Skocz do zawartości

Ważność zaświadczenia z BTP.


praktyk

Rekomendowane odpowiedzi

Ważność zaświadczenia z BTP.

Pojazd na badaniu okresowym - badanie pozytywne - brak miejsca na wpis – wystawiasz zaświadczenie.

Postępujesz podobnie jeżeli – okresowe bez DR np.- zatrzymany przez policję za brak badań ok. lub zagubienie dokumentów itp.

Na pierwszej stronie podajesz termin następnego badania. Co piszesz w uwagach ?

Czy twoje zaświadczenie jest dokumentem zezwalającym na używanie pojazdu ?

Właściciel nie dokonał zmian w DR w ustawowym terminie (30 dni)

1.Nie dokonując tych zmian, czy twoje zaświadczenie traci na ważności i w jakim terminie ?

2.Czy na podstawie twojego zaświadczenia , właściciel pojazdu będzie mógł jeździć przez cały rok do następnego badania ?

3.Czy twoje zaświadczenie może zabrać policjant i skierować pojazd na ponowne badanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • praktyk

    14

  • Psuj

    10

  • Piotr Barczuk

    9

  • Sebastian ZG

    5

3.Czy twoje zaświadczenie może zabrać policjant i skierować pojazd na ponowne badanie ?

Właśnie wczoraj spotkałem się z takim oto przypadkiem. DR zabrany przez policje: kolizja. Klient naprawił autko pojechał na stacje dostał zaświadczenie pokolizyjne pozytywne. Wracając ze stacji do domu znowu w coś przydzwonił - policjant na zaświadczeniu wpisał pojazd uszkodzony w wyniku kolizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.Czy na podstawie twojego zaświadczenia , właściciel pojazdu będzie mógł jeździć przez cały rok do następnego badania ?

Nie - zaświadczenie jest "ważne" - jak sam pisałeś - 30 dni. Klient ma właśnie tyle czasu na to, żeby zgłosić wszystkie zmiany w WK. Po tym terminie jeżdżąc - czyni to na własne ryzyko. Może mieć problem i z ubezpieczeniem OC, i AC, i z policją na drodze (odholowanie pojazdu, mandat etc.) Ale są tacy, są ... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym terminie jeżdżąc - czyni to na własne ryzyko. Może mieć problem i z ubezpieczeniem OC, i AC, i z policją

A to dlaczego kłopoty z ubezpieczenie -badanie ważne jest np.na rok-a dokument(zaświadczenie )30dni..

policjant to osobna sprawa ,

Nie jestem prawnikiem :mrgreen:

Moge jechać bez dokumentów -zapomniałem-wypadek -ale badanie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dlaczego kłopoty z ubezpieczenie

A dlatego, że na 100% firma typu PZU będzie pewne rzeczy interpretować na naszą niekorzyść. Ale to też zależy od tego, w jakim celu wydano zaświadcznie i co trzeba zmienić ...

Teraz nie opieram się na bardzo konkretnych zapisach - raczej na tym, co "mi się wydaje". Może też za bardzo się zgalopowałem ...

Ale jak będę miał chwilkę ( :lol: ), to przejrzę ogólna warunki ubezpieczenia i zobaczę, na ile się pomyliłem ... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeżeli chodzi o zaświadczenie z pierwszego badania to ważne jest 30 dni ponieważ tyle czasu jest na zarejestrowanie pojazdu, natomiast jeżeli skończyło się miejsce do przystawienia pieczątki w DR to wystawia się zaświadczenie ważne na rok i tu jest tylko kwestia właściciela pojazdu kiedy wymieni DR, czy za 30 dni, czy za 5 m-cy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast jeżeli skończyło się miejsce do przystawienia pieczątki w DR to wystawia się zaświadczenie ważne na rok i tu jest tylko kwestia właściciela pojazdu kiedy wymieni DR, czy za 30 dni, czy za 5 m-cy.

Termin badania jest napewno ważny przez rok ale czy zaświadczenia ! Proszę swoje przekonanie wzmocnić odpowiednim przepisem. Bardzo bym prosił o udzielenie odpowiedzi na pozostałe zapytania.

Co piszesz w uwagach ? Czy twoje zaświadczenie jest dokumentem zezwalającym na używanie pojazdu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd na badaniu okresowym - badanie pozytywne - brak miejsca na wpis – wystawiasz zaświadczenie.

Postępujesz podobnie jeżeli – okresowe bez DR np.- zatrzymany przez policję za brak badań ok. lub zagubienie dokumentów itp.

Na pierwszej stronie podajesz termin następnego badania. Co piszesz w uwagach ?

 

1.Jeżeli brak miejsca na wpis-w uwagach wpisuje -"brak miejsca na wpis " i uzupełniam dane potrzebne do nowego D.R.

2.Jeżeli zatrzmany D.R przez policje -w uwagach pisze-"zaś.poli. nr.........."-numer nadwozia odczytano z natury ,nie nozi znamion ingerencji w pole numerowe..

zagubienie dokumentów -to inny temat- żeby wykonać badanie potrzebne jest skierowanie z W.K z wypisanym na skierowaniu nr.rejestracyjnym i vin

pytania typu czy czy kierowca może jeżdzić na zaświadczeniu 30 czy rok ,czy ważne czy nie -zadałbym raczej prawnikowi -co mi do tego że kierowca nie dopełnił swojego obowiązku.

ale z czystej ciekawości chciałbym się dowiedzieć-od prawnika-może z PISKP,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku braku miejsca na wpis o dokonanym badaniu technicznym pojazdu, przeprowadza się badanie techniczne zgodnie z Dz.U.Nr 227 poz.2250 (ze zmianami), a wynik tego badania jest zapisany w Rejestrze Badań Technicznych Pojazdów znajdującym się w SKP oraz jest wystawione zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym, gdzie wpisany jest typ, rodzaj, marka, nr VIN, rodzaj badania, data pierwszej rejestracji pojazdu, data badania i termin następnego. Zaświadczenie jest dokumentem wystawionym przez uprawnionego diagnostę i opieczętowane pieczątką nagłówkową SKP, pieczątką immienną diagnosty i identyfikacyjną diagnosty. Zgodnie z tym samochód może poruszać się po drogach ponieważ posiada ważne badanie, a to kiedy właściciel zmieni DR to już jego sprawa. Moim zdaniem ma na czas do następnego badania technicznego pojazdu. Dlaczego? Ponieważ następne badanie już nie przejdzie, aczkolwiek może się też tłumaczć, że go nie było w kraju cały rok, a samochód nie jeździł. Na badania przyjechał bez ważnych badań, to jego problem jak go złapią. Ja osobiście nie spotkałem się z określeniem w jakim czasie ma być wymieniony DR w takim przypadku, jest to chyba nieokreślone - chyba, że się mylę. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagubienie dokumentów -to inny temat- żeby wykonać badanie potrzebne jest skierowanie z W.K z wypisanym na skierowaniu nr.rejestracyjnym i vin
Być może, ale z czego to wynika(przepisy).
ale z czystej ciekawości chciałbym się dowiedzieć-od prawnika-może z PISKP,
Gdyby zechcieli odpowiedzieć to nie za darmo!
pytania typu czy czy kierowca może jeżdzić na zaświadczeniu 30 czy rok ,czy ważne czy nie -zadałbym raczej prawnikowi -co mi do tego że kierowca nie dopełnił swojego obowiązku.

To może zależeć od sposobu wypełnienia zaświadczenia. Dlatego też proszę wyrazić swój pogląd czy twoim "zaświadczeniem " dopuściłeś pojazd do używania lub ruchu - bezterminowo. Jeżeli tak, to proszę nadmienić stosowne przepisy. W ten sposób dojdziemy czy ty jako diagnosta zaświadczenie wypełniłeś poprawnie.

Ja osobiście nie spotkałem się z określeniem w jakim czasie ma być wymieniony DR w takim przypadku, jest to chyba nieokreślone - chyba, że się mylę.

A no właśnie i to samo pytanie

czy twoim "zaświadczeniem " dopuściłeś pojazd do używania lub ruchu - bezterminowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek :-) napisał/a:

Ja osobiście nie spotkałem się z określeniem w jakim czasie ma być wymieniony DR w takim przypadku, jest to chyba nieokreślone - chyba, że się mylę.

 

A no właśnie i to samo pytanie

czy twoim "zaświadczeniem " dopuściłeś pojazd do używania lub ruchu - bezterminowo.

 

Jak mogłem pojazd dopuścic do ruchu -bezterminowo -jeżeli na zaświadczeniu jest data badania i termin następnego B.T. -było konkretne pytanie "co piszesz w uwagach" jak skończy sie D.W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dlaczego kłopoty z ubezpieczenie

A dlatego, że na 100% firma typu PZU będzie pewne rzeczy interpretować na naszą niekorzyść. Ale to też zależy od tego, w jakim celu wydano zaświadcznie i co trzeba zmienić ...

Teraz nie opieram się na bardzo konkretnych zapisach - raczej na tym, co "mi się wydaje". Może też za bardzo się zgalopowałem ...

Ale jak będę miał chwilkę ( :lol: ), to przejrzę ogólna warunki ubezpieczenia i zobaczę, na ile się pomyliłem ... :mrgreen:

 

Zaświadczenie to poprostu: potwierdzeniei jest ważne do końca świata. Gdyby w ogólnych warunkach ubezpieczenia było wpisane "AC działa tylko gdy samochód ma wazny termin badania wpisany do DR" to mógłby być problem choć byłoby to sformułowanie krzywdzace dla ubezpieczonego.

 

OC działa zawsze z badaniem czy bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogłem pojazd dopuścic do ruchu -bezterminowo -jeżeli na zaświadczeniu jest data badania i termin następnego B.T. -było konkretne pytanie "co piszesz w uwagach" jak skończy sie D.W.

Bardzo przepraszam niefortunnie użyłem określenia -bezterminowo – i to trochę zmieniło sens odpowiedzi. Czy jednak potwierdzasz, że dopuściłeś pojazd do używania zgodnie z terminem zawartym na pierwszej stronie twojego zaświadczenia ? Czy nie jest tak, że badanie jest ważne do wyznaczonego dnia a nie zaświadczenie .

To co napisałeś w uwagach to nic w tym złego, myślę jednak że właściciel pojazdu posługując się twoim zaświadczeniem będzie mógł jeździć pojazdem do następnego terminu badania .

Zaświadczenie to poprostu: potwierdzeniei jest ważne do końca świata.

"A nawet do końca świata"Uważam że jak przyjedzie za rok z tym zaświadczeniem to też będziesz musiał wykonać mu badanie okresowe. Myślę że tego zaświadczenia nie może mu zabrać policjant (pomijając przypadki wynikające z zagrożenia bezpieczeństwa i ochrony środowiska).

Darek napisał/a:

Ja osobiście nie spotkałem się z określeniem w jakim czasie ma być wymieniony DR w takim przypadku, jest to chyba nieokreślone - chyba, że się mylę.

Potwierdzam te obawy – dlatego że przepisy mówią o zmianach w DR a nie o samym DR.

 

Wobec tych wątpliwości pozwolę sobie postawić hipotezę, że zaświadczenie nie jest wystawione zgodnie z obowiązującymi przepisami . Z praktyki wynika że w tej sytuacji wasze zaświadczenie zastępuje DR.

 

Cytat : Art. 132 DZIAŁ V. KONTROLA RUCHU DROGOWEGO

„2. Dowód rejestracyjny jest dokumentem stwierdzającym dopuszczenie pojazdu do ruchu, co świadczy, że pojazd spełnia wymogi bezpieczeństwa określone w art. 66 (art. 71 ust. 1).” Z waszego zaświadczenia wynika że warunki zaw.w art. 66 są spełnione.

Temat ten został wywołany przypadkowo przez ADMINA przy okazji pewnych zapisów aktualnego rozporządzenia. Pewnie Bogusław M . mógłby nam pomóc w tym temacie, jakie jest stanowisko w tej sprawie urzędnika a może wspólnie rozwiązujmy te problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaświadczenie z badania technicznego nie jest dokumentem stwierdzającym dopuszczenie pojazdu do ruchu Dz U Nr 108 poz 908

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tych wątpliwości pozwolę sobie postawić hipotezę, że zaświadczenie nie jest wystawione zgodnie z obowiązującymi przepisami . Z praktyki wynika że w tej sytuacji wasze zaświadczenie zastępuje DR.

Art 71[DR]

1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu poj. samochodowego, ciągnika rolniczego, motoroweru lub przyczepy jest Dowód rejestracyjny albo PC

2. Pojazdy określone w ust.1 są dopuszczone do ruchu, jeżeli odpowiadają warunkom określonym w art.66(zaświadczenie z BTP informuje o spełnieniu tych warunków) oraz są zarejestrowane(czyli mają DR) i zaopatrzone w zalegalizowane tablice rej.(..) i nalepkę kontrolną.

 

Raczej zaświadczenie nie zastępuje DR jest jego uzupełnieniem;

Więc klient ma DR ma twoje zaświadczenie i myka sobie po drodze - bo jest dopuszczony do ruchu. Klient nie ma obowiązku zgłoszenia faktu braku miejsc na pieczątke do WK cytat z DR: "Pouczenie: Właściciel pojazdu jest zobowiązany zgłosić w ciągu 30 dni organowi, który wydał DR, wszelkie zmiany danych zawartych w DR pojazdu

Więc jak postąpić gdy klient przyjeżdża na BTP z DR i zaświadczeniem z zeszłego roku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak postąpić gdy klient przyjeżdża na BTP z DR i zaświadczeniem z zeszłego roku ?

robie badanie (klient nie dopełnił swojego obowiazku wymiany DW)a badanie robie na życzenie klienta -płaci i żąda ;)

Może być jeszcze inna sytuacja -klient pozbywa się zaswiadczenia lub go nie pokazuje-przyjeżdża na Twoją stacje ma DR (rok jeżdził bez badania zapomniał :D )

-robisz badanie wystawiasz zaświadczenie /; sytuacja może się powtórzyć za rok na innej stacji-teoretycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaświadczenie z badania technicznego nie jest dokumentem stwierdzającym dopuszczenie pojazdu do ruchu Dz U Nr 108 poz 908

Polecam spotkanie w SIERAKOWIE wiedzy nigdy nie za wiele. Miejsce w „wigwamie” bezpieczne, jezioro po drugiej stronie szosy, na pewno się nie utopisz.

 

Polecam przeczytać z tego Dz. U art.132, to może zmienisz zdanie.

Art 71[DR]

1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu poj. samochodowego, ciągnika rolniczego, motoroweru lub przyczepy jest Dowód rejestracyjny albo PC

Pozwolę się nie zgodzić z tym stanowiskiem .

1. Diagnosta wystawia zaświadczenie z badania technicznego nawet jak niema DR.

Wtedy przecież pojazd porusza się legalnie na takim zaświadczeniu- bez DR.

2. Policjant wystawia pokwitowanie i zatrzymuje DR i pojazd legalnie porusza się po drogach.

A więc nie tylko DR i PC.

oraz są zarejestrowane(czyli mają DR) i zaopatrzone w zalegalizowane tablice rej.(..) i nalepkę kontrolną.

DR mogą mieć zagubiony, zatrzymany przez policję , bez ważnych badań itp. są jednak zarejestrowane i zaopatrzone w zalegalizowane tablice rej.(..) i nalepkę kontrolną.

Klient nie ma obowiązku zgłoszenia faktu braku miejsc na pieczątke do WK

Zgadzam się.

Raczej zaświadczenie nie zastępuje DR jest jego uzupełnieniem;

A jednak zastępuje DR – pojazd skierowany przez policję na badania na podstawie pokwitowania(pokwitowanie zastąpiło DR) – przeprowadzasz badanie – wynik pozytywny i wystawiasz zaświadczenie, na pierwszej stronie piszesz, termin następnego badania zgodnie z DR.

Facet nie odbiera DR i hula po drogach publicznych w tym przypadku „bezterminowo”, bo nikt nie wie jaki jest termin następnego badania technicznego .

Więc klient ma DR [ lub nie]ma twoje zaświadczenie i myka sobie po drodze - bo jest dopuszczony do ruchu.

Taka jest praktyka.

robie badanie (klient nie dopełnił swojego obowiazku wymiany DW)a badanie robie na życzenie klienta -płaci i żąda
Więc jak postąpić gdy klient przyjeżdża na BTP z DR i zaświadczeniem z zeszłego roku ?

Jeżeli wypełnisz „zaświadczenie” poprawnie to do takiej sytuacji nie dojdzie . A wydawało się, że to takie wszystko klarowne i jasne.

Jak to należy zrobić to są na to odpowiednie przepisy ?

Temu, kto ten temat rozwiąże poprawnie stawiam w SIERAKOWIE ½ a jeżeli cię nie będzie to inni wypiją twoje zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet nie odbiera DR i hula po drogach publicznych w tym przypadku „bezterminowo”, bo nikt nie wie jaki jest termin następnego badania technicznego

No tylko podczas kontroli jest sprawdzana ważność pokwitowania policji (choć nie wszyscy policjanci wpisują datę ważności :?: )

Jak to należy zrobić to są na to odpowiednie przepisy ?

Czyli ty wiesz - więc to taki teleturniej zabieram się do wertowania przepisów nie żebym był łasy na 1/2 po prostu jestem ciekaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, za bardzo się rozpisujecie. Badanie jest ważne rok, a zaświadczenie 30 dni. Co zrobi klient to jego problem. Trafi na łagodnego policjanta - nic się nie stanie, trafi na słuzbistę - straci DR. A mnie osobiście to nie obchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaświadzenie jest ważne do konca świata - bo zaswiadcza iż w danym terminie zostało wykonane badanie okresowe oraz zawiera wynik tego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak postąpić gdy klient przyjeżdża na BTP z DR i zaświadczeniem z zeszłego roku ?

Trafiają się takie przypadki i robimy kolejne badanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, za bardzo się rozpisujecie. Badanie jest ważne rok, a zaświadczenie 30 dni. Co zrobi klient to jego problem.
Dokładnie! Róbmy swoje, a obowiązki klienta zostawmy klientowi. ,,Nieznajomość przepisów nie zwalnia od odpowiedzialności,, Porady prawne dopiero po aplikacji i za big kasę :lol:
Trafiają się takie przypadki i robimy kolejne badanie
Ciekawe jak będzie obliczany CEPiK ;) Bo napewno będzie różnica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko podczas kontroli jest sprawdzana ważność pokwitowania pol

Szanująca się SKP –pokwitowanie policjanta powinna zatrzymywać w swoich aktach- wymagają to stosowne przepisy jako dowód na tego typu badanie .[ powinno być spięte z kopią zaświadczenia dla organów kontrolnych-nie pomijając Urzędów Skarbowych] Po wykonanym badaniu „zaświadczenie” jest jedynym i właściwym dokumentem podczas używania pojazdu a następnie przed właściwym organem rejestrowym w celu wykonania dalszych czynności [np. w celu odebrania DR lub dokonania stosownego wpisu.] Niektóre urzędy rejestrowe żądają załączenia pokwitowania do zaświadczenia. Niestety wymuszają to bezzasadnie i nielegalnie.

Czyli ty wiesz - więc to taki teleturniej

Miło mi, że tak to sympatycznie oceniłeś chociaż nie taki był mój zamiar , obojętnie jak to nazwiemy liczy się efekt końcowy. Tym bardziej że zdania wśród piszących diagnostów są podzielone a te przekonania nie są oparte na żadnym przepisie . Myślę, że się nikt nie obrazi jak będę stawiał zaprzeczenia i nakłaniał do odpowiadania konkretami.

Badanie jest ważne rok

Jak okresowe, to tak z uwzględnieniem art.57 KPA . No ale są badania skierowane przez starostę , policję i tu badanie jest ważne zgodnie z DR. Lub na „HAK”- bezterminowo .

a zaświadczenie 30 dni.

Jakbyś to poparł dobrym argumentem w postaci przepisu – to musiał bym tobie postawić. Pewien jestem, że jednak nic nie stracę . Zaświadczenie to nie to samo co DR.

Trafi na łagodnego policjanta - nic się nie stanie, trafi na słuzbistę - straci DR.

Policjant nic nie może zrobić nawet gdyby był buterierem dlatego że pojazd spełnia wszelkie wymagania i potwierdza to twoje zaświadczenie . Nawet gdyby miał DR bez ważnych badań ale ma twoje zaświadczenie z ważnymi badaniami. Twoi koledzy słusznie zauważyli że przepis mówi o zmianach w DR a nie o terminie wymiany DR. Możesz zweryfikować swoje poglądy i nie widzę nic w tym złego.

Co zrobi klient to jego problem. A mnie osobiście to nie obchodzi.

Jak poprawnie wypełnisz zaświadczenie to ani klient , ani policjant , ani ty nie będziesz miał tego problemu.

Zaświadzenie jest ważne do konca świata - bo zaswiadcza iż w danym terminie zostało wykonane badanie okresowe oraz zawiera wynik tego badania.

Filozoficznie i jako dokument to na pewno tak. Z wynikiem negatywnym i wpisem „zatrzymano DR .........” pewnie też jest ważne do końca świata i nieco dłużej.

My jednak rozważamy, czy takim zaświadczeniem możesz się legitymować, przed organami kontroli ruchu drogowego, podczas używania tego pojazdu „do końca życia” . A może przez rok , lub 30 dni a może jest zupełnie inaczej. Stary wyga a nie chce ci się poszperać w przepisach.Nie martw się, nieraz „rutyna” zawodzi.

]Trafiają się takie przypadki i robimy kolejne badanie

Wielu tak robi a przypadków jest coraz więcej.

,,Nieznajomość przepisów nie zwalnia od odpowiedzialności,,

A diagnosta miałby być zwolniony z tej odpowiedzialności, tak uważasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanująca się SKP –pokwitowanie policjanta powinna zatrzymywać w swoich aktach- wymagają to stosowne przepisy jako dowód na tego typu badanie .[ powinno być spięte z kopią zaświadczenia dla organów kontrolnych-nie pomijając Urzędów Skarbowych]

 

Nie znane mi są przepisy nakładające obowiązek archiwizowania zaświadczeń w postaci papierowej a tym bardziej Pokwitowań Policji.

 

My jednak rozważamy, czy takim zaświadczeniem możesz się legitymować, przed organami kontroli ruchu drogowego,

 

IMHO w żadnym wypadku samo zaświadczenie nie wystarcza do poruszania się po drodze publicznej. COŚ do tego zaświadczenia musi jeszcze być np. Pokwitowanie (które ma swoją "ważność") lub DR (który nie ma daty ważności takie jak np. paszport).

 

Rozważnie czy ważniejsza jest pieczątka w DR czy taka sama pieczątka na zaświadczeniu jest z lekka śmieszne.

Inna sprawa że "porządek w aktach musi być" i jakiś rozsądny sposób dyscyplinowania niesfornych i zapominalskich etc. nie zaszkodzi.

Zwróćmy uwagę, iż na zaświadczeniu nie ma daty wydania zaświadczenia, a przecież nie musi być wydane w dniu badania, w związku z tym jak tu wogóle mówić o "ważności zaświadczenia"

 

[ Dodano: 10-05-2006, 10:08 ]

Sebastian ZG napisał/a:

Raczej zaświadczenie nie zastępuje DR jest jego uzupełnieniem;

 

A jednak zastępuje DR – pojazd skierowany przez policję na badania na podstawie pokwitowania(pokwitowanie zastąpiło DR) – przeprowadzasz badanie – wynik pozytywny i wystawiasz zaświadczenie, na pierwszej stronie piszesz, termin następnego badania zgodnie z DR.

Facet nie odbiera DR i hula po drogach publicznych w tym przypadku „bezterminowo”, bo nikt nie wie jaki jest termin następnego badania technicznego .

 

Nie jestem w stanie wyobrazić sobie takiej sytuacji.

po pierwsze: dlaczego wpisujesz na zaświadczeniu: "zgodnie z DR" ???

po drugie: jakim prawem hula ??? przecież na pokwitowaniu z policji jest data ważnosci pokwitowania, i po tej dacie pojazd nie ma prawa poruszać się po drodze nawet z waznym badaniem.

 

Moze mam słabą wyobraznie ??/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poprawnie wypełnisz zaświadczenie to ani klient , ani policjant , ani ty nie będziesz miał tego problemu

Ok. poddaje się. powiedz nam jak to jest w/g Ciebie "poprawnie". Przecież ustawodawca określił wzór i w/g niego wypełniamy zaśw. We wzorze nie ma nic o ważności, dacie wystawienia itd. itp. więc sprecyzuj wyrażenie "poprawnie".

 

Wiem, wiem, czepiam się. Ale od tego mamy to forum :mrgreen: .

 

po pierwsze: dlaczego wpisujesz na zaświadczeniu: "zgodnie z DR" ???

Mam tak ustawione w programie, żeby żaden klient nie tłumaczył się, że "...mam w zaświadczeniu **** to mam przegląd ważny choćby i bezterminowo..."

 

przecież na pokwitowaniu z policji jest data ważnosci pokwitowania, i po tej dacie pojazd nie ma prawa poruszać się po drodze nawet z waznym badaniem.

Mało tego. Ja uważam, że na pokwitowaniu wogóle nie powinien się poruszać. Pokwitowanie powinno być tylko na dojazd do stacji (jeżeli auto jest w stanie samo jechać i nie jest to nazbyt niebezpieczne). Ale to już inna bajka i zupełnie nie nasza sprawa (tylko policji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.