Skocz do zawartości

DR ZATRZYMANY


pitermlody

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie spotkał się ktoś z takim zatrzymanym DR po połączeniu z Cepik mamy wpis o zatrzymanym DR w kolorze niebieskim i brak jest możliwości oddania dowodu.

DR ZATRZYMANY

Stan dokumentu {ZE} Zatrzymanie elektroniczne

Powód zatrzym.dok {CNOSF} Dane dokumentu w CEP nie odpowiadają stanowi faktycznemu

Wszystko jak pisałem na niebiesko i brak możliwości oddania dowodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, pitermlody napisał:

brak jest możliwości oddania dowodu.

No i nic w tym dziwnego ponieważ my możemy odblokować gdy wystąpią poniższe zdarzenia :

-brak ważnego terminu okresowego badania technicznego,

-usterki zagrażające porządkowi ruchu,

-badanie powypadkowe.

Natomiast gdy wystąpi :

18 minut temu, pitermlody napisał:

Dane dokumentu w CEP nie odpowiadają stanowi faktycznemu

To już zakres działania WK. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale robimy jakieś badanie i później klienta wysyłamy do WK 

Bo facet kupił samochód a teraz taki zonk oczywiście pokwitowania nie dostał od poprzedniego właściciela pojazdu i nie wiadomo konkretnie jakie dane w cep się nie zgadzają chcę mu pomóc ale nie wiem jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiadomo bo nie dostał pokwitowania od poprzedniego właściciela pojazdu ale ja domyślam się że chodzi o masy mo w dowodzie masa własna jest 3250 kg DMC 3500 pewnie zważyli a sama masa własna ma ze 4000kg ale to mój domysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz badanie takie o jakie wnioskuje klient- w sumie to klientowi można zawsze coś  podpowiedzieć i ustalić o co wnioskuje. 
Natomiast sprawa o którą pytasz...

Zwrot zatrzymanego DR następuje wtedy gdy ustaje przyczyna zatrzymanego dowodu. 
Jak chcesz zwrócić dokument skoro nie poprawisz na SKP danych zawartych w DR, no chyba, że pocichaczu walniesz flamastrem nowe dane w DR to wtedy ustanie przyczyna zatrzymania DR, a tak robisz  badanie z wynikiem P- ustalenie danych,ale dowodu nie "zwracasz", tylko robi to WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu ;). 

DR - utracony - kradzież; taką informację wyświetla CEPIK, dowód nie jest zatrzymany elektronicznie tylko w stanie dokumentu widnieje informacja o kradzieży dowodu rejestracyjnego... Na programie ITSu po wczytaniu danych pojazdu wyświetla się taki komunikat na czerwono, na SKP PRO po wczytaniu danych, żadnego ostrzeżenia. Dopiero po rozwinięciu szczegółowych danych z CEPIKA znajdziemy tam taką informację. 

Z opowieści klienta wynika, że wydział się coś pomylił i przy wydawaniu wtórnika dowodu zaznaczył kradzież czy jakoś tak. Mają poprawić ale coś im się nie śpieszy bo kazali czekać klientowi około 2 tygodni. Wykonać badanie na takim pseudo ukradzionym dowodzie ?? Wymagać karty pojazdu czy w ogóle lepiej się tego nie tykać ??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Logen napisał:

Wykonać badanie na takim pseudo ukradzionym dowodzie ?

Stroniłbym od " kradzionych rzeczy "... - no bo jest to nic innego jak " paserka " :evil:

Ale na KP " podjąłbym rękawicę " :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Logen napisał:

Z opowieści klienta wynika, że wydział się coś pomylił

Ja takie opowieści słyszę często jak coś nie gra z dokumentami 😁
Również na podstawie KP wykonałbym BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że w opowieści klientów nie ma co wierzyć i na jakieś tłumaczenia zawsze odpowiadam że mnie nie to po prostu nie interesuje. Dlatego też klient już 2 razy został pogoniony :P. Sęk w tym, że ostatni zarejestrowany stan dowodu w CEPIE, czyli: UTRACONY - KRADZIEŻ, nastąpiła 15/02/2019. Po tym czasie zostały wykonane 2 badania techniczne, w historii pojazdów znajdziemy również informacje o kontroli drogowej tak, że Policjantowi również to nie przeszkadzało :P.

Zresztą wcale się nie dziwie. W programie SKP PRO tą informację idzie wygrzebać w danych z CEPA ale nie rzuca się ona w oczy jak np. zatrzymanie elektroniczne (które podświetla się na niebiesko). Zapewne gdyby podjechał na stację gdzie pracuje na tym programie to bym przeoczył tą informację i wykonał badanie... ale na drugiej stacji używamy programu od ITSu a tam ta informacja razi w oczy na czerwono więc ciężko ją było przegapić :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policjant widział dowód rejestracyjny? Czy tylko stan w CEP (badania ma, OC jest, stan licznika do CEP i dziękuję do widzenia bo tak zrobi większość policjantów jak nie ma za co mandatu wystawić, ew-uda się pan do starostwa i WK wyjaśni ten błąd).

A czy klient nie może wystąpić o nowy dowód i nowy komplet blach (blacha zgubiona powiedzmy lub nieczytelna)? Wtedy problem chyba zniknie?

 

 

5 godzin temu, Logen napisał:

....Z opowieści klienta wynika, że wydział się coś pomylił i przy wydawaniu wtórnika dowodu zaznaczył kradzież czy jakoś tak. Mają poprawić ale coś im się nie śpieszy bo kazali czekać klientowi około 2 tygodni....

zastrzegli ten dowód co wydali? ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dowód masz w ręku skradziony czy wtornik ,  w cepik  jest nr. skradzionego dowodu i drugi wydanego wtornika ? Jak masz wtórnika i cep nie pokazuje ze on jest skradziony to nie ma problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wiem że jest i czasem może być na ostatnim wydanym że skradziony a skradziony był ten pierwszy i ten drugi został wydany jako wtórnik ale go zastrzegli przez pomyłkę ;)
Błąd organu, się zdarza, tylko o jednym takim przypadku słyszałem a policja i WK odkręciła to w kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.