Skocz do zawartości

Rejonizacja przy decyzjach na nabicie numeru i TZZ ?


Qnick

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie

Czy jest przepis który nakazuje nabijać numer w powiecie gdzie zarejestrowane jest auto. Mam przypadek auta ze zgnitym numerem zarejestrowanym gdzieś w Polsce i WK macierzysty dla tego pojazdu nie chce wydać decyzji na moją SKP do nabicia bo twierdzi że pojazd ma mieć nabity numer u nich w powiecie na SKP. Pojazd jadąc do powiatu swojej rejestracji musiałby pokonać jakieś 400 km . Pani twierdzi że nie możemy nabić numeru z innego powiatu a ja twierdzę że mogę nawet z sąsiedniego nabijałem nie raz i nie dwa :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Jacdiag napisał:

Raczej struktura nadawanego numeru

Nie jest on przeszkodą, bo wyróżnik powiatu to wyróżnik powiatu a nr SKP to numer SKP i wcale nie oznacza to, że SKP ma być z tego powiatu, który wydaje decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, adam1501 napisał:

Zapodaj skan takiej decyzji.

Sam wydawałem takie decyzje. W numerze wpisuje się wyróżnik powiatu (literowy) oraz wyróżnik stacji (cyfrowy), a dodatkowo w treści decyzji podaje się, o którą stację chodzi (wskazując jej pełny numer literowo-cyfrowy lub dane jednoznacznie ją identyfikujące).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer zawsze zawiera wyróżnik powiatu, który wydał decyzję a powiat nadaje numery kolejne, więc numery nie mogą się powtórzyć. W sumie to nie za bardzo wiadomo po co w nadawanym numerze znajduje się numer SKP, gdyby był tam zawarty cały wyróżnik stacji to można by to jeszcze zrozumieć a same cyfry z wyróżnika są bo są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, michal_k napisał:

Sam wydawałem takie decyzje. W numerze wpisuje się wyróżnik powiatu (literowy) oraz wyróżnik stacji (cyfrowy), a dodatkowo w treści decyzji podaje się, o którą stację chodzi (wskazując jej pełny numer literowo-cyfrowy lub dane jednoznacznie ją identyfikujące).

Czekałem na Twoją odpowiedź :)  Do pewnych osób takie tłumaczenia nie trafiają że stacja jest wskazana w decyzji bo Pani twierdzi że u nich też jest stacja z takim numerem i ten numer by wyglądał jak ze stacji od nich,  ja natomiast nie widzę problemu  żeby nabić u siebie wyróżnik z innego powiatu.  Jedynie co mogłem podpowiedzieć klientowi to to żeby złożył wniosek o nabicie numeru ze wskazaniem na moją SKP i czekał na odpowiedź odmownną na piśmie co zrobi nie wiem no chyba  że będzie dymał 400 km nabić numer i wróci :)  drugie 400 km a WK zwróci mu poniesione koszty paliwa i wyłączenia pojazdu z pracy :)  :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adam1501 napisał:

Zapodaj skan takiej decyzji.

Po co nie widziałeś decyzji. To napiszę ci wielkim skrócie co w niej jest choć pewnie wiesz , WK o wyróżniku np. ABC daje decyzję na numer ABC017210005 dla pojazdu ze wskazaniem w decyzji na stację AD017. SKP AD017 otrzymuje decyzję i nabija numer czyli ABC017210005 w decyzji i robi TZZ wydaje stosowne zaświadczenia. Klient jedzie i wymienia DR i cała procedura się kończy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, michal_k napisał:

dodatkowo w treści decyzji podaje się, o którą stację chodzi

Czyli każdy WK ma podgląd na zakres badań/czynności jakie może wykonywać dowolnie wskazana przez klienta stacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wojteczek napisał:

Czyli każdy WK ma podgląd na zakres badań/czynności jakie może wykonywać dowolnie wskazana przez klienta stacja.

Nie ma, więc najpierw pytam odpowiednie starostwo, czy podległa mu stacja posiada zgodę starosty na nabijanie numerów, a dopiero potem wydaję decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Qnick napisał:

Po co nie widziałeś decyzji.

Ja widziałem i nie mam z tym problemu. Jeden obraz to tysiąc słów, więc zamiast klepać po klawiszach, jeden obrazek i temat zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.