Skocz do zawartości

Apka & co.


Mecher

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Obecnie wprowadzono konieczność umieszczenie na paragonie numeru BDO każdej firmy, która ma taki numer nadany.

No i wszystko jasne, ważny jest zwrot klucz - która ma taki numer nadany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

No weź... jak to się robi, ale tak krok po kroku poproszę.

Jak masz wersję 14.67 to nic nie musisz robić, jak nie to procedura prosta jak budowa cepa (takiego do młócenia zboża, nie krajowy system identyfikacji) - ustawienia opcji -> hasło -> aktualizuj program. Po wszystkim uruchom program ponownie. :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi zmiany, pogrubili kilka danych i wg mnie jest to gorzej czytelne, dodatkowo przy przebiegu 6 cyfra jest normalna, a poprzednie 5 pogrubione. Dla mnie zmiany na -.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Paprock napisał:

Szkoda mi palca aby nacisnąć klawisz do aktualizacji.

8/ :evil:

Smuci mnie, że z opisu jednego Kolegi wysnuwa się " nieprawdziwe wnioski ", jak szkoda palca, to proponowałbym inną częścią ciała nacisnąć ten klawisz i samemu się przekonać. :lol:

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam w zasadzie jest tylko pogrubionych kilka informacji i dany enter w dwóch miejscach żeby nie było wszystko na kupie. W mojej ocenie jest to niepraktyczne bo te pogrubienia rozpraszają względem reszty informacji. No i ten niepełnie pogrubiony przebieg sprawia u mnie, że muszę się bardziej na tym skupić bo masz np tak: 125670 i ogarniaj tą ostatnią cyfrę...

Każdy ma swoje zdanie i odczucia, jednym to pasuje, innym nie. Mi akurat to nie podeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosmetycznie może to tak wygląda, ale....

.... ( przy ciężarze tej aktualizacji - ilość MB ) można wysnuć wniosek, że raczej " zagrzebane " jest głębiej i o " silnik " programu chodzi. :smile:

O ! Kolega @IVVO mnie ubiegł z wyjaśnieniem. :piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cezary napisał:

sam Pan Bóg nie przekona

Racja - to tak jak ze szczepieniami - ja czekam na 3 /pól roku minie 6/11 /a inny patrzy na mnie jak na wariata/ćpuna szczepionkowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, IVVO napisał:

Paproczku - system trzeba aktualizować - jak Norcom coś zadaje to aktualizuje - czasami to wygląd a innym razem coś w "silniku" aplikacji

Święte słowa. Systemy, programy, aplikacje należy systematycznie aktualizować, ale nie toto... apkowe jezioro mojej  (nie)szczęśliwości! Po mojemu temu nic nie pomoże. Chciałbym żeby tego czegoś najnormalniej nie było. W moim rankingu zajmuje toto ostatnie miejsce! Jak się Wam dobrze pracuje na tym, to sobie pracujcie, bo dla mnie jest to codzienne nieszczęście.:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Twoja akpa to dla mnie totalna porażka - ale czy nie możesz wpłynąć na szefostwo aby przejść na inny system - pracowałem kiedyś na innym i by do d... - wyraziłem swoją opinie szefowi - zmienili, potrzebowałem czytnik - dokupili, katalog  DIP płacą, SMS - płacą, apka do zdjęć też jest - może trochę więcej naciskać na górę aby dolinie lepiej było    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

forum.thumb.JPG.39710f25cff5d82531c5bcd88d3ef9b7.JPG

Cytat

Każdorazowe usuwanie "ciasteczek" z witryn podczas zamykania powoduje ich ponowne instalowanie po uruchomieniu strony,

Drobnostka, wystarczy kliknąć w guziczek - zgoda  i zawsze mieć " czyściutką przeglądareczkę " - no... to jest tak, jak po zakończonej pracy zmywanie " powierzchni płaskich ". :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnąc stamtąd wątek https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/15006-propozycje-zmian-w-systemie-stacjasql-2/&do=findComment&comment=315966 objaśniam jakie popełniam non-stop babole. Otóż apka coś tam bezwiednie podpowiada, skądś dane zaciąga i wyświetla, a może po prostu tak ma.

Po pierwsze, to okienko z rodzajem paliwa. Jak jedno paliwo to wszystko OK, ale jak dochodzi gaz i/lub prąd, to robi się gorzej. Drugie okienko, to rodzaj dokumentu - zawsze podpowiada [DR] choć w ręku trzymasz PC. Mało tego, bo bestia potrafi wyświetlić serię i numer tego PC, ale nie zmienia [DR] na [PC]. Pozdrawiam 'miszczów' co upychają w te okienka numery pokwitowań policyjnych. Kolejna rzecz, to ptaszek w okienku na wpis terminu do dowodu - zawsze podświetlony na tak, że dokonano. Mniej więcej wygląda tak [v]. Osobiście wolałbym puste pola, bo przyznam szczerze, że tylko ślepiami ekran przelecę i [ENTER], a potem korekta goni korektą. Już przemilczę fakt, że z powodu różnych zdarzeń, kiedy petent wraca po kilku tygodniach na stację po wpis terminu do dowodu, to kto się trudzi żeby faktyczne dane trafiły w cep/rejestr. Z obserwacji wynika, że wpisuje się w dowód datę badania i termin następnego badania. Czy tak powinno być? Czy takie postępowanie jest poprawne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Paprock napisał:

Czy tak powinno być? Czy takie postępowanie jest poprawne?

Nie, NIE, N-I-E. :papa:

Ja używam do tego celu ( małych uwag ) :

Patronat.thumb.JPG.1f79d7e795787051ce8716985a5bde78.JPG

A co do reszty...., to operator musi być czujny. :P

O ! :smile:

 

 

bo :

35 minut temu, Paprock napisał:

(...) potem korekta goni korektą.

8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Jeszcze badanie nie rozpoczęte a już dokonany wpis do DR, pobrana OE i zaświadczenie wystawione. 

17 minut temu, leski66 napisał:

A co do reszty...., to operator musi być czujny. :P

No ale dlaczego czujność ma się sprowadzać do odptaszkowywania? Już wolałbym puste okienka zaptaszkowywać.

A o DiP-ie rozstrzelonym na cztery strony przewijane w poziomie to przez grzeczność nie wspomnę. W dobie cyfryzacji takie maszkary. Przez te maszkary to 'porazpierwszych' nie robię. Jak się dowiecie, co jeszcze ma podobnie DiP rozwiązany, to podział na apki i programy będzie nad wyraz jasny!

 

I wyjaśnij mi jeszcze jedną rzecz. Dlaczego jak wklikam pełny opis usterki to jej w całości nie widzę. No nie mów mi tylko, że przewijanie treści zdania, to dzisiaj normalna rzecz. To nie czasy Commodore!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paprock-u ale tak już jest i trzeba się pogodzić, albo poprosić o zmianę apki na program, albo zmienić miejsce pracy na takie w którym będziesz hulał na czymś co jest dla Ciebie wykładnią prawdziwego programu, albo..... :silent:. Poza tym jakby nie było ptaszków to by był płacz że ich nie ma i przy kontrolach na pytanie, dlaczego nie zaznaczone, byłaby odpowiedź - zapomniałem. Czyli tak, czy siak, zawsze źle. I najważniejsze nie program, czy tam apka tworzy babole tylko "miszcz" sterowania. Ale to już było i ...... powtórzy się jeszcze nie raz, zapewne. :offended:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

I wyjaśnij mi jeszcze jedną rzecz.

Dla pocieszenia ( otarcia łez ) mogę podpowiedzieć, że jak pojazd będzie na tapecie - czyli w polu rejestru, to trza nacisnąć klawisz F10.

Tylko mała uwaga - wymagania sprzętowe :

- wbudowane lub dodatkowe głośniczki. :smile:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, cezary napisał:

(...)bo o ptaszkach to pani nie chce mówić

No... o ptaszkach nie mówi, ale głosik taki, jak " w kiecce w mini " - a arcymistrz ma do tego słabość, dowody na to są  rozsiane gdzieś w czeluściach forum. ;D

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, leski66 napisał:

w kiecce w mini " - a arcymistrz ma do tego słabość

To jest niepodważalne. To prawdziwy chłop z krwi i kości, a babole robi ponieważ do Niego pani inaczej przemawia, a może i się w całej okazałości wyświetla. :nausea: :giggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.