta  podwójna opłata za BT to tą drugą cześć dla TDT przypuszczam tak samo się będzie rozliczać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paprock napisał:

trzeba poprosić Michała coby podszedł do kasy i zobaczył jak tam wyglądają paragony z ewidencyjnym opłatami

U nas nie ma paragonów. Wystawiane jest KP, na którym łącznie znajdują się opłaty za rejestrację i opłata ewidencyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, michal_k napisał:

U nas nie ma paragonów. Wystawiane jest KP, na którym łącznie znajdują się opłaty za rejestrację i opłata ewidencyjna.

OK. Dzięki za info. Rzadko tam bywam, to nie wiem, nie pamiętam jak i co się w kasie odbywa. Od zawsze kolejki pamiętam.

 

O! Znalazłem takie coś: https://sip.lex.pl/orzeczenia-i-pisma-urzedowe/pisma-urzedowe/ibpp3-443-954-14-az-pismo-wydane-przez-izba-skarbowa-w-184799738

No raczej za wiele się nie zmieniło od daty tego pisma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wrc69 napisał:

Zajmujecie się też księgowością u siebie w firmach

Jeśli jest kilka placówek danej firmy - to niestety ale tak - trzeba się rozliczyć z miesiąca - to nie taka w ogólnym rozumieniu księgowość ale coś w tym stylu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wrc69 napisał:

Zajmujecie się też księgowością u siebie w firmach, Koledzy? Mnie o to głowa nie boli co jest na paragonie, to ból Głównej Księgowej.

A ta pani dała coś na piśmie, że na fiskalce masz odstawiać lipę? Bo zabrzmiało to trochę tak, jak narzucenie przez przełożonego obowiązku klepania wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Paprock napisał:

że na fiskalce masz odstawiać lipę?

To zmartwienie księgowej i właściciela aby przygotować właściwie sprzęt i wydruki były zgodne z przepisami. Jeszcze nam brakowało zajmować się podatkami i księgowością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Paprock napisał:

Bo zabrzmiało to trochę tak, jak narzucenie przez przełożonego obowiązku klepania wszystkiego.

Łyknij Kolego kawę to może ci inaczej zabrzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Paprock napisał:

A ta pani dała coś na piśmie (...)

A po co... Toć to pani " Danusia* " - to kto podskoczy ? :evil:

* Za ścianą jest opis znaczenia imienia. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, adam1501 napisał:

Jeszcze nam brakowało zajmować się podatkami i księgowością.

Oj tam... oj tam... zaraz się zajmować. Idzie o to, że teraz mogę telefon zaufania wykonać i za nową robotą zacząć latać! :silent:

:ph34r: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.