Skocz do zawartości

Przerobienie quada na gokarta a legalne poruszanie się po polskich drogach


tuzo

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro TK orzeka wyższość prawa krajowego na UE  to zapewne nastąpi weryfikacja szeregu przepisów - również w infrastrukturze.. teraz to już nic nie obliguje Nas do wypełnienia dyrektyw UE -  raczej wszyscy na Wiejskiej skupią się na walce z szalejącą inflacją, natchnieni i wzmocnieni własnym dobrobytem po wzroście własnych płac:( a prace nad ustawą zapewne zostaną ponownie zamrożone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2021 o 10:53, dominik_z napisał:

Warszawa, to znaczy kto? TDT, ITS, SOP, a może Pan z Torunia?

Tak, Pan z Torunia.  Mój WK poinformował mnie, iż mają przypadki odrzucenia dokumentów po zmianach konstrukcyjnych. Nie chcą wystawić na takie auta nowych DR. Nie pamiętam na jakiej podstawie była odmowa pomimo, iż wg lokalnej interpretacji przepisów wszystko było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

To znowu ja. Odświeżę temat. Przyszedł mi do głowy kolejny pomysł... Pojazd wolnobieżny.. Prawo o ruchu drogowym mówi, że pojazd wolnobieżny to pojazd, którego konstrukcja ogranicza prędkość do 25km/h i takiego pojazdu się po prostu nie rejestruje. Profilaktycznie zamontować ogranicznik obrotów pod jakiś przycisk, żeby uniemożliwić rozwinięcie większej prędkości. Pomijam sytuacje, w których zostaję złapany przez policję na gorącym uczynku jadąc z większą prędkością.. Czyli w skrócie - da się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, tuzo napisał:

Profilaktycznie zamontować ogranicznik obrotów pod jakiś przycisk, żeby uniemożliwić rozwinięcie większej prędkości.

No bez jaj ...   I to AŻ profilaktycznie zamontowany.  Pełen szacun, tylko po co aż tyle zachodu z tym ogranicznikiem ?

 

36 minut temu, tuzo napisał:

Czyli w skrócie - da się?

Nie pytaj, zbuduj, owiń się na drzewie, to też się da. Wierz mi, do tego policja nie jest potrzebna.  Obyś tylko jeszcze komuś krzywdy nie zrobił, tak niby przy okazji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, tuzo napisał:

Czyli w skrócie - da się?

A nie lepiej przerobić wóz konny? W tym wypadku nie będziesz musiał

 

57 minut temu, tuzo napisał:

Profilaktycznie zamontować ogranicznik obrotów

 

Edytowane przez Grzegorz Łódź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tuzo napisał:

pojazd wolnobieżny to pojazd, którego konstrukcja ogranicza prędkość do 25km/h

Wiesz co znaczy ten zapis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, w takim razie wrzucę tam silnik od kosiarki i nie rozwinie takiej prędkości. Czy wtedy będę mógł legalnie wyjechać na drogę? 

 

Skąd w was tyle agresji i nienawiści? A tak, zapomniałem, jesteśmy w Polsce 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agresji? Grzecznie zapytałem, czy wiesz co oznacza ten zapis. Ludzie, którzy nie są związani z badaniami technicznymi często czytają te fragmenty przepisów, które pasują do ich tez. Także temat chyba jest wyjaśniony. I nie denerwuj się, bo Ci żyłki popękają. A styl odpowiedzi jest dostosowany do stylu pytania. Jesteś po prostu kolejnym kombinatorem, który tu się pojawił.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

  • Piwo 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty grzecznie, poprzednicy nie. Jestem kombinatorem, bo w tym "wolnym" kraju nie da się żyć inaczej jeśli chce się spełniać swoje marzenia, a jednym z nich jest właśnie własnoręcznie zrobiony pojazd. Wciąż nie dostałem odpowiedzi czy własnoręcznie wykonany pojazd z silnikiem od kosiarki rozwijający prędkość do 25km/h jest pojazdem wolnobieżny. Przeczytałem kilka ustaw i w mojej opinii jest - czekam teraz na wypowiedzi kogoś kto w tym dłużej siedzi 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tuzo napisał:

Wciąż nie dostałem odpowiedzi czy własnoręcznie wykonany pojazd z silnikiem od kosiarki rozwijający prędkość do 25km/h jest pojazdem wolnobieżny

Za ustawą:

"...pojazd wolnobieżny – pojazd silnikowy, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h, z wyłączeniem ciągnika rolniczego;

pojazd silnikowy – pojazd wyposażony w silnik, z wyjątkiem motoroweru i pojazdu szynowego ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że jesteś na dobrej drodze. Nic nie stoi na przeszkodzie abyś taki pojazd wolnobieżny sobie skonstruował. Pomyliłeś tylko fora internetowe - tutaj ludzie zajmują się pojazdami podlegającymi rejestracji. O jednym mogę Cię zapewnić - drogi ekspresowe i autostrady będą dla Twojego pojazdu zamknięte więc nikogo o to już nie pytaj. Przeczytałeś kilka ustaw więc powinieneś wiedzieć, że Twoje pytania należy kierować do organów kontroli ruchu drogowego, a nie do ludzi, którzy nie mają żadnego zawodowego powodu by spotkać się z dziełem Twojej inwencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tuzo napisał:

Ty grzecznie, poprzednicy nie. Jestem kombinatorem, bo w tym "wolnym" kraju nie da się żyć inaczej jeśli chce się spełniać swoje marzenia, a jednym z nich jest właśnie własnoręcznie zrobiony pojazd.

Nie przypomina sobie aby istniał jakiś przepis, który zakazuje budowy takiego pojazdu.

 

16 godzin temu, tuzo napisał:

Wciąż nie dostałem odpowiedzi czy własnoręcznie wykonany pojazd z silnikiem od kosiarki rozwijający prędkość do 25km/h jest pojazdem wolnobieżny

Z ciekawości się zapytam: jak chcesz udokumentować, iż ten pojazd jest pojazdem wolnobieżnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radekd2 napisał:

jak chcesz udokumentować

Wszak każdemu wiadomo że wolnobieżny robi "Wrrrrr..." a szybkobieżny "Wziuuuuuum."

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2022 o 09:15, radekd2 napisał:

Nie przypomina sobie aby istniał jakiś przepis, który zakazuje budowy takiego pojazdu.

Wydaje mi się, że masz braki w logicznym myśleniu 

W dniu 10.03.2022 o 09:15, radekd2 napisał:

Z ciekawości się zapytam: jak chcesz udokumentować, iż ten pojazd jest pojazdem wolnobieżnym?

A dlaczego ja mam coś udokumentować? Gdzie jest taki zapis, że ja mam mieć jakieś potwierdzenie co do prędkości maksymalnej pojazdu? Jak napiszę oświadczenie, że pojazd nie rozwija prędkości większej niż 25km/h i będę je ze sobą woził to będzie ok? Czy potrzebuję potwierdzenia od prezydenta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, tuzo napisał:

Czy potrzebuję potwierdzenia od prezydenta?

Od któregoś z jego ministrów wystarczy

32 minuty temu, tuzo napisał:

Jak napiszę oświadczenie

W ostateczności wystarczy, jeśli twój opiekun podpisze, że wyraża zgodę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, tak żeby już zakończyć ten temat rodem z Science Fiction zaproponuje najlepsze rozwiązanie.

Zacznij od tego:

https://www.uth.edu.pl/oferta-studiow/inzynierskie/transport/budowa-i-tuning-samochodow

Później poszukaj czegoś w tym stylu:

https://www.vw-group.pl/pl/kariera

Następnie zaprojektuj i wybuduj !! I marzenie spełnione ;) Temat można zamknąć ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mecher napisał:

W ostateczności wystarczy, jeśli twój opiekun podpisze, że wyraża zgodę ...

Argumentum ad personam ehh uwielbiam polskie fora internetowe 

 

Zamknijcie ten temat w pizdu bo i tak pomimo usilnych prób z mojej strony jest tu zero jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że moderator zastosuję się do życzenia i temat zostanie zablokowany. Też jestem za! Bo kto to widział, żeby merytorycznie się udzielać w budowie maszyny samobieżnej z silnikiem od kosiarki w nadwoziu zabawkowego samochodu. A sio z tym 'widzimisię' do wesołego miasteczka.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IVVO locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.