Skocz do zawartości

Apka & co.


Mecher

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, Paprock napisał:

Idzie o to, że teraz mogę telefon zaufania wykonać i za nową robotą zacząć latać!

Aha... czyli szybki kursik księgowości odbyty i można się rozglądać... No to ładnie. :evil:

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2021 o 07:48, IVVO napisał:

OE powinna być na paragonie ale jako oddzielny wpis a kwota na paragonie 98PLN. Na dole paragonu wpis "pobrano opłatę CEPiK: 1PLN

A niekoniecznie nie powinna, bo może być i jest, i całkowita kwota na paragonie jest 99 zł. jak wszystko poprawnie opisane. Ale to już było i powróciło. :faint:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, cezary napisał:

A niekoniecznie nie powinna, bo może być i jest, i całkowita kwota na paragonie jest 99 zł. jak wszystko poprawnie opisane.

Jest źle opisana, bo to nie jest kwota zwolniona z VAT. Ona w ogóle nie podlega fiskalizacji, bo nie stanowi przychodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wynika z DzU. z 2019 r.; Poz.816

"...§6.1.Podatnicy, prowadząc ewidencję:

(...)

5)przypisują oznaczenia literowe od „A” do „G” do stawek podatku lub zwolnienia od podatku, przypisanych do nazw towarów i usług, w następujący sposób:

a)literze „A” – jest przypisana stawka podstawowa podatku w wysokości 22% albo23%,

b)literze „B” – jest przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 7% albo 8%,

c)literze „C” – jest przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 5%,

d)literze „D” – jest przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 0%,

e)literze „E” – jest przypisane zwolnienie od podatku,

f)literze „F” i„G” – są przypisane pozostałe stawki podatku, w tym wartość 0% (zero techniczne) w przypadku sprzedaży opodatkowanej, o której mowa wart.119ust.1 lub art.120ust.4 ustawy; ..."

W 2019 roku zmienialiśmy matrycę podatkową w drukarce fiskalnej i ta stawka "E" była u nas szeroko, że tak się wyrażę, konsultowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cezary napisał:

"lepiej" operuje przepisami podatkowo-fiskalnymi niż niejeden księgowy.

Nie - po prostu przerabiałem z księgową ten temat w poprzedniej firmie i tak jak Ty miałem ta złotówkę na paragonie - no niestety lipa - programista usunął ją z paragonu po kontroli skarbowej - mnie jako diagnoście to nie przeszkadza ale skarbówce już tak  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, IVVO napisał:

programista usunął ją z paragonu po kontroli skarbowej

No to widzisz jak jest. U jednych źle, u innych dobrze, może jest to uzależnione od sposobu rozliczania się przedsiębiorcy, nie mnie to oceniać. Osobiście jestem zadowolony że mam tak jak pokazałem ponieważ nie mam pytań od klienta - dlaczego 99 zł jak na paragonie jest 98 zł (tak było w poprzedniej firmie).:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zrobioną pieczątkę o opłacie ewidencyjnej 1zł zgodnie z jakimś tam paragrafem i na każdym paragonie się stuka taką pieczęć - klienci nic się już nie odzywają, a jak się ktoś zapyta to mówię żeby sobie w domu poczytać ten paragraf to będzie wszystko jasne (tak nam poradził zrobić serwisant od kasy fiskalnej. W innym miejscu na paragon się wbija bez opłaty 98zł, ale dodatkowo się wypisuje ręcznie druk KP (Kasa Przyjmie) gdzie się dodaje tą złotówkę i jeszcze nikt o to się nie zapytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej89 napisał:

(...)na każdym paragonie się stuka taką pieczęć

No dobra, tylko jak " sfinalizować " w tym przypadku pobranie opłaty kartą czy tam " innym ustrojstwem "? :silent: :

( na paragonie będzie 98 zł ). :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak, że mam terminal do płacenia kartą do którego z palca wpisuję kwotę 99zł i gość płaci, natomiast paragon leci na 98 drukowany kasą fiskalną z polecenia programu do obsługi skp i klepie się pieczątkę na tym paragonie o opłacie. Ale czy to jest poprawnie czy nie to nie wiem. Tak robimy od 2 lat i jakoś nikt nic nie mówi że to źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, IVVO napisał:

A gdzie BDO

A to musi SKP posiadać???. Jak kiedyś pryncypalom wspomniałem o tym to stwierdzili (po konsultacji zapewne) że nas to nie obowiązuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej - Baza Danych Odpadowych 

1 godzinę temu, Mecher napisał:

A bardziej po ludzku ?

Stację też obowiązuje i na paragonie ma widnieć - a jak widzę to tylko u mnie - zamalowane ale jest - tonery, papiery..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2021 o 08:34, IVVO napisał:

Dobre - jeszcze BDO się musi zmieścić - u mnie jeszcze nr badania/znak rozpoznawczy SKP/ i nr rejestracyjny pojazdu którego dotyczy 

A kto i jak Ci te cuda wprowadza? Bo na moim przykładzie wykazałem, że ja sam tego nie potrafię. Idzie pozmieniać/zmodyfikować opisy, ceny i inne rzeczy w księgowym programie, ale to pozostaje bez wpływu na wydruki z drukarki fiskalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica polega na tym iż drukarka zapodaje to co w programie SKP i można to dowolnie modyfikować programem dodatkowym drukarki - ogranicza to tylko długość paragonu - z kasą jest trochę inna bajka - ma pewne ograniczenia i modyfikacje najlepiej zlecić serwisantowi - u mnie gość wchodzi online do programu drukarki i ustawia co tam potrzeba  łącznie z fiskalizacją BDO, podziękowania, OE i inne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, IVVO napisał:

Stację też obowiązuje i na paragonie ma widnieć

Obowiązuje, niech obowiązuje, tylko skoro obowiązkowe, to dlaczego nikt, odkąd mamy on line kasę, jakoś nie zwrócił uwagi, nie zganił, nie napiętnował, nie ukarał ? W czyjej gestii, kogo i kto jest adresatem tego BDO ?

Może nie jest to aż tak istotne, czy ważne, może tylko zalecane, sugerowane ?

 

Pytania, pytania .. a ja tylko bardziej głupi ...

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, że sama stacja jako stacja nie musi mieć tego numeru. Prędzej tu widzę stację połączoną z serwisem, który coś tam "produkuje" w sensie złom, zużyte oleje, kwasy i temu podobne ciecze, opony, akumulatory... a nawet azbest, o! A sama stacja z tymi ścinkami papierów i z dwoma tonerami na miesiąc... chyba za mało, żeby zaraz BDO nadawać. Z resztą jak w komentarzu podano, wszystko w gestii marszałka danego województwa.

20 godzin temu, cezary napisał:

Dziś apkę zaktualizowałem i szok, szata graficzna poprawiona danych z cepik-u, szok. Można? Można. 

No weź... jak to się robi, ale tak krok po kroku poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.